Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi visz rá egy anyát, hogy...

Mi visz rá egy anyát, hogy elhagyja a gyerekeit?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy anyagi okok miatt nevelő otthonba adja, hanem csak fogja magát, az apára vagy valamelyik rokonnak adja a gyerekét, és lelép? Akár rövidebb időre, akár örökre?
2020. júl. 10. 20:05
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, hol éltek, de az én környezetem mélységesen megveti azokat a pasikat is, akik elhagyják a gyerekeiket, abszolút nincs vállrándítás! Az ok pedig az, hogy sajnos szülni szinte bárki tud (csak pont az nem, aki sokszor meghalni is képes lenne egy gyerekért), de nevelni már sokaknak derogál. Le lehet pontozni, de mozogtam pedagógusi pályán, láttam dolgokat. Egy gyerek nem egy tárgy, hogy később rájöjjünk, hogy upszi, ez mégsem nekünk való, hát akkor visszaviszem. Sok embernek semmi kötelességtudata sincs.
2020. júl. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy aki ennél a témánál előhozza az apát az belegondol abba, hogy mondjuk mikor a pasi otthagyja a gyereket kiskorában azon kívül hogy szexelt egyet az anyjával aki azt mondja tőle van nincs semmi kötődése a gyerekhez? Egy pasi tud csinálni akár minden nap egy gyereket, de a nő az azon kívül hogy 9 hónapon keresztül a testében hordja még sokszor órákig szenved, hogy megszülje a gyereket, majd szoptatja is. Azon szerintem a kettő nagyon nem ugyanaz
2020. júl. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
55%
Van védekezés is, esemény utáni tabletta, és abortusz is (bár nem vagyok az abortusznak nagy pártolója). Innentől kezdve nem tudom, miért kellene elájulni attól, hogy 9 hónapig terhes és szül. A mai modern, XXI. században Európában aki akar, az tud tenni a terhesség ellen.
2020. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
58%
Igen, és pont ezért is szerintem nehezebb megérteni azt amikor egy anyuka tudatosan vállalja majd kihordja azt a gyereket és utána elhagyja. Most pl véletlenül esik a csaj teherbe egy egyéjszakás kapcsolatból akkor a pasinak azt kéne erre mondania hogy jó persze, akkor elveszlek aztán együtt felneveljük? A csajnak még akkor is ott lenne a lehetősége arra hogy elveteti a gyereket, tehát akárhonnan is nézzük nagyrészt a nőn múlik hogy az a gyerek megszületik e vagy sem
2020. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
55%
Nem lennék képes erre és szerintem nincs ok, mint a felelőtlenség és azt hitte, hogy ezzel megfogja a fazont..annak idején, csak nem jött neki össze, és egyedülálló szülőként meg nem akarta..
2020. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos sokan ösztönállat szintjén élnek. Nem gondolnak bele, hogy az egy kis élet - egyszerűen szeretnek kefélni a gyerek meg csak az ebből származó nyűg. Borzasztó sok a felelőtlen ember, akik minden szégyen nélkül élik az életüket.
2020. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
25%
Aki ilyet tesz, remelem megbunhodik erte. Egy apatol is szornyu, de egy nonek mindig szorosabb lelki kapcsolata van a gyerekkel, ezert egy notol meg undoritobb.
2020. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
72%

En az eletbol tudok egy esetet. Anyukanak szeretoje lett (persze okkal jaj szegeny rossz hazassagban elt, de legyen mindenki megerrto) a szereto egyedullallo ferfi gyermektelen.

Elvalt az anyuka, DE nem akarta, hogy mindharom gyereke az apanal legyen, aki azonban mindet maganak szerette volna. Pereskedni se akart es ezert felajanlotta, hogy hat akkor csak a legidosebbet viszi es a kicsik maradjanak az apanal. Ebbe nehezen de az apa belement. Az erdekessege az esetnek, hogy alig egy evvel kesobb az anyuka kozos gyereket vallalt a gyermekteken pasival, es az apanal hagyott gyerekek eseteben tipikis hetvegi anyukava valt. Tovabbi erdekesseg, hogy a legkisebbet, aki lany volt azt (is) hagyta az apara. Es legerdekesebb, hogy az apa akkoriban pszichiatriai kezeles alatt allt es meglehetosen sok alkoholt fogyasztott napi szinten.

En nem tudom mennyi igaz ebbol. Az anyuka sok evvel kesobb azt meselte, hogy nagyon apas volt a kicsi, a masik meg nem csipazta a nagyobb tesot. Es ez igy nagyon jonak tunt, kesobb meg nem volt kedve pereskedni.



Tehat mi az ok? Lustasag es onzoseg.

Anya vagyok es soha nem hagynam a gyerekeim az apjuknal...foleg nem egy kislanyt vagy egyaltalan kicsiket. Es nem olyanra, aki iszik.

2020. júl. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
73%
Vagy nincs hova vinni, nem viheti szülői házba, nincs pénze stb...híd alá meg nem viheti.
2020. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
64%
Na a kettős mérce itt is kibukott gyorsan...
2020. júl. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!