Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A félretett pénz vagy a...

A félretett pénz vagy a magánélet a fontosabb? Költözzek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és nem bírok együtt élni a családommal, azonban úgy érzem albérletbe költözni ilyen árak mellett kész öngyilkosság.


Egyetem alatt külön éltem az ország másik felében, majd hazaköltöztem és van egy viszonylag jól fizető munkám, habár a koronavírus miatt nincs stabil helyem.


Úgy érzem megfújt a családom, nem tudom elviselni, hogy úgy bánnak velem mintha kisgyerek lennék, semmi magánéletem és mindenféle szabályhoz kell magam tartanom. Nem jöhetnek át hozzám barátok, folyamatosan számon vagyok kérve, hogy mikor, kivel, hova megyek. Beleszólnak, hogy mit veszek fel, mivel töltöm a szabadiőm. Főznek, mosnak rám ami nyiván kényelmes, de önálló szeretnék lenni, így esélyem sincs rá.


Párom vagy olyan barátom akivel összetudnék költözni nincsen, így egyedül kellene kifizetnem kb. havi 120 ezer forintot ami a fizetésem fele.

Így vagy félretett pénzzel nem fogok rendelkezni vagy életem nem lesz.

Persze ha a költözés mellett döntök, abból még óriási sértődés is lesz


Tudom, hogy nekem kell mérlegelni és dönteni, de kíváncsi vagyok más mit tenne a helyemben.



2021. nov. 11. 16:49
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
95%
Költözz. Szép elképzelés az, hogy majd ha felnőttként viselkedsz, akkor úgy is kezelnek, de ez a szülőkön is múlik. Vannak azok a fajta szülők, akik akármilyen felnőtt is vagy, mindig azon lesznek, hogy gyerekstátuszba nyomjanak vissza.
2021. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
95%
Magánélet. A nyugalmat nem lehet megfizetni. Én is így ettem anno, sokáig nagyon kevés pénzből, lemondásokkal éltem, de ma már nincs ilyen gondom .
2021. nov. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
92%
Egyes, a diploma nem biztosíték semmire. Kétszakos egyetemi mesterdiplomám van és most gimnáziumi tanárként nettó 160 ezret kapok pótlékokkal együtt.
2021. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
92%
A nyugalom és önállóság többet ér mint a pénz. Hiába gyűjtögeted a pénzed, ha közben elmegy melletted az élet és bekattansz.
2021. nov. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
67%
"van egy viszonylag jól fizető munkám, habár a koronavírus miatt nincs stabil helyem" Ha nincs stabil helyem, akkor nem mennék, marad a megalkuvás. Oké, hogy a nyugalom, és önállóság megfizethetetlen, de a bizonytalanba nem mennék bele.
2021. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
73%
Jaj egyeske, nekem eü diplomám van és nem éri el a fizetésem a 200 ezret. De nem baj, Ausztria, Németország megfizet majd. Te meg röhöghetsz itt a putriban tovább...
2021. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
77%
Én szobát bérelnék csak, és ezzel egyidőben keresnék egy stabilabb munkahelyet.
2021. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
12%
gyorsan pasizzál be
2021. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
82%
Stabil munkahely mellett elköltöznék, szobabérléssel is jobban jársz. Ha lenne végre mozgástered, akkor lehetőséged is nyílna kapcsolatokat építeni, ismerkedni és idővel akadna olyan is, akivel összeköltözhetsz. Ez lehet barát vagy partner is. Onnantól pedig sínen vagy. De ha otthon maradsz, ez az egész el sem kezdődik, csak szenvedsz magadban. Megéri a pénzt. Sokan indultunk el így.
2021. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező szerintem is bérelj szobát. Nem baj ha idegennel. Ez pont az az időszak az életedben amikor felfedezed a világot. Miért ne költözhetnél össze egy idegennel? Ha nem válik be akkor még mindig visszamehetsz.

Nem tudjuk hogy a szüleid alapból tutujgatnak vagy te vagy gyerekes, de elbeszélgethetnél eről velük. Mond el hogy zavar amit csinálnak, nem vagy már gyerek. Ha nem válik be ott a költözés.

2021. nov. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!