Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő számára miért fontosab...

A szülő számára miért fontosabb, hogy a gyereke megfeleljen az ő szánalmas elvárásainak, mint hogy boldog legyen?

Figyelt kérdés
2023. febr. 19. 17:56
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj, először szimpatizáltam veled, mert azt hittem, hogy a szülők tönkre teszik az elvárásaikkal az életed, de amilyen arrogáns stílusban írsz, az eléggé bicskanyitogató.

Valaki megpróbál neked segíteni, leírja a személyes történetét, együttérez veled, erre te annyit nyögsz oda, hogy "Amit te leírsz, az egy nagy semmi." Honnan tudod, hogy a másik embernek nem volt egy nagy csata ezt rendezni a szülőkkel? Ki vagy te, hogy a mások traumái fölött ítélkezz, hogy mi a nagy semmi meg mi nem az?

Ha pedig már itt tartunk. Én tudok angolul, használom is nap mint nap a munkám miatt. Akkor most én is írjam neked, hogy a te bajod egy "nagy semmi"? Mert angolul ma már igazán nem egy nagy dolog megtanulni. Konkrétan filmek, videók, zenék tömkelege áll a rendelkezésedre. Akkor mi a probléma? Kicsit vegyél vissza, legyél megértőbb és alázatosabb másokkal szemben, akkor talán te is több megértést fogsz kapni. És tanulj meg angolul! ;)

2023. febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
88%

"te pedig párhuzamosan élsz nemi életet 5-6 emberrel"


Hát, nem (hím)ribit akartak nevelni.

2023. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
81%
Igazán szánalmas elvárás az 2023-ban, hogy tanulj meg angolul. Brühühü.
2023. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

"Honnan tudod, hogy a másik embernek nem volt egy nagy csata ezt rendezni a szülőkkel?"


Mert hangsúlyos dologban nem volt nézeteltérése a szüleivel. Gyakorlatilag ő is egy ugyanolyan átlagos magyar életvitelt szeretne folytatni, mint a szülei. Náluk mindössze az volt a nézeteltérés, hogy doktorival végezze-e a munka-alvás-gyerkfürdetés triót. Azért ez jelentősen egyszerűbb probléma, mint az esetem, ahol magát a magyar emberek létezésenek értelmét kérdőjelezem meg.

2023. febr. 19. 18:47
 15/42 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes. És zokszó nélkül elfogadnám, ha meleg lenne a gyerekem, azt viszont kevésbbé, hogy párhuzamosan 5-6 emberrel dug és képtelen angolul megtanulni.
2023. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

#15


Pont erről beszélek, hogy a ti gyereketeknek kötelező monogám párkapcsolatban élnie, és ha nem abban él, ti nem támogatjátok őt. Az nem számít nektek, hogy boldog-e, csak éljen, ahogy ti akarjátok.

2023. febr. 19. 18:51
 17/42 anonim ***** válasza:
76%

Drogos, nemibeteg, buta, hidegvérű buzzancs vagy én meleg. Egyáltalán nem hasonlítunk.


- 26 meleg férfi aki tud angolul és tiszteli a családját és saját magát.

2023. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Miért lennék drogos? Életemben nem drogoztam, de még csak egy cigit se szívtam el soha. Alkoholt meg utoljára szilveszterkor ittam.
2023. febr. 19. 19:17
 19/42 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, azért engedd már meg, hogy ha valaki szülő, akkor továbbra se kelljen lemondani az elveiről. De ez marhára nem jelenti azt, hogy eldobná a gyerekét, ha nem felelne meg.


És egyébként nekem szülőként fontosabb lenne mindennél, hogy boldogabb legyen. Amit Te leírtál, az viszont nem győzött meg arról, hogy Te így boldog lennél.

2023. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
78%
Mert ettől boldog. Az ilyen szülőknek általában abban kimerül az egész lényük, személyiségük, hogy ők szülők. A gyerekük a legfobtosabb.
2023. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!