Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A félretett pénz vagy a...

A félretett pénz vagy a magánélet a fontosabb? Költözzek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és nem bírok együtt élni a családommal, azonban úgy érzem albérletbe költözni ilyen árak mellett kész öngyilkosság.


Egyetem alatt külön éltem az ország másik felében, majd hazaköltöztem és van egy viszonylag jól fizető munkám, habár a koronavírus miatt nincs stabil helyem.


Úgy érzem megfújt a családom, nem tudom elviselni, hogy úgy bánnak velem mintha kisgyerek lennék, semmi magánéletem és mindenféle szabályhoz kell magam tartanom. Nem jöhetnek át hozzám barátok, folyamatosan számon vagyok kérve, hogy mikor, kivel, hova megyek. Beleszólnak, hogy mit veszek fel, mivel töltöm a szabadiőm. Főznek, mosnak rám ami nyiván kényelmes, de önálló szeretnék lenni, így esélyem sincs rá.


Párom vagy olyan barátom akivel összetudnék költözni nincsen, így egyedül kellene kifizetnem kb. havi 120 ezer forintot ami a fizetésem fele.

Így vagy félretett pénzzel nem fogok rendelkezni vagy életem nem lesz.

Persze ha a költözés mellett döntök, abból még óriási sértődés is lesz


Tudom, hogy nekem kell mérlegelni és dönteni, de kíváncsi vagyok más mit tenne a helyemben.



2021. nov. 11. 16:49
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
36%
Másodállásban menj takarítani. Többet keresnek, mint te.
2021. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
97%
A fizetésed nőni fog, pláne ha nagyvárosba költözöl. Ne úgy számolj, hogy életed végéig 250-ből kell megélned.
2021. nov. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
14%

100 ezer kajára...? Te miről beszélsz, hetes??

Persze, akkor annyi a kaja, ha valaki minden nap étterembe jár...

Ha valaki főz magára - mint én - akkor havi 40 ezerből bőven megvan a kaja! Igaz, van, hogy4 - 5 napig ugyanazt eszem, de, valamit valamiért!

Ha valaki olyan nyomorult, hogy felnőtt fiatal létére lusta főzni magára, az meg is érdemli, hogy sok pénze elmegy az étel rendelésekre!

Kérdező! Azért hülyeséget ne csinálj! Keress előbb egy jobban fizető állást és utána költözz el albérletbe! Legalább 1 milliód legyen félretéve!

Nincs annál cikibb, amikor nagy mellénnyel elköltözik a "gyerek", majd 1 év múlva megkopasztva visszakönyörgi magát a szüleihez...

2021. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
77%
Nehéz kérdés. Számomra nem volt kérdés, költöztem, pedig a fizetésem arra sem volt elég, hogy kijöjjek belőle. De fel sem merült bennem, hogy otthon maradjak, te jó Isten. Manapság persze sokkal nehezebb, bár ahogy írod, a fizetésed felét vinné a albi. Mondjuk én anno állati boldog lettem volna, ha az albi kifizetése után még ennyi pénzem marad...
2021. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
12%

"100 ezer kajára...? Te miről beszélsz, hetes??


Persze, akkor annyi a kaja, ha valaki minden nap étterembe jár...


Ha valaki főz magára - mint én - akkor havi 40 ezerből bőven megvan a kaja! Igaz, van, hogy4 - 5 napig ugyanazt eszem, de, valamit valamiért!"


