Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A félretett pénz vagy a...

A félretett pénz vagy a magánélet a fontosabb? Költözzek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és nem bírok együtt élni a családommal, azonban úgy érzem albérletbe költözni ilyen árak mellett kész öngyilkosság.


Egyetem alatt külön éltem az ország másik felében, majd hazaköltöztem és van egy viszonylag jól fizető munkám, habár a koronavírus miatt nincs stabil helyem.


Úgy érzem megfújt a családom, nem tudom elviselni, hogy úgy bánnak velem mintha kisgyerek lennék, semmi magánéletem és mindenféle szabályhoz kell magam tartanom. Nem jöhetnek át hozzám barátok, folyamatosan számon vagyok kérve, hogy mikor, kivel, hova megyek. Beleszólnak, hogy mit veszek fel, mivel töltöm a szabadiőm. Főznek, mosnak rám ami nyiván kényelmes, de önálló szeretnék lenni, így esélyem sincs rá.


Párom vagy olyan barátom akivel összetudnék költözni nincsen, így egyedül kellene kifizetnem kb. havi 120 ezer forintot ami a fizetésem fele.

Így vagy félretett pénzzel nem fogok rendelkezni vagy életem nem lesz.

Persze ha a költözés mellett döntök, abból még óriási sértődés is lesz


Tudom, hogy nekem kell mérlegelni és dönteni, de kíváncsi vagyok más mit tenne a helyemben.



2021. nov. 11. 16:49
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Melyik megyében laksz, kérdező?
2021. nov. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
Szobát bérelj. Ingatlan.com-on látni fogod, hogy jóval olcsóbb.
2021. nov. 12. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
78%
Költözz amint tudsz. Az élet túl rövid ahhoz hogy olyanokkal töltsd akiket nem szeretsz igazán.
2021. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
66%

Nem olvastam el a kommenteket, tehát lehet, hogy valakit ismétlek.


Mivel egyelőre nincs párod, akkor ne költözz, hanem gyűjts önrészre!

Egyedül, albérletben, esélyed sem lesz önálló lakásra, legalább egy kis garzonra!

De te tudod, hogy neked mi és mennyire elviselhető.

2021. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
43%
Ha önállósodni akarsz. A legjobb hely külföld lesz. Sokkal többet tudsz félre rakni. Ha albérletbe elmész. Szinte soha nem lesz saját lakásod. Nézd meg a mai nyugdíjakat. Nem emelkednek már mióta. A szüleimnek ugyanannyi a nyugdíjuk mint 10 éve volt. Ha külföldön mész nyugdíjba, ott emelik. Képzeld el hogy elmész nyugdíjba miközben nagy nehezen lett egy lakásod az évek során. Az infláció miatt, a sok áremelkedés során, semmit nem fog érni a nyugdíj. Ahogy ezt láthatjuk manapság. Nekem az összes ismerősöm külföldön dolgozott hosszú hosszú ideig vagy haza sem tértek és nem is terveznek. Itthon nagyon kevés szakma és még azon belűl is cég van akik megbecsülik a munkád. 25 évesen Angliában már havi 700 nettót kerestem, amiből 500-t minden hónapban félre tudtam tenni. Ezt hol fogod itt Magyarországon megtenni? Plusz az hogy egyedül, pár baráttal külföldön vagy, igen csak jellemformáló. Sok szerencsét kívánok Neked.
2021. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

45. Tudunk beszélni?Írhatok neked privátot?

Előre is köszi a választ!

Csak pár kérdésem lenne,én sem tervezek maradni.

2021. nov. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
91%

3-as "Meg mit gondolsz, hogy nem ez a kormány célja"

Mindenki törődjön a saját céljával, és tegyen érte.

Kérdező, szobabérlet olcsóbb. A mindennapi lelki nyugalmad a legfontosabb.

2021. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
46-os, persze, írj nyugodtan.
2021. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!