Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A félretett pénz vagy a...

A félretett pénz vagy a magánélet a fontosabb? Költözzek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és nem bírok együtt élni a családommal, azonban úgy érzem albérletbe költözni ilyen árak mellett kész öngyilkosság.


Egyetem alatt külön éltem az ország másik felében, majd hazaköltöztem és van egy viszonylag jól fizető munkám, habár a koronavírus miatt nincs stabil helyem.


Úgy érzem megfújt a családom, nem tudom elviselni, hogy úgy bánnak velem mintha kisgyerek lennék, semmi magánéletem és mindenféle szabályhoz kell magam tartanom. Nem jöhetnek át hozzám barátok, folyamatosan számon vagyok kérve, hogy mikor, kivel, hova megyek. Beleszólnak, hogy mit veszek fel, mivel töltöm a szabadiőm. Főznek, mosnak rám ami nyiván kényelmes, de önálló szeretnék lenni, így esélyem sincs rá.


Párom vagy olyan barátom akivel összetudnék költözni nincsen, így egyedül kellene kifizetnem kb. havi 120 ezer forintot ami a fizetésem fele.

Így vagy félretett pénzzel nem fogok rendelkezni vagy életem nem lesz.

Persze ha a költözés mellett döntök, abból még óriási sértődés is lesz


Tudom, hogy nekem kell mérlegelni és dönteni, de kíváncsi vagyok más mit tenne a helyemben.



2021. nov. 11. 16:49
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
95%
En koltoznek! Elobb utobb ugyis ez var rad. Nyilvan aldozatokkal jar, de inkabb a penzem vesszen, mint a mentalis egeszsegem!
2021. nov. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
89%
Kedves 1-es! Egyetemi (mester) diplomaval ket eve netto 150 ezerert akartak felvenni ugy, hogy meg az utikoltseget is nekem kellett volna teljes egeszeben allnom. Inkabb eljottem kulfoldre.
2021. nov. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
82%
Hol élsz te 1-es? :D Nem tűnt fel, hogy éppen azokat nem fizetik meg, akik a legtöbbet dolgoztak azért, hogy jól keressenek? Mit gondolsz, hogy miért mennek ki külföldre a diplomások? Meg mit gondolsz, hogy nem ez a kormány célja? Tanulatlan bugyuta embereket könnyű manipulálni és átverni. Tanultabbakat jóval kevésbé. Ezért valahogy el kell üldözni a "veszélyt".
2021. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
90%
Keress kiadó szobát, ne egész lakást. Az valamivel olcsóbb.
2021. nov. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
95%
Azonnal költöznék! Az élet túl rövid, ne pazarold el más életére!
2021. nov. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
40%

megfújt a családom


Mindezt egyetemi diplomával leírni...

2021. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
35%

Egyrészt a jól kereső állás nem 250. Hanem 600+ (800k nettó a középréteg alja)


Másrészt mérlegelni illik.

23 évesen még nem gáz ha nem keresel jól, később se érsz többet se kevesebbet.

Előbb utóbb ki kell állnod magadért. Azért viselkednek veled úgy mintha gyerek lennél mert úgy viselkedsz.

Együttélés szabályai alapján ha haveroddal költözöl össze akkor is jó tudni ki hol van és meddig. Nem mennék bele a részletekbe, de ezekre majd rájössz te is.

Felnőtt módjára meg kell beszélni a problémákat! Ekkor fognak felnőttként kezelni.


Igen nem feltétlenül ideális hogy 23 évesen még nem tudsz teljesen független lenni de neked kell döntened.

Albi egyébként 120 nál több lesz. 100+ rezsi Mindent számoljál bele ha egyedül élsz, és kajára egy 100 -ast. +ingyom bingyom.


Jelenleg meg kell alkudnod, vagy egy haverral albérletbe mentek. Egy két szobás kettőtöknek olcsóbb, de arra figyelj hogy nem csak el kell viselnetek egymást hanem anyagilag ha valamelyikőtök szórakozik és mondjuk nem te leszel akkor ha nem fizeted ki a haverod helyett az ő részét akkor kirakhatnak onnan. Egy szobás garzont javaslom ha keresel.


jelenleg meg kell alkudnod, és lassan magasabb jövedelem felé nézned.


Szerintem.

2021. nov. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
10%
7- ja ezen én is szakadtam.. ez a megfojt, fojtogat akart lenni.. micsoda csiszolt elme lehet a kérdező, Jézusom..
2021. nov. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem trollkérdés.. 🤷‍♂️
2021. nov. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
21%

3.

Ha acc pézt,akkó az első fizujaimból visszaadom. (+kamat)

Írjuk meg a szerződést bíró,ügyintéző,ügyvéd,atyaúristen minisztérium előtt.

Légyszi,szabadíts ki ebből a szutyokisztánból...

2021. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!