Abban igazad van, hogy ha valaki mindig rendel, akkor sokba kerül a kaja. De azt ne akard már megmagyarázni, hogy havi 40 ezerből rendes kaját lehet főzni, mert kiröhöglek. Pontosabban kiröhögnélek, ha nem gyűlölném a hazug embereket. Elhiszem, hogy sokan csórók és elnyammognak napi 1 kiflin vagy főznek üres rántott levest, sajnálatos, hogy valaki erre kényszerül, de normális táplálkozást nem fogsz kihozni napi 1000-1200 Ft-ból. Mi kb. havi 250-280 ezret költünk kajára, és elmondom, hogy ebben semmilyen luxus nincs, egyszerűen csak normális ételeket eszünk. Például Pick szalámit veszünk, nem a legótvarabb csirketollból darált parizert, vagy rendes sajtot és nem csízió tömböt. Igen, általában rendeljük vagy hozzuk a kaját. DE ha lejjebb adunk és otthon főzikélünk, akkor havi 180-200 ezerből jön ki. Ennyi különbségért pedig nem éri meg napi több órát a konyhában állni, nincs annyi idő.


Ha te havi 100 ezerből mindennap étterembe mész, akkor ugyan áruld már el kérlek, hogy hol. Én egy relatíve csóró környéken élek, de kettőnknek a legolcsóbb helyről rendelve is 3500-4000 Ft a kaja, szorozni meg gondolom tudsz. Ez EGY kaja, az ember jobbára többször is eszik naponta.

2021. nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
32%
30 évesen jöttem haza Angliából. Nem mindegy milyen egyetemi diplomád van. Tanulni jöttem haza, hogy informatikus legyek és azzal vissza külföldre. Bátyám gazdasági szakon végzett. Fiókvezetőként sem keresett jól és most matróz egy hajón ahol sokkal jobban keres és megbecsülik őt. Itthon nagyon nehéz, ezt nap mint nap látni. Külföldön az emberek boldogabbak, mert jóval több a kereseti lehetőség. A helyedben mennék külföldre és vissza sem néznék. Ez a családi kapcsolatod is megfogja erősíteni. Nekem eszembe sem jutna albérletet vagy szobát kivenni itthon. Az árak elszálltak. Semmiképp sem éri meg.
2021. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
25%

Maximum havi 50 ezerből egy főre kijön a havi étel!

Persze, aki zabálja az édességeket tonna számra, meg a pizzákat, péksüteményeket ott már más a helyzet!

Például most csináltam 1 kiló csirkemellből, 1 egész kanadai sütőtökből, plusz fél kiló zöldbabból ételt! Ehhez csináltam 1 kiló rizst! Ez Ft vasárnap. Holnap fog csak elfogyni estére!

Van még kérdésed, Gordon?

2021. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
96%
Szobát bérelj, és dolgozz két állásban.
2021. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
37%

Ki az a "mi"? Ha öten vagytok, akkor megértem, hogy havi 280 000 Ft - ot költötök ételre havonta.

Ember, én 225 ezret keresek! Hogy a tökömbe költenék negyedmilliót ételre...?

Az ilyen degeneráltak nyafognak a médiában, meg szidják a kormányt, akik majdnem 300 ezret költenek ételre havonta...

De, állítólag csóró a magyar...😅

Az ilyenekkel is csak többet vagyunk... Na pá! Jó szórakozást!

2021. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
82%

Semmit nem írtál az otthoni körülményeidről... van saját szobád? Panelban laktok? Vagy egy kertes házban? Szüleid dolgoznak? Otthon vannak egész nap, vagy csak este, hétvégén? Mennyit találkoztok? Mennyit vagy TE otthon? Van testvéred? Vele is ilyenek? Ő hogy bírja?



Én is ebben a szituációban voltam, de mi panelban laktunk, nem volt saját szobám, semmi privát szférám. Én nem költöztem el, spóroltam aztán külföldre vitt a sors. Ott szobát béreltem. Akkor tapasztaltam meg milyen kényelmes is volt otthon (mindig volt étel a hűtőben, tisztaság volt úgy hogy nekem sosem kellett semmit csinálni érte, sosem voltam egyedül stb...)



Szerintem egy kisebb garzonlakás, mint albérlet, plusz élelmiszer, rezsi, ruha, bérlet stb. Ehhez kell nettó 300e forint fizetés legalább.

2021. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!