Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, most, hogy online oktatás van, el tudtam menni dolgozni, ami mellett sajnos nagyon le is maradtam a sulival, mert semmi időm rá.

Most, hogy lassan nagykorú vagyok, egyre durvábban viselkednek a szüleim. Jól láthatóan spórolnak rajtam, az alapvető dolgokat sem kapom meg. Szerintük mindent megkapok azzal, hogy az ételt biztosítják, és még így is volt olyan, hogy kaja nélkül mentem dolgozni. Magamnak kell fizetni a netszámlát, és végül azt is mondták, vegyek bérletet, mert az a napi 500 ft útiköltségre nagyon sok. Ruhákat évek óta nem kapok, tanszereket nyáron én vettem magamnak, röviden tényleg csak enni kapok. A többi pénz elmegy cigire, piára, és erre utaltak is, hogy számukra ezt az egyik legfontosabb finanszírozni. Osztálypénzt nem fizetnek, amíg kollégista voltam, a menzára sem adtak pénzt az utolsó hónapokban, így ki is költöztem onnan. Ezen kívül még kölcsön is kéregetnek, ahogy pénzt kapok, valamilyen módon mindig sikerül lehúzniuk, lelki terrorral, veszekedéssel, kedvességgel, ígérgetéssel vagy akármi mással. Mondanom sem kell, a fizetésem elég csekély, így, hogy tanulóként dolgozom. Napok óta gondolkodom, hogy tudnék jól kijönni ebből. Ha minden igaz és nem bukok meg (eléggé szégyellem magam, sosem voltam még csak bukás közelében sem), 20 éves koromig tanulok, emiatt az elköltözés esélytelen, albérletet nem tudnék fizetni, mert bizonytalan, meddig lesz munkám diákként. A kollégiumot hasonló okok miatt nem tudnám fizetni, emellett dolgozni sem tudnék, ha jönne lehetőség. Mit lehet kezdeni ilyen helyzettel? Tűrjek addig, amíg nem tudok elköltözni, vagy van megoldás, csak én nem jöttem még rá?


2021. márc. 11. 05:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%

9!


Nem mondtam, hogy helyes, csupán azt, hogy ha ezt teszi, xarabb lesz az élete. Hidd el, az ilyen szülő azt fogja mondani, oké, Zsuzsi, nem adsz pénzt, akkor nem kapsz enni, nem kapsz ruhát, nem kapsz semmit, ha 18 leszel repülsz. Mit csinál akkor?

2021. márc. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%
Ezert irtam a kollegiumot, mert ott tudnak segiteni nehez sorsu gyerekeknek. Ezenkivul ideiglenesen a legjobb baratnos dolog is szoba johet talan.
2021. márc. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%
11, mint latod a kerdezo ezeket most sem kapja meg.
2021. márc. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%
Ja es kerdezo, a virus miatt, most 1 honap ingyen net jar, legalabb ennyi segitseg jon hirtelen es annak az arat felreteheted!!!
2021. márc. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

13!


Ugyanmár, ha nem kapná meg akkor szerinted hogy irkálna itt?

2021. márc. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Írta a kérdező hogy magának fizeti a netet, a ruhát, tanszereket. Csak enni kap, meg egy ágyat ahol alhat. Ez nem otthon...

Szerintem is próbálj meg eljönni onnan mindenképp, vagy teljesen rámegy az életed. Beszélj az iskolában az osztályfőnököddel, iskolapszichológussal ha van, bárki felnőttel, hogy segítsen! Innen a netről konkrét segítséget sajnos nem tudunk nyújtani, de aki ott van a közvetlen közeledben felnőtt akiben megbízol meséld el neki ezeket és kérj segítséget.

2021. márc. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!