Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem enged ki az utcára.Ennek...

Nem enged ki az utcára.Ennek így mi értelme?

Figyelt kérdés

A születésnapomra vettem magamnak egy görkorcsolyát.Anya először nem örült neki, kb.egy hónapig győzködtem,hogy a saját pénzemből megvehessem magamnak.

A héten megérkezett a csomag és a kertben gyakoroltam egy kicsit,mert már régen koriztam.Minden jól ment és indultam volna az utcára,de anya nem engedett ki.Hát ő azt hitte,hogy csak a kertben fogok bohóckodni vele.Mondtam,hogy akkor jöjjön velem,ha ennyire félt,legalább látja,hogy tudok vele menni.Ő nem fog velem menni,nem fogja végignézni,ahogy meghalok (????).

Egy lakóparkban élünk,ahol abszolút nincs forgalom és kb.mindenkit ismerek (lenne segítség,ha tényleg gond lenne).Még zsákutca is van,ami miatt nem tudnak a forgalom felől bejönni autók.Teljesen gyerekbarát az egész hely és semmi veszély nincs.Van sisakom,védőfelszerelésem is.Ezt mind felsoroltam neki,de akkor sem mehetek,mert milyen veszélyes,de biciklizni azért menjek vele.

Őszintén a bicikli szerintem veszélyesebb.Görkorcsolyával gyalogosnak számít az ember,azaz csak járdán lehet vele közlekedni,ott pedig elég kicsi az esély arra,hogy elcsapjon egy autó.

Hogyan lehetne meggyőzni? Nem volt olcsó a görkorcsolya és szeretnék sportolni valamit.


17L

Iskolába is egyedül járok,meg barátokhoz másik városba szoktam buszozni.Oda bezzeg elenged, pedig éjszaka is a várost járjuk és tud róla.



2020. máj. 16. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Tudsz biztonságosan fékezni? Mert ez az egyetlen dolog, ami miatt én is féltenélek, gyalog, meg a bringán a fékkel sima ügy megállni.
2020. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Savlekotő ***** válasza:
100%
Éjszaka nem halhattok meg a várost járva?
2020. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem azért aggódik, hogy elüt valami. Hanem azért, hogy meg tudsz-e vele állni, nem veszted-e el az egyensúlyod. Láttam görkorival csúnya esést, az illetőnek ömlött a vér a fejéből. Szerintem - ha meg akarod győzni - mutasd meg neki, hogy biztonságosan tudsz a korival menni és megállni. akkor talán megnyugszik.
2020. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem attól is tart és félt téged, hogy esetleg olyat esel vele,olyan sérülést szenvedsz, ami a későbbi életedre is hatással lehet. Nagyon komolyat lehet vele esni, és csak félt téged, nehogy a későbbiekben is befolyásoljon, vagy esetleg néhány munkahely szigorúan megköveteli az egészséget és ez fontos lehet. De persze az ember egészsége mindig fontos. :)

Azt viszont én sem értem, miért nem megy veled anyukád.Esetleg később, mikor már tényleg nagyon jól begyakoroltad, és anyukàd is látná, lehet jobban elengedne.

2020. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

vegyél fel védőfelszerelést, csukló, könyök, térdvédő és sisak

így már el kell engedjen

ha nem marad a sértődés, kérlelés, szekálás, vagy bármi

te jobban tudod mi hat rá

2020. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Savlekotő ***** válasza:
Fent akadtak sokan a görkörin,miközben Anyuka tudja hogy éjszaka császkál a gyereke az éjszakában,ami nem probléma hisz nem 12 hanem 17 éves de nem a görkorin kéne akkor anyukának ennyire kiakadni éjszaka császkálás közben is érheti akármi..
2020. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4.-ben a suliudvaron görkorcsolyáztunk. S csak azért nem az úton, mert még nem volt leaszfaltozva... Ráadásul az egész 1.-8.-as iskolában csak egyvalakinek volt bukósisakja. (+ nekem volt térd és könyékvédőm, de nem használtam, mert szorított, sértett, s nem lehetett benne mozogni) S ez se 30 éve volt, mert csak 2 évvel vagyok idősebb nálad.


Mindjárt jogsid lesz, de görkorcsolyázni nem engednek, röhej...

2020. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!