Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi visz rá egy anyát, hogy...

Mi visz rá egy anyát, hogy elhagyja a gyerekeit?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy anyagi okok miatt nevelő otthonba adja, hanem csak fogja magát, az apára vagy valamelyik rokonnak adja a gyerekét, és lelép? Akár rövidebb időre, akár örökre?
2020. júl. 10. 20:05
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
28%
*utáni
2020. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
17%
Hat ez szeretett volna gyereket...csak idő közben beteg lett és a Férje is megváltozott. Amúgy ezek a nők az égvilágon nem gondolnak semmire...
2020. júl. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
61%
Amúgy bocsi kérdező, úgy válaszoltam, hogy elsiklottam az anyagi okok rész felett.
2020. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
94%

Ismeretségi körömben van egy példa, kolleganőm lánya: Egyetem alatt terhes lett a sráctól, akivel járt akkor már 2 éve. Megtartották, gyors esküvő, szülők összedobták a lakás árát. Aztán a lány a gyerek (kislány) kétéves korában elhagyta a férjét és a gyerekét is. Nem volt másik pasi, nem volt szerető. Az indok az volt, hogy bocsánat, ez őt mégsem teszi boldoggá, és ő mégiscsak élni szeretné az életét, önmegvalósítani szeretne, stb. Persze derült égből jött, munkatársnőm is nagyon maga alatt volt. Imádta a kisunokát, tisztelte a vejét. Lánya elköltözött, valahova az ország másik részére, lemondott írásban is a kétéves kislányáról, és elváltak. Férj egyedül nevelte a kicsit, nagyik időnként besegítettek. Aztán 3 év múlva találkozott egy helyes, normális nővel, aki felvállalta a kislányt is, meg is házasodtak. Azóta közös gyerekük is lett, a lány pedig már 20 éves ("mostohaanyuval" nagyon jó a kapcsolat). Vér szerinti anyjáról néha van infó, most éppen könyvet ír és önmegvalósít.

Tehát bő lére eresztettem, de a lényeg az, hogy itt vér szerinti anyu odaállt a férje elé, bevallotta szülés után két évvel, hogy ő tévedett, ez az egész őt nem teszi boldoggá, és ezt nem akarja folytani.

Hát, ilyen is van...

2020. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
45%

Belátta, hogy időigényes s költséges "hobbi" lett...vesz zsebkutyát inkább.


Mindenkinél egyéni oka lehet igazából...még utálhatja is a gyereket vagy emlékezteti erőszakolójára...bármi indok adódhat, ami sokszor megérthető is...

2020. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
33%
Egy szó F betűvel kezdődik
2020. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
82%

Pl nem müködő kapcsolatból nem tervezett gyerekből, agresszív apától született és sohasem tudott/akart kötödni hozzá.

De sok mas eset is meg tudja alapjaiban gyengíteni a baba-anya közötti kötődést.

2020. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
60%

Az F betűs szós válaszokról pedig nőként az a véleményem h az F önmagában édeskevés, föleg egy olyan nönek akinek gyereke van.

Ezt csak a férfiak gondolják hogy az a minden. Egyébkent csak az F önmagában még kivitelezhető is gyerek mellett.

2020. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
34%

Undorító, mikor egy nő elhagyja a gyerekét.


Akkor minek hordta ki, szülte meg?? Hányinger az egész.


Ha egy apa, aki családban élt a gyerekkel szintén elhagyja az undorító, de ha a csaj hazudozott és meg akarta fogni, a pasi nem akarta a gyereket, akkor én közel nem tartom olyan gusztustalannak, mint a nőt, aki lemond a gyerekéről.

2020. júl. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, sok nő nem is tudja mit vállal mikor megszüli a gyereket, nem tudja mivel jár. Én sok esetet ismerek, olyant is amit 37es írt, olyant is hogy a nő mindig vitte a szülői házba a gyereket mikor elment a férfitól, de a szülői házban rá volt akadva valaki, meg agresszívan viszonyult valaki az anya felé, meg mást is ismerek hogy másik hapi a férfi elbújtatta a gyereket mikor a nő örökre elment és ment érte, a nő meg később mar nem kapálózott érte hanem szült másikat. Szerintem meg nem kell mindenáron magánál tartani, ha úgy bánik vele mint a sz.rral, mert utálja, vagy olyan tényezők vannak hogy jobb lenne az apjánál...de mindenki mashogy gondolkodik. Van aki sorozatosan az intézetre szüli, és egy gyerek sincs nála na ez amit nem lehet érteni, akkor miért nem keres örökbefogadó szülőket, meg védekezik, vagy arra nincs pénze?
2020. júl. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!