Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iskola. Nem tanul. Eroltessem...

Iskola. Nem tanul. Eroltessem magam ? Van értelme ?

Figyelt kérdés

Apuka vagyok. Lányom nem tanul. De kicsit se. Próbálok vele beszélni akkor boges van, mert kirakjak a kedvenc sulijabol, de nem áll neki tanulni ha beülök mellé és segítek neki akkor elkezd rajzolni, direkt nem csinál semmit.


Én gondoltam feladom. Elengedem a gyerek koltseges hobbyjat, ami havi közel százezres tétel, elengedem a kedvenc sulit jövőre úgyis eltanácsoljak, így nem kell napi 2 órat autózni egy iskola miatt és nem foglalkozom ezzel többet.

Szerintetek helyes a döntésem ? Kicsit félek hogy rosszul döntök de sok helyen láttam a szulo azt se tudja mi történik a gyerekkel, ha meghallják a lányom hobbyjat egyből jön a de hát az drága, ha meghallják hogy kedvenc iskolája van és oda nem 2 perc az út és hozni vinni kell akkor újra meglepodes.

Úgy érzem feleslegesen csinálom.


2020. nov. 24. 11:17
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:
40: én azért is gondolkodom hogy elengedem a témát , mármint úgy hogy bemegy abba a büdös suliba, ez 2 buszmegallora van, nem kell autó se, főleg az nem hogy reggel 30 percéig beviszem majd 30p vissza nekem majd este 30p anyja megy érte és 30 vissza. ez 2 óra minden egyes nap, még hosszú éveken keresztül.
2020. nov. 25. 11:42
 42/56 anonim ***** válasza:
100%

Jézus..

Nem jó úton haladtok.


Itt tényleg a leányzó diktál.

Az sem túl jó ha mindenki tulkedves, mindent rahagynak.

Nem tanulja meg a konfliktus kezelést, meg egyebeket.


Szépen menjen az állami suliba.

Az egvilágon semmi baja sem lesz.


Lehet, hogy odaszologat a tanárnő neki, de lehet hogy rá is fér.

2020. nov. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, kérdező, hogy 1 évig harcoltatok a szép iskolában, hogy válaszoljon a tanító néninek.

És te ezért fizetsz??? Meg furikáztatjátok a gyereket napi 2 órát??


Ezt a büdös iskolában INGYEN megkapod 1 hét leforgása alatt! Eltanácsolják olyan intézménybe, ami a szellemi képességeinek (meg az elkényeztetett, akaratos lelkének) megfelelő.

2020. nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem csinálnám ezt a helyedben
2020. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ebben a családban a gyerek neveli a szülőket és nem fordítva. Már rég a sarkatokra kellett volna állni és megmondani neki, hogy ez így nem mehet tovább. Amíg nem javulnak a jegyei, nincs lovaglás. Ha nem írja meg a leckét, nincs vacsora. Ennyi kell csak. Hamar összeszedi magát a kisasszony, ha esténként korog a gyomra és egy hónapja nem látta a lovakat.
2020. nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:

#45 így van.

Az ilyen leckék sokat tanítanak.


Nekem annak idején ha rosz voltam, egész délután a mamámnál kukoricát kellett morzsolni, és nem mehettem a haverokkal játszani.

2020. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:

Majd erről próbálok a feleségemmel beszélni, de egyik pillanatban veszekszik vele majd kakaót csinál büntetésként.

Bar egyelőre azt se sikerült elérnem hogy ne kelljen 3 fele reggelit csinálnom , mert mást akar fiam mást a lányom mást a feleségem enni én meg megeszem ami marad.


Én lazán megvonnek dolgokat tőle.

2020. nov. 26. 21:23
 48/56 anonim ***** válasza:
Feleséged mit csinál?
2020. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:
Elég sokat tanul a gyerekkel, meg o viszi őket ide oda. Én csak a reggeli sulit csinálom meg 1-2 hetente egyszer a lovaglást a többi a feleségem dolga.
2020. nov. 26. 21:53
 50/56 anonim ***** válasza:

Nem jól, nem okosan szereted a családodat!

Szerintem sokkal többet megteszel értük, mint kellene (lásd: reggelizés), közben tehetetlenül figyeled a partvonalról, hogy minden szétcsúszik körülötted!

A két szülőnek azonos követelése legyen a gyerekkel szemben, hisz ők együtt nevelik. Nem szégyen segítséget kérni, ha ti együtt sem vagytok képesek erre.

2020. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!