Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy ennek a gondolatmenetnek semmi értelme nincs? 18

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék valamit rendelni (országon belülről egyébként), de anyámnak van egy olyan gondolata, hogy a járvány miatt kész életveszély az online rendelés, és ha rendel bárki is bármit, azt napokra el kell tenni egy félreeső helyre, hogy "kimenjen belőle a vírus" (legalábbis ő így fogalmazott), illetve leginkább azt szeretné, hogy ő vegye át a csomagot a munkahelyén, hogy majd ő ott jól elzárja a szekrényébe és csak napok múlva hozza haza, amikor majd "biztonságos". És ő arra hivatkozik, hogy én úgyis kinyitnám, meg nem hagynám kint a fedett teraszon. ÉS tavasszal volt egy ilyen vitánk, amivel csak annyit értem el, hogy átvehettem én, ha már így digitális oktatáson vagyok/voltam, de ő konkrétan minden egyes nap ellenőrizte, hogy a megbeszélt helyen van-e az a cucc.

Jelenleg ott tartunk, hogy ő akarja átvenni, amit én több okból sem szeretnék. Egyrészt szerintem ennek a gondolatmenetnek semmi értelme, amit ő annyira mondogat, ha annyira aggódik akkor max felhúzom a maszkot és a gumikesztyűt és kint lefertőtlenítem azt a "veszélyes" csomagot, felesleges elzárni napokra, pláne minek kéne neki munkaidőben lesegetni, hogy mikor jön a futár, amikor én otthon rugalmasan kimehetek, mivel nem sok órám van online tartva. Másrészt adódott egy olyan kis gond pluszba, hogy nem annyiba kerül a csomag, amit anyámnak mondtam, ami igazából nem akkora probléma, mivel én fizetem ki teljes mértékben, tulajdonképpen csak azért mondtam sokkal kisebb értéket, mert olyan dologról van szó, amit anyu hülyeségnek tart, és így megspórolok magamnak egy több hetes "hogy adhatsz ki ennyi pénzt egy ilyen hülyeségre" jellegű felesleges vitát. Tehát ezért sem szeretném, hogy anya vegye át, vagy hogy elől kelljen hagynom a csomagolásban, mert akkor meglátja, hogy mennyit költöttem igazából.


Tehát hogy győzzem meg arról anyámat, hogy ne ő vegye át a csomagot, és ne is kelljen várni, hogy "kiszellőzzön belőle a vírus"?


2020. nov. 22. 11:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Kifejteném neki, hogy amit a hagyományos kereskedelmi boltokban vesz, az is veszélyes, azt is összefogdossák.
2020. nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Rendeld a dolgaidat egy ismerősöd címére.
2020. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
Istenem ennyi életképtelen embert... Bazki rendelt automatában vagy postán maradóra, ott akkor veszed át amikor akarod.
2020. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
19%
Hagyjátok, ez a szokásos "családtagjaim vírusrettegők kamus", provokálni akar kb.
2020. nov. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Savlekotő ***** válasza:
77%
18 évesen elmész boltba ha már ennyire ellenőrizne anyád h mit rendelsz te meg rettegsz egy könyv v smink miatt..
2020. nov. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%
kérd postán maradóra, én sem értem, mit kell ezen ennyit rugózni
2020. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Rendeld csomagpontra esetleg 🤷
2020. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%
Ez valami fétises kérdés? Hetek óra naponta látom ugyanezt a sztorit: anyu nem engedi, hogy online rendeljek... Mikor unod meg?
2020. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

Csomagpont.

Én ilyenkor már feladom anyámnál és elintézem az életemet úgy, hogy ő ne tudjon róla.

2020. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%
Anyád egy menthetetlen boomer. Az ilyeneket ész érvekkel nem lehet meggyőzni, szóval én is a csomagpontot vagy a postát javaslom.
2020. nov. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!