Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iskola. Nem tanul. Eroltessem...

Iskola. Nem tanul. Eroltessem magam ? Van értelme ?

Figyelt kérdés

Apuka vagyok. Lányom nem tanul. De kicsit se. Próbálok vele beszélni akkor boges van, mert kirakjak a kedvenc sulijabol, de nem áll neki tanulni ha beülök mellé és segítek neki akkor elkezd rajzolni, direkt nem csinál semmit.


Én gondoltam feladom. Elengedem a gyerek koltseges hobbyjat, ami havi közel százezres tétel, elengedem a kedvenc sulit jövőre úgyis eltanácsoljak, így nem kell napi 2 órat autózni egy iskola miatt és nem foglalkozom ezzel többet.

Szerintetek helyes a döntésem ? Kicsit félek hogy rosszul döntök de sok helyen láttam a szulo azt se tudja mi történik a gyerekkel, ha meghallják a lányom hobbyjat egyből jön a de hát az drága, ha meghallják hogy kedvenc iskolája van és oda nem 2 perc az út és hozni vinni kell akkor újra meglepodes.

Úgy érzem feleslegesen csinálom.


2020. nov. 24. 11:17
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
40%

Tényleg a büntetés a megoldás?

Magamból kiindulva, ha megbüntetnek valamiért dafke nem csinálom, kerül amibe kerül, akkor sem, ha én húzom a rövidebbet.

Így áll mindenki a saját gyerekéhez? Gratulálok.

Kamaszok, nehéz nekik eleve.

Picit legyetek már megértőbbek és pofon helyett a kommunikációt választani, mert ez rettenetes ahogy némelyik válaszadó reagál arra,hogy a gyereknek van vmi baja.

Ha nektek van vmi bajotok titeket is megpofoznak? Nem. Pedig kellene , rátok férne.

Lehet, hogy dacból nem tanul, de akkor sem az a megoldás, hogy büntetem, verem, annak az eredménye, hogy félni fog.

Ennek mi értelme? Észhez tér? Nem.

2020. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
20? Ott fiú van, nem lány.
2020. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
2020. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
64%
Ez fiú. A kérdező
2020. nov. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
Hupsz ezt benézrem
2020. nov. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%

Hm kevés az info, kéne a kora legalább. Mi az a hobby? Mivel tölti az idejét? Miért van bőgés ha beszélsz vele? Prédikálsz?

Nekem az vált be a kis/nagykamasznál, hogy nem prédikáltam, hanem segítséget ajánlottam. Mármint, hogy én az ő oldlán állok a probléma megoldásában nem ellene vagyok. Oldjuk meg! Mondjuk az enyémnek volt célja. Ja ez a kedvenc suli se tiszta, vmilyen spéci iskola? Miért nem tanul akkor? Ezt ki kéne húzni belőle mert tuti oka van. Lehet nem vált be a szuper suli? Mit szeret, mit utál? egyiket sem tanulja??

Miért tanulna? Tudja mit szeretne, merre menne tovább a suliból?

2020. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
34%

19-es 15-öd vagyok:


persze ez elméletben tök logikusan így néz ki, de kb a szakértőnek kéne legutoljára eszébe jutnia az embernek, mert legtöbbször nem ilyen eredetű a probléma.


De amíg ez kiderül, addig flippergolyóként küldenek kollégától kollégához, meg vizsgálatról vizsgálatra laza 10-20 ezer forintokért. És akkor x hónap múlva vagy azt mondják, hogy nincs semmi baja (és csak egy lusta kölyköt pátyolgattam, nem neveltem, mert mivanha tanulási nehézségekkel küzd) vagy ráhúzzák hogy baja van.


Az a baj, hogy szülőként én ezt tapasztaltam és már elegem van a szakértőkből meg a vizsgálataikból. Nem a szakértelmet sajnálom a gyerekemtől, hanem akármilyen lelkiismeretes meg modern szülő vagyok, nekem sem a fán terem a pénz, és eddig csak bonyodalmat okoztak ezek a vizsgálatok. Egyedül a szakértőknek lett belőle haszna, nekünk csak felforgatta az életünket feleslegesen.



Saját fülemmel hallottam, ahogy a kollégájának odamondja a kórházban, a mi telefonhívásunk közepette: "Pedig megmondtam, hogy mindkét gyereknek adjatok kódot!!" (sni)


Szomorú, hogy csak a pénz számít.

2020. nov. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
31%

17 éves lányként annyit tudok erre mondani, hogy nevetséges. Én világ életemben úgy tanultam, mint egy elmeháborodott, hogy kitörjek a nyomorult semmiből, hogy diplomám legyen, stb. És ezt úgy, hogy nem volt sem kedvenc iskolám, százezres hobbim meg pláne. Lehet nem kellene tovább kényeztetni. Egyébéknt imádom Csernus Imrét

"Aki mindig mindent megkap, az egy vérszívó denevér. Aki mindig mindent odaadm az egy nagy tehén. És még hülye is, mert azt gondolja, "szegény denevér, neki is kell valamit enni, nekem meg még sok vérem van".

Kb. ez. Lehet, hogy szereted a lányodat, de semmit tudatosság nincs a nevelési stílusodban és hagyod, hogy a lányod egy életképtelen, elkényeztetett hólyag legyen. Én nem mondom, lehet, hogy figyelemzavara van, de nekem ez inkább csak a tipikus gazdag vagánylány előadás első fejezete.

2020. nov. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 A kérdező kommentje:

Még fiatal 10 éves csak. Tehát a baj az, hogy hiába magyarazom nem érti meg hogy az ő érdeke.


Persze, nem várom el hogy megértse hogy ez kell a jovojehez, de hiába értem hogy ő nem érti, de rosszul esik hogy teljesen erdektelen.


Pszichiáterrel beszéltünk de nem volt semmi megfogható eredemnye.

Ha tanulunk mindegy mi az hiszti van mást csinál közben nincs 10 perc odafigyelés se, azt a végén én adom fel. Néha mondjuk fel nap után , ez tegnap este volt szó szerint visszamondta hirtelen felindulasbol amit tanultunk, és amivel reggel kinlodtunk.


Nem nekem való ez a gyereknevelés.


Anyja is kínlódik vele, van neki az is. Én persze hamarabb feladom.

2020. nov. 25. 06:56
 30/56 anonim ***** válasza:
76%

Ha nincs tanulas nincs hobby, kedvenc iskola, uj ruha, internet, tv stb.


Amig ilyen puhapocs vagy addig jo uton jarsz hogy elkenyeztetett ostoba penzehes picsat nevelj fel.

2020. nov. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!