Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne tenni ebben a...

Mit lehetne tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A történet teljesen komoly, szóval légyszives aki azt kommentelné, hogy ez egy kamu sztori, inkább ne tegye😅


A helyzet az, hogy sosem jöttem ki túl jól a szüleimmel. Elég régi módiak sajnos és viszonylag idősebbek így elég sok mindenben különbözött a véleményünk az évek alatt, bár én egész szépen megtanultam ezt magamban tartani. A mai nap azonban nagyon csúnyán összevesztünk. 19 éves vagyok, idén érettségiztem, de már dolgozom. Pontosabban 15 éves korom óta dolgoztam suli mellett hétvégeken mert a szüleimre sose számíthattam anyagilag. Pedig amióta az eszemet tudom jól álltunk anyagilag. Amióta dolgoztam egy forinttal nem támogattak, ruhákat magamnak vettem, sőt még ételt is magamnak vásároltam. Most viszonylag jobban keresek de sok a kiadásom is, gyógyszerek ugyanis elég beteges vagyok, illetve étel és most kezdtem a jogsit ami alaphangon már 300ezer körül van, illetve kocsira spórolok. A szüleim közölték, hogy vagy fizetek nekik amiért itt lakok (bár ehhez hozzá kell tennem, hogy max heti 3napot szoktam otthon lenni mert vagy a pároméknál vagyok vagy dolgozom) vagy kidobnak. Szerettem volna megbeszélni velük, hogy legalább ameddig a jogsit leteszem ne kelljen fizetnem, utána szívesen beszállok de erre úgy bedühődtek, hogy közölték, hogy nem lehetőség az sem hogy fizetek, holnap reggel szedjem össze a cuccom.

Akármennyire is hihetetlen, nincs senkim ahova mehetnék. Barátaim nincsenek, az egyik nagyszülők ugyanolyanok mint a szüleim, a másik pedig anyukám testvérének adta oda azt az egy üres szobát ami volt a házában.

Páromékhoz mehetek, de az ő nyakukon se lehetek sokáig ennyi kiadás mellett pedig egyenlőre nem tudok külön költözni, főleg, hogy nagyon drágák az albérletek.

Szerintetek mit tehetnék esetleg? Holnap reggel össze kell cuccolnom és nagyon tanácstalan vagyok


2021. szept. 10. 21:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Szia,


Menj a párodhoz első körben és majd lesz valahogy. De mindenképp adj valamennyit nekik + rezsi. Ne az legyen, hogy ott élősködsz.

2021. szept. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha megoldható, akkor a pároddal vegyetek ki közösen albit. Később, de elfogod tudni kezdeni a jogsit. Egyéb ötletem nincs...
2021. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sajnos már befizettem a jogsit, és ez kapásból több mint -100ezer volt ebben a hónapban..(mivel az eü is, plusz online kell csinálnom a munkám miatt) így már pénzem se lenne amit odaadhatnék nekik mivel akkor nekem nem marad amiből élek, kaját veszek, stb...

Párommal sajnos még jó pár hónap mire külön tudnánk költözni mivel hiába keres ő is elég jól, hitelt fizet ami egész sok pénzét elviszi... egyenlőre mindenképp hozzájuk megyek nem sok választásom van, de akármennyire is szeretnek a szülei nem hinném, hogy örülnének ha állandóan ott lennék...

2021. szept. 10. 21:15
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem, ha beszálsz a rezsivel, mindenben segítesz nekik, nem lesz gáz
2021. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Környékén koliba besírni magad akar külsősként, ha van vagy szobát bérelni. A pároséknál ne maradj 3-4 hétnel tovább! És utólag is fizesd ki a részed, ha már tudod.
2021. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem meg ne menj sehova, üres fenyegetőzés. Nem gondolom hogy rendőrt hívna rád.
2021. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen minek vállal gyereket? Menj a párodhoz első körben, aztán utána kitaláltok valamit. A szüleid meg szégyelljék magukat.
2021. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
A párod szüleivel üljetek le közösen beszélni, mondd el őszintén, mi a helyzet, és kérdezzétek meg tőlük, hogy tudnak-e annyival segíteni, hogy most odaköltözöl. Mondjátok el, mi a tervetek a jövőre nézve, hogy természetesen fizetnéd a rezsi rád eső részét és segítenél mindenféle munkában is.
2021. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Mivel az állandó lakcíme oda szól (gondolom), hiába hív rendőrt a drága szülő, nem tudja kirakni gyermekét a lakásból. De hiányzik a fenének az ezt követő veszekedés és hasonlók.
2021. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Egyenlőre páromékhoz megyek, most egy hetet úgyis mindketten szabin vagyunk, utána viszont fogalmam sincs mi lesz, talán kicsit remélem, hogy ha nem hallanak felőlem semmit visszahívnak...

Igazából őszintén az fáj a legjobban az egészben, hogy sose voltam egy rossz gyerek, jó tanuló voltam és dolgoztam szorgalmasan, és annak ellenére, hogy megengedhették volna maguknak sosem segítettek anyagilag, ahogy most sem pedig nem is pénzt kértem tőlük csak azt, hogy amíg jogsizom ne kérjenek el pénzt... és ez fáj a legjobban, hogy ennyiben sem számíthatok rájuk és inkább kidobnának😅

2021. szept. 10. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!