Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, most, hogy online oktatás van, el tudtam menni dolgozni, ami mellett sajnos nagyon le is maradtam a sulival, mert semmi időm rá.

Most, hogy lassan nagykorú vagyok, egyre durvábban viselkednek a szüleim. Jól láthatóan spórolnak rajtam, az alapvető dolgokat sem kapom meg. Szerintük mindent megkapok azzal, hogy az ételt biztosítják, és még így is volt olyan, hogy kaja nélkül mentem dolgozni. Magamnak kell fizetni a netszámlát, és végül azt is mondták, vegyek bérletet, mert az a napi 500 ft útiköltségre nagyon sok. Ruhákat évek óta nem kapok, tanszereket nyáron én vettem magamnak, röviden tényleg csak enni kapok. A többi pénz elmegy cigire, piára, és erre utaltak is, hogy számukra ezt az egyik legfontosabb finanszírozni. Osztálypénzt nem fizetnek, amíg kollégista voltam, a menzára sem adtak pénzt az utolsó hónapokban, így ki is költöztem onnan. Ezen kívül még kölcsön is kéregetnek, ahogy pénzt kapok, valamilyen módon mindig sikerül lehúzniuk, lelki terrorral, veszekedéssel, kedvességgel, ígérgetéssel vagy akármi mással. Mondanom sem kell, a fizetésem elég csekély, így, hogy tanulóként dolgozom. Napok óta gondolkodom, hogy tudnék jól kijönni ebből. Ha minden igaz és nem bukok meg (eléggé szégyellem magam, sosem voltam még csak bukás közelében sem), 20 éves koromig tanulok, emiatt az elköltözés esélytelen, albérletet nem tudnék fizetni, mert bizonytalan, meddig lesz munkám diákként. A kollégiumot hasonló okok miatt nem tudnám fizetni, emellett dolgozni sem tudnék, ha jönne lehetőség. Mit lehet kezdeni ilyen helyzettel? Tűrjek addig, amíg nem tudok elköltözni, vagy van megoldás, csak én nem jöttem még rá?


2021. márc. 11. 05:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Rokon?
2021. márc. 11. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A nagyszüleim már nem élnek, a többi rokon közül egyikük sem lakik a környéken. Nem is nagyon állnak szóba a szüleimmel, érthető módon, és mivel szerintem egy kalap alá vesznek velük, engem sem kedvelnek.
2021. márc. 11. 05:34
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Húha kérdező, nem egyszerű a helyzeted, az biztos. Én teljesen megértem, hogy ebben a felállásban dolgozni szeretnél és szinte kell is, de most az az egyetlen választásod van, hogy munka mellett próbálsz ugyanannyit tanulni, vagy akár sokkal többet mint eddig. És nyilván nem azt mondom, hogy ez így rendben van hogy ezt csinálod, csak nincs sok választásod egyszerűen. Mindig kérd el valakitől az anyagot ha nincs meg, a házidat feltétlen csináld meg, és amire csak tudsz, tanulj.
2021. márc. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Mondjuk azt megértem, ha a net számlát magadnak kell fizetni és a napi 500 is rengeteg utazásra.


Mi a kérdésed? A szüleid kötelesek eltartani amíg tanulsz. Az is igaz, hogy ez valóban csak a minimumot jelenti, semmi extrát. Konkrétan mit tanulsz amúgy ami 20 éves korodig tart?

2021. márc. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kollegiumokban van lehetoseg tamogatas igenybevetelere, el kellene jonnod vlhogy otthknrol ebbol a mergezo kozjegbol, nagyon kedvedek es segitokeszek szoktak lenni a tanarok, nem tudom, hogy Bpn vagy-e, itt van a Ratz Laszlo koli a 11. Keruletben, en a helyedben beszelnek veluk telon, vazolva a helyzetet, igazabol itt meg a gyerekvedelem is szoba johet, 17 eves vagy es veszelyeztetnek az eletvitelukkel ez igy egyaltalan nincs rendjen, annyira sajnalom.

Azt lehetne meg, hogy online felkeresed az iskolapszichologust es tole kersz segitseget,de fontos, hogy ne titkolozz, ez nem szegyellnivalo dolog, legalabbis nem neked kell szegyellni,hanem a szuleidnek kellene felnoniuk es felelosseget vallalni, komolyan nem hiszem el,hogy lehetnek ilyeb onzo emberek, mindenesetre, a pszichologus azert van,hogy segitsen neked, keresd fel, ha nem tudod, nezd ki,teruletileg melyik csaladsegitohoz tartoztok es kerj ott segitseget, kotelesek segiteni, kerlek, ne hagyd annyiban, ne hagyd magad elveszni. Sok erot es kitartast kivanok!

2021. márc. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Elozo vavyok, egy petakot ne adj a szuleidnek, tedd be bankba es mondj nemet nekik vagy hazudd hogy nincs penzed. Nagyon nehez. Meg azt lehetne, hogy a legjobb barinodnek elmondod mi a helyzet es ha neki jofejek a szulei, megkered, hogy egy kicsit naluk lakhass.

Azt kellene megoldani, hogy biztonsagban legyel es valahgoy psziches tamogatast is kapj, hogy jol legyel, ha ez nem biztositott, marha nehez jo tanulonak lenni es ki kellen tornod ebbol az egeszbol, amihez pedig kell a jo tanulmanyi elomenetel, hgoy fuggetlen tudj lenni, kaphass osztondijakat, stb

2021. márc. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%

"Elozo vavyok, egy petakot ne adj a szuleidnek, tedd be bankba es mondj nemet nekik vagy hazudd hogy nincs penzed"


Ritka xar ötlet, egyenes út ahhoz, hogy kidobják otthonról amint lehet.

2021. márc. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Azzal is jobban jar, mint azzal, hogy kiszivjak a veret es rajta eloskodnek es lelkileg kicsinaljak teljesen.
2021. márc. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Es egyebkent is, az az o penze, o dolgozott meg erte, ot illeti minden forint, semmi joguk lehuzni, menjenek dolgozni, ha tobb penzre van szukseguk vagy mondjuk ne igyak el. Meg hogy a 17 eves lany finanszirozza az aljasodasat a szuleinek. Milyen beteg felallas ez?!
2021. márc. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
Tényleg? Pontosan hohy is jár jobban? Diakmunkazik. Valamilyen iskolába jár még 3 évig, ergo nem tud teljes munkaidős állást vállalni. A híd alatt lakik majd és kéreget? Vagy szeritned hogy lesz ez?
2021. márc. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!