Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne tenni ebben a...

Mit lehetne tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A történet teljesen komoly, szóval légyszives aki azt kommentelné, hogy ez egy kamu sztori, inkább ne tegye😅


A helyzet az, hogy sosem jöttem ki túl jól a szüleimmel. Elég régi módiak sajnos és viszonylag idősebbek így elég sok mindenben különbözött a véleményünk az évek alatt, bár én egész szépen megtanultam ezt magamban tartani. A mai nap azonban nagyon csúnyán összevesztünk. 19 éves vagyok, idén érettségiztem, de már dolgozom. Pontosabban 15 éves korom óta dolgoztam suli mellett hétvégeken mert a szüleimre sose számíthattam anyagilag. Pedig amióta az eszemet tudom jól álltunk anyagilag. Amióta dolgoztam egy forinttal nem támogattak, ruhákat magamnak vettem, sőt még ételt is magamnak vásároltam. Most viszonylag jobban keresek de sok a kiadásom is, gyógyszerek ugyanis elég beteges vagyok, illetve étel és most kezdtem a jogsit ami alaphangon már 300ezer körül van, illetve kocsira spórolok. A szüleim közölték, hogy vagy fizetek nekik amiért itt lakok (bár ehhez hozzá kell tennem, hogy max heti 3napot szoktam otthon lenni mert vagy a pároméknál vagyok vagy dolgozom) vagy kidobnak. Szerettem volna megbeszélni velük, hogy legalább ameddig a jogsit leteszem ne kelljen fizetnem, utána szívesen beszállok de erre úgy bedühődtek, hogy közölték, hogy nem lehetőség az sem hogy fizetek, holnap reggel szedjem össze a cuccom.

Akármennyire is hihetetlen, nincs senkim ahova mehetnék. Barátaim nincsenek, az egyik nagyszülők ugyanolyanok mint a szüleim, a másik pedig anyukám testvérének adta oda azt az egy üres szobát ami volt a házában.

Páromékhoz mehetek, de az ő nyakukon se lehetek sokáig ennyi kiadás mellett pedig egyenlőre nem tudok külön költözni, főleg, hogy nagyon drágák az albérletek.

Szerintetek mit tehetnék esetleg? Holnap reggel össze kell cuccolnom és nagyon tanácstalan vagyok


2021. szept. 10. 21:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%
Menjetek albiba.
2021. szept. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen helyre akkor sem mennék vissza, ha könyörögnének nekem.
2021. szept. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
2es vagyok. Jogsit tudod halasztani, pl később kezdesz vezetni. Addig meg ismétled a kreszt!! Írta valaki,h a pàrod szüleinek kéne mondani,h mi van... Talán annyira tudnának segíteni,h egy kis albit kivegyetek, vissza fizetitek és utána jogsi. Tudom sok időnek tűnik, de hidd el megéri. Páromnak is hasonlóak a szülei.... Átérzem mi van. Mi annyival voltunk könnyebb helyzetben,h én albiba laktam és ide tudott költözni. Először a lakhatás, utána ha adnak kölcsön,majd a jogsi. Kitartás;!!
2021. szept. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%
De hogyha ez így marad és költöznöd kell, bár szerintem továbbra is üres fenyegetőzés, akkor remélem megszakítasz velük minden kapcsolatot. Mert az ilyen szülő szokott pár év múlva emlékezet vesztve a már jobban élő gyerekére ráakaszkodni, hogy ezt segítsen,ennyit adjon. Lefogják tagadni ezt az egészet. Utána nehéz lesz őket semmibe venni, hiszen a szüleid. De ha most tényleg kidobnak, akkor dobnod kell őket neked is életedből
2021. szept. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14%
En nem mennek el. Hosszutavon jobb ha maradsz. Akar igerj fut, fat. Ha majd egyenesbe jossz anyagilag, lesz felretett penzed, szakmad stb. es a paroddal ossze akarsz koltozni, akkor menj. Addig ne. Megertelek kulonben, voltam hasonlo helyzetben.
2021. szept. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
89%

Eszedbe ne jusson egy ilyen közegbe visszamenni! Hiába ők hívnának vissza, azt vennék le belőle, hogy kiszolgáltatott vagy és sakkban tarthatnak, és még rosszabb lenne minden! Igen, most nagyon nehéz lesz, de legalább egy életre megszabadulsz tőlük! Nem lesz több zsarolás, sz*métkedés, legalább a magad ura leszel. Ez úgysem család, nem vesztesz semmit.

Egyre figyelj: ha később megjelennek, hogy "jaj, az unoka" vagy "jaj, öregek vagyunk, segíts", akkor nehogy elgyengülj!

2021. szept. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!