Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért korlátoznak ennyire a...

Miért korlátoznak ennyire a szüleim ha mindig megfelelel az elvárásaiknak? 16L

Figyelt kérdés

Elváltak a szüleim. A tanulmányi átlagommal nincs baj, igaz van még mit javítani. Van egy barátom amivel 8hónapja vagyunk együtt.

Mind2en ismerjük már a másik családját és nincs velünk bajuk. A szüleim kedvelik a barátomat.

Nagyon keveset találkozhatunk. Voltak már rá tervek szüleimnél, h többet engednek, de nem tették meg csak igérgették.

Nem értem miért nem találkozhatunk többet ha azt mondják mindenben megfelelek amit mondanak!



2019. jan. 5. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Őrülj neki h lehet pasid otthon Magyarországon a 18 20 24 éves nőknek is képesek megtiltani a szülők..
2019. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Az is lehet hogy nem akarjak hogy teherbe ess, bar ez hulyeseg mert egy alkalommal is eleg ha talalkoztok, de lehet hogy nekik ez a logikajuk.

De az is lehet hogy nem akarjak hogy a tanulas rovasara menjen, ha mindig talalkoztok akkor nem fogsz tanulni.

2019. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont a lényeget nem írod le.

1. "A tanulmányi átlagommal nincs baj, igaz van még mit javítani." Ennek a mondatnak az információtartalma nulla. Írd le, a főbb tárgyakból kb. hányasod van.

2. "Nagyon keveset találkozhatunk." Ennek a mondatnak az információtartalma szintén nulla. Milyen gyakran találkoztok és te milyen gyakran szeretnél?


Kellene még egy rakás információ:

Egy településen laktok-e, ha nem, akkor mennyire messze egymástól? A találkozás gyakorisága csak ennek figyelembe vételével értelmezhető.

Hány éves a fiú?

És a legfontosabb: Kérdezted-e a szüleidet, miért nem akarják, hogy gyakrabban találkozz a fiúval? Ha igen, mit válaszoltak?

Ha szüleid ebben egyetértésben vannak, noha elváltak, tehát egymással nem tudtak együtt élni, akkor azt hiszem, mégiscsak van valami érthető oka, hogy korlátozzák a találkozásotokat.

2019. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

4.4 az összátlagom

A párom egykorú velem. És neki is kb ilyen átlaga van.

Egy városban lakunk. Hát igazából heti 3 alkalom van 2 órában, mikor apukám hetén vagyok, anyumnál is, de ő szokott többet adni, mint napban, mint időben.

Csak kicsivel többet akarunk együtt lenni.

Mind2en tudjuk, h a tanulás is fontos meg a család. Igazából mi úgy szeretnénk, h akkor amikor akarunk, vagy legalább több napot és akkor is annyi időt amennyit akarunk, pl. 4 napot és akkor addig amíg akarunk (nyílván nem este 8-10ig).

Mi eddig is úgy csináltuk, h megtanultunk és utána taliztunk, ezek után is így akarjuk. Eddig és ezek után sem mondtunk még le egy családi programot sem.

2019. jan. 5. 22:34
 5/11 A kérdező kommentje:
Otthon szoktam segíteni a házimunkában és a miben tudok. Tényleg nem értem miért nem láthatom többet, h hisz mindent megteszek ami a feladatom és amire megkérnek.
2019. jan. 5. 22:35
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a tanulásodat féltik.

A heti 3 alkalmat kb. korrektnek érzem. Szünidőben illene többet engedniük.

A 2 óra az lehetne több is. Szerintem az lenne reális, hogy este 8-ra érj haza, vagy akkorra menjen el tőletek a srác.

Próbáld azt elérni, hogy hétvégén egy teljes délutánt (ebéd utántól vacsoráig) engedjenek.

Szerintem az átlagnál némiképp vaskalaposabbak, és úgy tűnik ebben tökéletes az egyetértés közöttük. De azért ez nem olyan durva eset.

Idővel talán engednek egy kicsit. Érdemes újra meg újra megkérdezni (de nem élesen), hogy mit kéne tenned, hogy többet engedjenek. Ha netán a szextől féltenek, talán egyszer azt is kibökik. Vagy ha már nem féltenek tőle, akkor hirtelen engedni fognak. :DDD

2019. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És még mit tudnék tenni?
2019. jan. 5. 23:37
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Ez a heti 3 alkalom még korrekt is lenne, de az, hogy ezeken az alkalmakon csupán 2 órát lehettek együtt, sz nagyon kevés. Próbáld inkább az időintervaluumot kitolni, mondjuk suli utántól este 8-9 óráig, ez szerintem hétköznap sem vészes. Érvelhetsz azzal, hogy 2 órába nem igazán fér bele igazán tartalmas program, mint mondjuk egy kirándulás, városnézés, és akkor olyanról, hogy múzeum, színház, mozi, ne is beszéljünk.

Nyilván egy kapcsolat elején kieléhítőek a hosszú, beszélgetős séták, hiszen az még az ismerkedés időszaka, minden információ érdekes újdonság. Később viszont fontosak a közös élmények, amiket megoszthattok egymással, sztorizhattok róla (akár csak egymás között is).

2019. jan. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem,a heti 3 alkalom korrektnek tűnik a szülők szemszögéből. Biztosan nem akarják,hogy a tanulás rovására menjen.

Próbáld velük megbeszélni,hogy a hétvége egyik napján ne csak 2 órát lehess a sráccal,hanem ahogy írta egy előttem szóló,mondjuk egy egész délutánt,esetleg tovább az estébe nyúlva.

2019. jan. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És még valami...

Most lehet,h le leszek pontozva,de amikor én voltam 16,elég szigorúak voltak a szüleim,kb úgy,mint most a te esetedben. Amíg nem voltam 18 éves,addig mindig időre kellett hazaérnem. Akkor ez nagyon nem tetszett. De utólag nem bánom,h így volt.

2019. jan. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!