Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyedülálló anyuka vagyok, három gyermekkel. Exférjem elhagyott bennünket egy másik nőért, így maradtam szinte egyik napról a másikra egyedül a gyerekekkel. Ők még viszonylag kicsik (az ikrek 5, a kicsi nemsokára 3 éves), így a szüleim sokszor jöttek segíteni nekem (maguktól jöttek, nem én kértem).

Eljárni nem szoktam sehová, de úgy alakult az élet, hogy megismerkedtem egy férfivel az interneten, akivel nagyon jól megértjük egymást. Amikor ezt elmondtam, anyám teljesen kiakadt, és konkrétan közölte, hogy akkor rá ezentúl ne számítsak, és egyébként is milyen "hülye" vagyok, hogy három gyerek mellett párkapcsolatot szeretnék.

Ráadásul folyamatosan azt mondja, hogy majd ezzel a férfivel is úgy (vagy rosszabbul) fogok járni, mint annak idején az exemmel.

Mi lehet a jó döntés ebben a helyzetben? Anyukámat szeretem, és a gyerekek is imádják, de nagyon nem tartom fair dolognak, amit mondott. A párommal pedig nem szeretnék szakítani. 33 éves nő vagyok, úgy gondolom, hogy én is megérdemlem a boldogságot. Exemmel egy éve váltunk el.

Az új partneremmel megismerkedni sem hajlandó anyukám.


tegnap 21:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Ne mondd el neki, hogy találkozgatsz a férfival. Én a helyedben ezt tenném. Nem is értem, hogy mire fel neki ez a hirtelen harag, talán irigy, hogy három gyerek mellett sikerült új párt találnod???
tegnap 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Gondoltam én is arra, hogy esetleg irigységből teszi.

Sajnos azt nem tudom megoldani, hogy teljesen titokban találkozzunk mindig, mert az exem nem hajlandó vigyázni a gyerekekre, bébiszittert pedig nem szeretnék, ha nem muszáj.

:(

Az exem szülei pedig nagyon messze laknak, és nem foglalkoznak a gyerekekkel.

tegnap 21:16
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Akkor nem ismerkedik meg vele az anyukád. Három gyermek sem pótolja a szerető társat. Még szép, hogy nem akarsz egyedül maradni, csak a gyerekekkel!

Az internetes ismerkedéssel légy óvatos, de ne zárkózz be. Minden jót!

tegnap 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Leszarni anyukát! Akar ő majd még jönni unokázni, és akkor te mondhatod neki, hogy "U-ú, márpedig neked társad van, ő pedig azt mondta, hogy amíg társad van, addig ő nem jön!"
tegnap 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
7%
Anyád viszont nem szeret. Sajnos a kérdésed nem ide való. Sokkal mélyebb a gond. Pszichoterápia előbb mindenképpen.
tegnap 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Te ismered anyukádat. Lehet irígy, de lehet hogy csak túlzottan félt.
tegnap 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
73%

Anyukád véleménye valószínűleg az aggódásból ered, és talán attól tart, hogy megint megsérülsz egy új kapcsolatban. Ugyanakkor teljesen igazad van abban, hogy neked is jogod van a boldogsághoz, és ahhoz, hogy új párkapcsolatban legyél, ha ezt szeretnéd. Próbáld megérteni anyukád érzéseit, és próbáld kideríteni, hogy pontosan miért érez ilyen erős ellenállást. Próbálj nyugodt, őszinte beszélgetést kezdeményezni vele. Mondd el neki, hogy tiszteled az aggodalmát, de szükséged van arra, hogy megértse és támogassa a döntéseidet. Kérd meg, hogy próbálja megismerni az új partneredet, mielőtt elítélné.

Az, hogy három gyereked van, nem jelenti azt, hogy nem érdemled meg a párkapcsolatot és a boldogságot. Fontos, hogy érzelmileg kiegyensúlyozott legyél, hiszen így tudsz leginkább jelen lenni a gyermekeid számára.

Végső soron a te életedről van szó, és neked kell eldöntened, hogy mi tesz boldoggá!! Próbáld egyensúlyba hozni a családi kapcsolatokat és a saját érzelmi szükségleteidet, és tartsd szem előtt, hogy mindkettő fontos, de neked kell megtalálnod az egyensúlyt.

tegnap 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
A kérdező nem az anyja pszichológusa, AI szagú 7-es, hogy megértse az érzéseit! A saját érzéseivel foglalkozzon, ne az anyjáéival! "szükséged van arra, hogy megértse és támogassa a döntéseidet" Dehogy van szüksége! Épp ellenkezőleg! Felnőtt, és joga van saját döntéseket hozni, anyuci itt nem játszik. Hogy az anyjának ez nem tetszik - hát főjön meg a saját levében!
tegnap 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a gyereket félti,hisz egy másik férfit viszel,magatokhoz,és ki tudja hogy fog viselkedni a gyerekekkel,a párod tudja hogy vannak gyerekeid??
tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%
Kamuzz be anyádnak más programot, pl továbbképzés, túlóra és találkozz a pasiddal. Majd ráérsz összezörrenni vele, ha fix lesz a kapcsolat.
tegnap 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!