Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő számára miért fontosab...

A szülő számára miért fontosabb, hogy a gyereke megfeleljen az ő szánalmas elvárásainak, mint hogy boldog legyen?

Figyelt kérdés
2023. febr. 19. 17:56
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
69%
Mi az a szánalmas elvárás? Járjon be a suliba mindennap és érettségizzen le?
2023. febr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Mert a te szüleid csak ennyit vártak el tőled?
2023. febr. 19. 18:00
 3/42 anonim ***** válasza:
92%
Nem minden szülő ilyen. Nálunk is voltak ilyen szakaszok, de szerencsére meg tudtam velük beszélni, hogy nekem más terveim vannak, mint nekik, és megértették. Nálunk igazából a tanulást erőltették folyamatosan. Még mesterdiploma után is mondták,, hogy menjünk doktorálni meg iratkozzunk be még egy egyetemre, mindegy, hogy, hogy már fizetős lenne, ők állják, csak tanuljunk tesómmal... Mert nekik anno nem volt lehetőségük erre, és szeretnék, ha mi meg tudnánk valósítani azt, amit ők nem tudtak. De szerencsére sikerült tisztázni, hogy ez a mi életünk tesómmal, miattuk nem fogunk olyat tanulni, amit nem akarunk, meg harmadik, negyedik szakot tanulni az egyetemen, mert nincs értelme. Szóval nálunk az volt az ok, hogy velünk akarták megvalósíttatni, amit ők nem tudtak. Remélem ti is meg tudjátok beszélni.
2023. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
28%
na, törölték a ne csináltasd fel magad kérdést, most újban köpködöd anyád?
2023. febr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

#3


Amit te leírsz, az egy nagy semmi. Az nem nézőpontbeli különbség, hogy ők doktort akartak belőled csinálni, és te csak a mesterszakig jutottál.


A valódi nézőpontbeli különbség pl. az, hogy ők feleséggel és gyerekekkel képzelik el a jövődet, te pedig párhuzamosan élsz nemi életet 5-6 emberrel és nem is szándékszol 40 éves korodig változtatni ezen, mert ettől vagy boldog.

2023. febr. 19. 18:12
 6/42 anonim ***** válasza:
93%
Van jópár olyan szülő aki a gyerektől azt várja el amit ő akart anno elérni.
2023. febr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
92%
Csak ismételni tudom az 1-est:"Mi az a szánalmas elvárás?"
2023. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Kinek mi. Tőlem pl. elvárták, hogy tanuljak meg angolul. Nem tanultam meg, mégis van munkám és szeretem. De ők továbbra se fogadják el, hogy tökéletesen megvagyok angol nélkül, ezért olyanokat nyomnak a fejemhez, hogy nem keresnék ilyen szarul, ha tudnék angolul.


Namost, ha erről nem bírnak leakadni, akkor mégis hogy mondjam el nekik, hogy meleg vagyok és soha nem lesz se barátnőm, se gyerekem?

2023. febr. 19. 18:22
 9/42 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagy képes megtanulni angolul? Hát ez pedig igazán nem egy nagy elvárás.

A továbbiaktól függetlenül is egy önző, szánalmas alak vagy.

2023. febr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
80%

9 én se vagyok képes mert nem akarok és? Németül pl tudok perfekt.

Kérdező, közlöd velük és kész. Ha nem fogadják el nem tudsz semmit tenni. Elengeded és eléd az életed.

2023. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!