Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iskola. Nem tanul. Eroltessem...

Iskola. Nem tanul. Eroltessem magam ? Van értelme ?

Figyelt kérdés

Apuka vagyok. Lányom nem tanul. De kicsit se. Próbálok vele beszélni akkor boges van, mert kirakjak a kedvenc sulijabol, de nem áll neki tanulni ha beülök mellé és segítek neki akkor elkezd rajzolni, direkt nem csinál semmit.


Én gondoltam feladom. Elengedem a gyerek koltseges hobbyjat, ami havi közel százezres tétel, elengedem a kedvenc sulit jövőre úgyis eltanácsoljak, így nem kell napi 2 órat autózni egy iskola miatt és nem foglalkozom ezzel többet.

Szerintetek helyes a döntésem ? Kicsit félek hogy rosszul döntök de sok helyen láttam a szulo azt se tudja mi történik a gyerekkel, ha meghallják a lányom hobbyjat egyből jön a de hát az drága, ha meghallják hogy kedvenc iskolája van és oda nem 2 perc az út és hozni vinni kell akkor újra meglepodes.

Úgy érzem feleslegesen csinálom.


2020. nov. 24. 11:17
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%

Van valamiben sikerélménye?


A pénz értékével nincs tisztában. 100 ezer forint, neki az nem sokat mond.


Viszont arra kellene rávezetni, hogy van kötelessége.


Nem csak a tanulás.

Legyen neki egy faladata ami csak az övé.


Vidd el egy gyerek agykontroll tanfolyamra.

2020. nov. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:

Mi az a sikerélmény ?

Logikusan a hobbyjat nem hozom fel, mondjuk most utana szamoltam csak 80e Ft.

De nem ez a lényeg, feladata valamennyi van amit tud csinálni pl o terit meg ha én főzök, meg hasonló apróságok, de sok feladatot nem tudok neki adni.

2020. nov. 25. 08:37
 33/56 anonim ***** válasza:
100%

Olyan siker élmény, amit ő megcsinal, és te megdicsered miatta.


Mert tényleg jól csinálja meg.

Vagy a sportban, elér egy kis eredményt.

Vagy rajzolasba. Akarmibe.


Legyen sikerelmenye, rájön, hogy megy ez neki, és akkor a tanulásnak sem uyg áll neki, hogy minek,úgysem tudom megjegyezni.


Akármi is legyen az.


Biztos,vagyok benne,ezt meg nem próbáltad.

2020. nov. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:

Jaa, olyan van, többek között a hobbyja a lovak, korához képest sokkal fejlettebb ebben, korcsolyázik is, az is megy és ha főzök besegít mert én jól főzök de ronda az eredmény és o a design felelős, az megy neki, hát nem tudom kire ütött ebben :)


Tehát siker azért van, de ezek termeszetesek

2020. nov. 25. 09:08
 35/56 anonim ***** válasza:

Tehát a hobbija a lovaglás? Bértartásban van lovatok?


Lovasként megértem, hogy ha csak ahhoz van kedve, a tanuláshoz nem tudsz keresni neki valami motivációt?

2020. nov. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egyszerűen dobd fel neki, hogy vagy meglesz a matek 3-as, vagy nem lesz lovaglás.

Ennyi, a döntés rajta áll.


Ha n.megy segítesz.


Csak legyél következetes.

2020. nov. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:

Felesben van ismerőssel, mert neki még nem kellene, hisz nincs abban a korban de kb ugyanúgy jövünk ki a végén és akkor miért ne. Heti 3* jár minimum lovagolni nyáron kb 4 hetet folyamatosan lovakkal tölt. Szóval nem kevés na.

Ellenben ezt a sportot ő találta magának, és örülök hogy ezt választotta , maradéktalanul támogatom benne.

Ellenben a tanulás vagyis nem a tanulás hanem az érdeklődés, az nincs. Nem egy zseni, logika fiamhoz képest haat bevallom, nincs sok neki, de gyorsan bemagol mindent ha éppen van kedve.


Ha van kedve. De általában nincs.

2020. nov. 25. 11:08
 38/56 anonim ***** válasza:
100%
Én kézen fognám legközelebb mikor suliba mész érte, és megmondanám, hogy akkor bemegyünk az igazgatóhoz és kiiratkozunk. Hazafelé lemondjuk a lovat is. Nem tanulni a legközelebbi szarabb iskolában is lehet. Lovaglás helyett lehet otthon segíteni. Tényleg csináld meg. 10 éves és gyakorlatilag azt csinál, amit akar. Mit fogsz vele csinálni 16 évesen? Azért van ez, mert eddig is mindent megkapott. Így kicsit legalább homlokon csókolná a valóság.
2020. nov. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

Azon már túl vagyok, a körzeti suli egy iskola ami nekem nem tetszik, sőt budos van benn. Már vittem be a büdös iskolába akkor sír, hogy ő ezt nem akarja, hanem a szép iskolát az erdő közepén a világ legkedvesebb tanitoival (tényleg nincs olyan tanár akire 1 rossz szavam lehetne, sőt kérésére van benn napközben mert imád ott lenni) de kb annyit ér hogy 1 perc múlva mintha semmi se érdekelne.

1 évet harcoltunk hogy legyen kedve válaszolni a tanitoneninek mert ha nincs kedve napja van akkor nincs kedve

2020. nov. 25. 11:27
 40/56 anonim ***** válasza:
100%
De hát épp ez a baj, hogy csak azt csinálja, amihez kedve van. És nem azt, amit mondtok neki, meg amit kell! És mi van ha büdös van? A magyar gyerekek 95%-a túléli az állami sulit. Épp most cseszed el a gyereked életét kb örökre. Lesz belőle egy buta, műveletlen, önállótlan senki, aki majd nagyon büszke lesz a nagy büdös semmire, mert mindent megkapott. Tarthatod el, meg hurcolhatod ide oda, amíg élsz. Ha ezt akarod....
2020. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!