Mi értelme van a “kötelező kapcsolattartás”-nak?
Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom hogy kötelezik a gyereket is akarata ellenére, illetve a szülőt is arra hogy találkozzanak a kijelölt napokon, de ennek mi értelme van? Ez olyan mintha köteleznének rá hogy bármelyik rokonommal tartsam a kapcsolatot akivel utáljuk egymást. Sztem szimplán el kellene fogadni hogy a gyerekek se hülyék, ha nem akarnak találkozni az apjukkal vagy anyjukkal annak oka van, ha pedig nincs előbb utóbb majd úgyis meggondolják magukat, illetve annak sincs túl sok értelme amikor éppen a külön élő szülőre 2 hetente rá van testválva a gyerek, akit a háta közepére nem kíván, szal max lepasszolja az anyjának arra az időre2020. jan. 13. 09:30
1/17 anonim válasza:
A különélő szülőnek joga van a kapcsolattartáshoz, de nem kötelező. Ha nem akarja a gyereket látni, nem kell mennie. A gyereknek kell. Akkor is, ha nem akar. Ha komoly ők van rá, higy nem akar menni, akkor kerni kell a kapcsolattartás újraszabályozását.
2/17 A kérdező kommentje:
És ez a különélő szülőnek miért jó, hogy elviszi magával a hisztiző gyereket, akarata ellenére? Azért aki ezt megteszi sztem erkölcsileg eléggé megkérdőjelezhető nem?
2020. jan. 13. 09:38
3/17 anonim válasza:
Kérdés, hogy miért hisztizik a gyerek? Azért, mert tényleg xar a különélő szülővel lenni, vagy azért, mert a gondozó szülő nyomja a gyerekbe a gyuloletet ellene?
4/17 anonim válasza:
Én ilyen gyerek voltam. Utáltam apukámmal lenni, de már akkor is, mielőtt elváltak. Nem uszított senki sem ellene, sőt anyukám mondta, hogy találkozzak vele. De én nem szerettem. Nyilván nem véletlenül. Hiába voltam gyerek, pontosan láttam, hogy milyen. Hisztiztem is a szokásos láthatások előtt. Szerencsére apukám megunta és nem erőltette a dolgot.
5/17 A kérdező kommentje:
Na én erre gondolok amit az utolsó is írt, hogy pl nem szeret szimplán vele lenni a gyerek. Én ismerek olyan párt akik együtt vannak, de a gyerek nincs el az apjával. És amúgy ha kötelezik a dolgot sztem csak rontani fog ezen a viszonyon
2020. jan. 13. 09:49
6/17 anonim válasza:
Megegyszer: ha oka van, akkor menni kell és kerni kell a kapcsolattartás szabályozását.
7/17 anonim válasza:
6: Azért ez nem olyan egyszerű. Nyilván, ha apa drogos, akkor mehetsz intézkedni.
De ha apa sose foglalkozott a gyerekkel és a gyerek számára kvázi olyan, mint egy idegen, azért nem akar elmenni vele, akkor nem tudsz mit tenni.
8/17 anonim válasza:
7!
Dehogynem. Ha a gyerek elmúlt 6 éves, lehet kerni, hogy szakértő hallgassa meg.
9/17 anonim válasza:
8: ja, csak az nem objektív ok, hogy nem szeret vele lenni :D
10/17 anonim válasza:
9!
Önmagában ez így, hogy nem szeret vele lenni valóban nem ok. Ok az, ha pl apunál nem csianlunk semmit, vsak a tv-t nézi, vagy anyu nem játszik velem soha csak számítógépezik, stb. Ezek okok. Oka van annak, ha valakivel nem szeret lenni az ember. 5 evesen es 50 evesen is. Ezt az okot kell elmondani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!