Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másfél év kihagyás után van...

Másfél év kihagyás után van értelme harcolni a gyerekért?

Figyelt kérdés
Apukáról van szó, a gyerek 6 éves, másfél éve szinte 0 kommunikáció, mivel anyuka teljesen eltiltotta. Telefonon nagy ritkán ha beszélt a gyerekkel vita lett a vége, ugyanis a gyerek teljesen lenézően viselkedik az apjával. Közös ismerősök szerint már nem is akar hallani róla az anyja úgy teletömte a fejét. A kérdés hogy ilyen esetben van értelme bíróságra vinni az ügyet? Gyámügyön már volt az apa nem egyszer, de sok értelme nincs, sőt kb majdnem hogy azt mondták hagyja a fenébe az egészet, mert még elveszik az apasági jogait is. Amúgy anyuka állítólag jóban van velük. Egyetlen megoldás a bíróság lenne, ami nem kevés idő meg pénz, az ügyvéd szetint akár évekig is húzódhat, a gyerek arra már meg se fogja ismerni, illetve ha nem akar majd találkozni vele kényszeríteni nem lehet. Mi a véleményetek erről?
2020. jún. 26. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

"mert még elveszik az apasági jogait is"


Apukának se sokat érhet az a gyerek, ha eddig nem ment bíróságra és ráadául beveszi ezt a maszlagot. A sztoriban más sincs, csak kifogás, és érvek amellett, hogy apuka hagyja a p...ba azt a gyereket. Nyilván ezzel nyugtatja a lelkét. Lelke rajta. Csináljon egy másikat, majd azzal gyerekezhet, ha akar.

2020. jún. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Thispain ***** válasza:
90%
Talán igen. Miután a szüleim elváltak, sokáig lenézően viselkedtem apámmal, de egy idő után, kb. akkortájt, amikor már találkozhattam vele(nem tudom, mennyire volt/van összefüggésben a két dolog), ez fokozatosan elmúlt(11 éves lehettem kb. és 7 éves koromban történt a válás).
2020. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Anyuka eltiltotta? Annak idején (másfél éve) kellett volna azonnal bíróságra menni!

Minden nap, amíg nem tudja a gyerekével tartani a kapcsolatot, ellene dolgozik, hisz a gyerek addig csak az anyja véleményét hallja.

Valahogy úgy érzem, most is csak kifogást keresne (keresnétek), miért nem érdemes küzdeni: mert anyuka a gyámüggyel "jóban van", mert a bíróság pénzbe kerül és hosszadalmas, mert a gyereket nem lehet kényszeríteni a találkozásra.

Én küzdenék a láthatási jogomért, de én nem most kezdtem volna el, hanem aznap, mikor a volt párom először nem engedte volna, hogy találkozzam a saját gyerekemmel.

2020. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Sosem késő!

A legjobb példa unokatesóim. Akkor váltak el, amikor az egyik lány 11, a másik 7 volt. Aztán arról szólt a fáma, hogy nagynéném nem engedi a láthatást, de kiderült, hogy nagybátyjám se töri magát, nem tudott túllépni a sértettségén, ugyanis nem ő volt a megcsaló. Teltek múltak az évek, semmi nem változott, a lányok felnőttek, gyerekeik születtek, persze nagybátyjám ezeket akárhonnan is, de megtudta, vagizott is vele, de sosem látta, sosem kereste őket. Tavaly meghalt. Egyik lány sem jött a temetésre, pedig tudtak róla. Én megértem őket, 30 év telt el úgy, hogy nem érdeklődött utánuk soha.

Azt felejtik el sokan, hogy a gyerek nem mindig marad kicsi/pici, amikor öntudatra ébred szép lassan rájön, ki a hunyó. És ha akkor arra döbben rá, hogy apám sosem keresett, nem kellettem neki, borzalmasan fogja érezni magát. De ha arra emlékszik vissza, hogy küzdött értem, bíróságra kellett járni miattam, akkor egész más lesz a helyzet. És ez erősödni fog majd felnőttkorában, mert bizony fel fog nőni hamarosan.

2020. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Van ami nem pótolható. Ha 1,5 évi képes voltál egy gyerek felé sem nézni, akkor az a gyerek semmit nem jelent neked. Ezzel jobb ha szembe nézel őszintén, és magadban rendet raksz. Egy hetet nem bírnál ki szülőként, úgy hogy nem tudod mi van a gyermekeddel. Ha meg beteg a kicsi, akkor bizony a kórházi hokedlin napokat is kibírsz alvás nélkül, csak hogy mellette legyél.
2020. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Én azt nem értem, hogy a váláskor kellett egy megállapodás is a láthatásról. Azt miért nem tartotta az apuka? Akkor könnyebb helyzetben lenne.


Így, másfél év kihagyással sokkal nehezebb a dolog. Sokkal több türelem kell hozzá, hogy megszűntesse a gyerek lenéző viselkedését. De nem lehetetlen.

Úgyhogy érdemes. (csak ezt a kihagyott másfél évet már nem fogja visszaadni nektek senki. Kár érte)

2020. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Természetesen harcoljál! Irány a bíróság.
2020. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, teletömheti anyuka a gyerek fejét. Nálunk is csúnyán elváltak, és nyilván anya mellett állok, de nem hittem el mindent amit mond. Apámmal azért nem beszéltem, mert nem volt kedvem anyámmal veszekedni. Költözés után meg nem volt igényem vele beszélgetni, nem hiányzott. Aztán megtalált a munkahelyemen kénytelen vagyok vele tartani a kapcsolatot. Nekem 8, őt meg nem bántja a lelkiismerete legalább.

Érdemes, ha van hozzá kitartásod. Sok gyerek apás, nagyon, csak nem mutatja ki.

Az én történetem azért nem kerek, mert én nem azért nem beszéltem vele, mert hibázott. Plusz nem vagyok apás sem.

2020. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, menj a bíróságra és próbáld meg ott megvezetni őket arról, hogy miért is tettél magasról a gyerekre másfél évig.
2020. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az apa a sztoriban és nem is akarom védeni, mert az tény, hogy már régen bíróságra kellett volna mennie, de naívan azt hitte, hogy talán majd jobb belátásra tér az anya és próbált vele egyezségre jutni. Egyébként sokáig munka miatt külföldön volt így nem is tudott volna menni a gyerekért, de az lett mondva, hogy rendszeresen beszélnek majd telefonon, vett is a gyereknek telefont, amit az anyja elvett tőle majd mikor beszélni akart a gyerekkel mindig kitalált valamit hogy éppen miért nem tud
2020. jún. 26. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!