Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van fontosabb a családnál?

Van fontosabb a családnál?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy nagyon szeretem a családomat, de nem annyira fejezem ki. Csendes embernek tartom magam, nehezen nyílok meg mindenki előtt, szűkszavú vagyok. Az utóbbiból sokszor van itthon beszélgetés, hog nem mesélek. Barátnőm is van, vele beszélek a legtöbbet. De nem azért, mert a szüleimet nem szeretném, nem tudom, hogy miért van így. Szeretem őket a szívem mélyén, és nem akarom őket elveszteni, vagy hogy valami bajuk legyen. Pár éve amikor a párkapcsolatot kerestem, akkor nagyon sok csalódás ért, volt több plátói szerelem, volt ismerkedés, de mindig lekoptattak pár nap beszélgetés után, vagy vissza sem irtak. Nagyon csalódott voltam, szomorú, magamba folytottam. Mivel a családommal élek, így biztos látták rajtam, hogy nincs jó kedvem, és nem is akarok beszélgetni. Durván hangzik, de ők voltak itthon, rajtuk vezettem le a feszkót, meg a csalódottsagot, flegma és bunkó stílusban, de nem volt veszekedés meg ilyen. Mára ezt már nagyon sajnálom, és sokszor eszembe jut, hogy nem akarom elveszteni őket. Még mindig kis csendes, szűkszavú ember vagyok, de próbálok kommunikálni.

Remélem ők is szeretnek.


2022. máj. 19. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Normális esetben igen.
2022. máj. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha nincs családod, akkor igen.
2022. máj. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, hogyan nézzük. Csak azért, mert egy a véretek, legyen az szülővel vagy testvérrel, vagy más rokonnal, nem lesz belőle szeretet és nem várható el, hogy a legfontosabb legyen. Ha viszont szív szerintire gondolsz, ami lehet vérségi vagy anélküli, végső soron a körülményektől függ.


No meg, sajnos, van hogy akit szív szerintinek érez/gondol az egyik, az koppan.


Anyám nem volt része az életemnek, évekig gyerektartást sem utalt apámnak. Nagyanyám olyan személy, akinél évről évre nyűglődés volt a "nyaralás", a végén az lett, hogy én szakítottam meg vele a kapcsolatot, mert nekem olyan lehúzó személy, mint ő, nem kell. Nagynéni és nagybácsi - előbbivel találkoztam néhányszor, kedveltem, de annak is vége. Utóbbi magának való, köszöntünk egymásnak, ha nagyritkán pont akkor voltam nagyanyámnál, amikor ő is hazament. Értük semmit nem tennék, egy földön heverő használt zsebkendő fontosabb, annyira nem érdekelnek, mint "család".


Szív szerinti kapcsolat volt a legjobb barátnőm. Lelki társnak gondoltam, egy hullámhosszon voltunk, és közben eltérőek. Olyan tervek is vázolódtak, hogy suli után összeköltözés, amíg nem találunk magunknak párkapcsolatot. Életem során kevés embert zártam a szívembe. Ő volt az, akiért akár tűzbe is rohantam volna, ha szükséges. Ő volt nekem a leginkább szív szerinti család. Amikor beteg volt, bemehettem néhány percre a szobájába, vettem neki néhány dolgot, torokcukorka, puding (imádta), ilyesmik, kicsit feldobta a kedvét, mert már baromira unatkozott és lemenni se mehetett pudingért. Ünnepeltük a karácsonyt, egymás születésnapját, névnapját, lehetőségeinkhez igazodva mentünk programokra, együtt agyaltunk (írás, ötletekről vélemény, borító... ő tervezett nekem, én segédkeztem neki a cím kitalálásában, véleményeztem az ő borítóját). Imádtam a társaságát, ő is kicsit "különc" volt. Hosszan tudnám még sorolni. Szép idők voltak.


Aztán ő, akinek megszavaztam ezt a hatalmas bizalmat, aminek alapjához 2-3 év kellett, egyik napról a másikra eltűnt. Nincs üzenet, nincs telefon, nincs sms, nincs email - nincs semmi. Mindenkivel ezt tette. Aztán egy-másfél évvel később adott életjelet, hosszú bocsánattal, ígérettel, és megadtam neki a bizalmat. Ja, tartott egy hétig. Utána megint eltűnt, és még egyszer feltűnt sok hónappal később, akkor 2-3 hétig. Azóta se tudok róla semmit.



A mindig romokban vagy sehogy végződő vér- és szív szerinti családnak gondolt kapcsolataimról annyit akartam kihozni, hogy az egyik fél erős szeretete nem mindig oda-vissza járat. Így meg szerintem nem igazi család, hogy nem mindenki tesz bele (és ehhez nem kell a csillagokat lehozni az égről). Kötelék, és ez kinek mit jelent, és mennyit tesz érte. Ha tesz, akkor ő vagy ők lesznek a legfontosabbak. Ha nem tesz, akkor a vér szerinti sem lesz több a rozsdás víznél.



20/l

2022. máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ milyen család a család.
2022. máj. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Hát hogy mondjam, saját családom nincsen mármint feleségem-gyerekeim, csak a szüleim vannak és lány testvéreim. Itt is mindig megy a vita de egymás nélkül meg lennénk halva, szerintem nagyon fontos a család.
2022. máj. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
A család a legfontosabb.
2022. máj. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező: lehetséges hogy zárkózottá váltál valamiért, érzelmeidet félsz kimutatni.
2022. máj. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Van, legalábbis az én családom... röviden: örülök hogy évente csak 2x találkozunk.
2022. máj. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

A saját mentális és testi egészséged.

Toxikus családi környezetben magadra jobban kell figyelj, sokszor könnyebb megszakítani a kapcsolatot.

2022. máj. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
91%
Egészség, hiába van családod ha nincs egészséged és a korházba kell feküdnöd! Az egészség nem minden, de egészség nélkül minden semmi! Sopenhauertől az idézet. Ha nem vagy egészséges a családodon sem tudsz segíteni, sőt teher is lehetsz számukra.
2022. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!