Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A félretett pénz vagy a...

A félretett pénz vagy a magánélet a fontosabb? Költözzek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és nem bírok együtt élni a családommal, azonban úgy érzem albérletbe költözni ilyen árak mellett kész öngyilkosság.


Egyetem alatt külön éltem az ország másik felében, majd hazaköltöztem és van egy viszonylag jól fizető munkám, habár a koronavírus miatt nincs stabil helyem.


Úgy érzem megfújt a családom, nem tudom elviselni, hogy úgy bánnak velem mintha kisgyerek lennék, semmi magánéletem és mindenféle szabályhoz kell magam tartanom. Nem jöhetnek át hozzám barátok, folyamatosan számon vagyok kérve, hogy mikor, kivel, hova megyek. Beleszólnak, hogy mit veszek fel, mivel töltöm a szabadiőm. Főznek, mosnak rám ami nyiván kényelmes, de önálló szeretnék lenni, így esélyem sincs rá.


Párom vagy olyan barátom akivel összetudnék költözni nincsen, így egyedül kellene kifizetnem kb. havi 120 ezer forintot ami a fizetésem fele.

Így vagy félretett pénzzel nem fogok rendelkezni vagy életem nem lesz.

Persze ha a költözés mellett döntök, abból még óriási sértődés is lesz


Tudom, hogy nekem kell mérlegelni és dönteni, de kíváncsi vagyok más mit tenne a helyemben.



2021. nov. 11. 16:49
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
33%
Az ilyen szülőket meg kell vezetni
2021. nov. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
39%

Egyértelmű!


Félre kell tenni a qrvanagy önbecsülésedet, hogy miért? Mert a szüleid neveltek fel, ők fizették az iskoláidat is, ráadásul még mosnak-főznek is rád.


Jaaa, hogy nem tetszik, hogy kontrol alatt vagy tartva? Nos egyik füleden ki, a másikon be. A szülőknek mindig az ő kis gyerekük maradsz még nyugdíjas korodban is! :-)


Nagy tévedésben vannak azok, akik nyugalmat és békességet remélnek attól, hogy önállósodnak. Az igazat megvallva csak a problémájukat halmozzák és bár látszólag jobbnak érzékelik a helyzetüket, de az ember alapból szenvedésre van ítélve... :-)


Figyeld meg az embereket: ha minden tök jól alakul az életükben, semmi gondjuk sincs... ...ezt az állapotot általában nagyon unalmasnak élik meg, ezért mindent elkövetnek, hogy szenvedjenek! :-)


Bárhová elköltözhetsz, külföldre is, az emberek ott is ugyanolyanok, esetleg mivel jobb az életkörülményük, így látszólag kiegyensúlyozottabbak, de a fentiek alapján ez sem igaz.


A látszat nem csak néha csal!

2021. nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
78%

"Nagy tévedésben vannak azok, akik nyugalmat és békességet remélnek attól, hogy önállósodnak"

Hú utolsó nem irigylem a gyerekeidet. Higy lesz családjuk, önálló gondoltuk ha te így kontrollálod őket? Hogy fogják megoldani a problémáikat? Majd szaladnak hozzád minden kis dologgal?

Nekem mint sokaknak azóta van igazán békés életem amióta önálló vagyok. És imádom. Senki se szól bele higy mit, hogy, mikor és miért csinálok.

2021. nov. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
49%

#33: Húúúú, honnan veszed, hogy az én gyerekeimet hogyan kontrolálom (majd), miért feltételezed azt hogy én is minden cselekedetüket majd felülbírálnám?


VISZONT! A te nagy önálló életedben az a bökkenő, hogy a szüleid helyett kaptál egy feleséget (+gyerekeket), aki(k) úgy vagy még jobban kontrolál(nak) téged, talán úgy, hogy észre sem veszed... :-)


Elsőbb mindig gondolkozni kell, csak utána cselekedni, de az emberek gondolkozni nem szeretnek! :-)

2021. nov. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
94%
26/33! Nem azért boldogabbak mert jobban keresnek. Más a mentalítás. A Német baromira megnézi mire ad pénzt, és nincs ez a hedonizmus mint nálunk. Ha vesz a nyaralójába itt egy fűnyírót, nem a nagy márkákat választja a többség. Vesz az obiban egy gardenát. Ha keresel pl Münchenbe 2000-2500 eurót, kifizetsz egy garzonbérlésért 1400-t. És még nem autóztál, nem ettél, nem ruházkodtál. Persze ha kimész egy panzióba és szállásnak kapsz egy 2x2 s szobát, úgy lehet többet félretenni, de robotolhatsz is. Sokan ismerősök míg kint vannak addig ilyen meg olyan szuper. A legtöbb mikor hazajön, mert azért csak hazajön, elmondja utólag hogy szar volt.. Én is voltam kint többször is. Jobban keresek és több pénzem marad mint kint. Amúgy nem ezen múlik a boldogság, mert minél több van annál több kell. Ha nem tudatos az ember, és pénzben mér mindent, mindíg venni akar valamit mert azt hiszi boldoggá teszi ha birtokol. Aztán rájön hogy 1-2 napig boldog az új cuccal és megint kell valami. Vannak több száz milliós vagyonnal rendelkező ismerősök akik zokognak hogy boldogtalanok, infartust kap, meg elválnak, bekattannak. Ha élelmes vagy és törekszel, itthon is megtalálod a számításod. Nem kell feltétlen munkahelyben gondolkodnod, lehetsz a magad ura is.
2021. nov. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
94%

Összekeversz valakivel. Nem írtam magamról semmit azt se hogy féfi vagyok vagy nő.

Plusz azért gondolom higy bajban lesznek a gyerekeid ha lesznek mert ennyire az önállósodás ellen vagy. Itt egy 23 éves kérdező aki pont abban a korban van amikor már önálló szeretne lenni és válaszút elé került. Te meg még most is arra ösztönöznéd higy kussoljon? Ki kell menni és felnőni. Amíg a szülőkkel él az ember ez nem fog megtötrénni teljesen. Sokszor maguk a szülők nem hagyják, sokszor nem szándékosan de akkor is.

2021. nov. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
Keress albit.
2021. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Csak 33 és 36 voltam ugyanaz, a többi nem én voltam csak gondolom már összekeveredtek a válaszok
2021. nov. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
87%

Hat nem birtam elmenni a kerdes mellett.. az a szulo aki megsertodik azon..hogy a 23 eves felnott gyermeke elkoltozik az kezeltesse magat mert egy bolond idiota agyi nyomorek...


Fajni faj ha elkoltozik. Lehet szomoru! Ez termeszetes ha faj..de megsertodni ezen ami az elet termeszetessege..kesz rohely..bolondok sertodnek ezen meg.


25N

2021. nov. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
0%
😂😂😂😂😂😂 Kicsit se toxikusak a kerdezo szulei.. aaa dehogy.
2021. nov. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!