Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan érzem azt, hogy a...

Jogosan érzem azt, hogy a szüleim a tesóimat fontosabbnak tartják?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 2 évvel ezelőtt nyáron nagyon rosszul álltunk anyagilag a párommal, kértem a szüleimtől pénzt, hogy 1-2 hónapig kihúzzuk mert utána volt kilátásban munka. De a szüleim elutasították több dologra hivatkozva: hogy most nem tudnak adni, nem akarnak eltartani, ha nekem adnak a tesóimnak is kell, a párommal mi már külön család vagyunk. (Közben amikor náluk voltunk a páromnak dicsekedett apám, hogy mennyi pénzük van.) Borzasztó rosszul esett, mert előtte mindig azt mondták ha baj van szóljak, és segítenek. Rá egy évre a mamám házát elkezdték felújítani hogy az egyik tesóm odaköltözzön a párjával, majd most vettek egy lakást, ami negyedrészt az öcséimé is lett. Én ezt szóvá tettem nekik, mondtam, hogy rosszul esik, hogy amikor én kértem segítséget nem kaptam. Nem vagyunk munkakerülők a párommal mindketten dolgozunk, albérletet fizetünk! A válaszuk az volt, hogy igen mert az öcséim beszálltak az árba, amit úgy sikerült nekik összehozni, hogy évekig ott lakhattak anyáméknál! Én meg albérletekben éltem, és amikor segítséget akartam tőlük kérni elküldtek! A párom szülei sokkal többet segítettek nekünk az évek alatt mint a saját szüleim. Volt, hogy a kocsinkkal volt baj, és olyankor is mindig a párom szülei adták oda a sajátjukat. Amikor én kértem a szüleimtől az volt a válasz, hogy mivel fognak bevásárolni menni, és még azt mondták, hogy a párom szülei könnyebben segítenek, mert nekik csak egy gyerekük van... Nagyon rosszul esnek ezek. Közben meg mondogatják, hogy nekik a gyerekük az első. Nagyon összevesztem velük. Hamarosan szeretnénk gyereket a párommal, és jelenleg azt érzem a szüleimre nem számíthatok majd.


ma 12:04
1 2
 1/12 Katona Dius ***** válasza:
71%
Ebből az jön le, hogy igen, a tesók fontosabbak, illetve az, hogy emellett döngethessék a mellüket, hogy ők mennyit segítenek a gyerekeiknek. Anyuval ugyanezt csinálák anno nagyszüleim. És igen, mi (az unokák) születése után is megmaradt. Rám sosem akartak vigyázni, anyám oldja meg, pedig csak néha-néha kellett volna 1-1 órára, míg valami ügyet elintéz anyu. Bezzeg, mikor nagynénéim elmentek bulikázni a pár hónapos csecsemő mellől, akkor úgy vigyáztak unokatesóimra, mint a hímes tojásra egész éjszaka, meg másnap délelőtt, míg a nénék józanodtak.
ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Kapcsolat megszakítás,
ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Jól érzed, te leváltál, nem vagy olyan fontos, mint az öcsik. Gyerek születése sem változtat valószínűleg a státuszodon.

Én voltam nálunk az önálló, erős gyerek, a tesóm a gyámolításra szoruló fajta. Rengeteg idő és pénz ment rá. Én sokat voltam és nyaraltam nagyszülőknél, a tesóm meg élvezte az osztatlan szeretetet anyámmal, mert "szüksége van rá". Később is megoldottam az életem, az ő kezét máig fogni kell.

Nekem előbb született gyerekem, anyám örült neki, látogatta. Amikor a tesóm gyereke megszületett, akkor derült ki, hogy nála képes tízszer annyi időt tölteni csak úgy. Ez azóta is így van. Néha, ha nagyon szorít, akkor kapunk segítséget, de a férjemmel magunkra számíthatunk. Te is erre rendezkedj be és örülj minden apróságnak, ha mégis közelednének majd a leendő unokához. Fontos, hogy az elvárásokat és az összehasonlítást tedd félre, mert rajtad kívül másnak nem okoz fejfájást.

ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
58%
Mondjuk én ilyenkor mindig szeretném meghallgatni a tesók véleményét és érzéseit is.
ma 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Ez alapján jogosan. Át kellene gondolnod, hogy ezekkel a feltételekkel hiányzik-e ez a kapcsolat a "családoddal" (bocs az idézőjelért, de ez van) neked.
ma 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Katona Dius ***** válasza:
100%
Én annyira nem. A nagynénéim, akiknek a valaga ki lett nyalva, most, hogy nagyszüleim segítségre szorulnak, el vannak tűnve a balfenéken. Anyu az, aki heti többször jár hozzájuk segíteni, aki főz rájuk, mikor nem kapják hétvégén a rendelős kaját, aki takarít náluk, illetve aki kegészíti a nyugdíjukat, hogy jusson mindenre. És anyámat hordják le minden szarnak. Bár ő is hülye, mert ezek után foglalkozna velük a franc.
ma 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban jól érzed. Mi hárman vagyunk testvérek, és én ugyanezt érzem. A szüleimnek hiába mondom, csak az a válaszuk, hogy nincs igazam...

De a tények nem ezt mutatják. Sajnos pár hónapja munkanélküli vagyok, a szüleim egyszer sem kérdezték meg, hogy kell e segítség.

Míg amikor az egyik testvérem munkanélküliként össze akart költözni a barátnőjével huszonévesen, a szüleim mindent fizettek mindkettőjüknek: albérlet, rezsi, kaja, minden.

De pl anno laptopot úgy kaptam, hogy a felét ki kellett fizetnem diákhitelből, de a testvéreim szó nélkül kaptak mindig mindent...

Az ilyen hazug szülőket sosem értettem, akik nem látnak a saját szemüktől. Aztán meg ide jönnek majd sírni, hogy miért nem beszél velük a gyerek.

ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, hogy másnál is ez van. Az a tudat, hogy a szüleidnek nem vagy annyira fontos borzasztó. Felkészülök, hogy ez később sem fog változni. Anyámnál is ez volt az ő gyerekkorában, csak nála a nővérét szerették jobban, mindig neki volt minden megengedve, ő lakhatott évekig mamáméknál, neki segítettek, az ő gyerekeihez tehát az unokatesóimhoz voltunk mindig hasonlítgatva, hogy miért nem vagyunk olyanok mint ők. Most meg ugyanezt csinálják velem is.
ma 12:35
 9/12 Katona Dius ***** válasza:
100%
Nálunk hálistennek ez nem "öröklődött". Anuyék egyformán kezelnek minket. Ha az egyikünknek adnak valamilyen segítséget, azt a másik kettő is megkapja, ha más formában is. Pl most tesómat kirúgták leépítés miatt, 2 hónapja munkát keres, a másik teswóm most végzett az egyetemen, ő is munkát keres, nekik küldtek pénzt. Nekem a kocsim javításra szorul, amit apa szokott megcsinálni, én meg fizetem az alkatrészeket. Így, hogy tesóimat pénzzel támogatták, nekem sem engedik, hogy kifizessem az alkatrészeket.
ma 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, az én anyám ugyanúgy középső gyerek volt, és ő volt a családban a fekete bárány, vele nem törődtek, míg a testvéreivel igen. Erre most a saját gyerekeivel ugyanezt csinálja.
ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!