Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hiszik a szülök hogy...

Miért hiszik a szülök hogy manapság szükség van még jogosítványra?

Figyelt kérdés
Autófenntartás hatalmas összegben van havonta én sohasem akarok vezetni nincs szükségem jogositványra és nem is lesz de szüleim eröltetik mindenféle beszólásokkal hogy anélkül nem leszek majd férfi meg ilyenek ,meg hetente elökerül a téma hogy amint vége vírus helyzetnek kezdjem el,plussz a testvéreimnek is van akkor nekem is kell. Miért ilyen ostobák a szüleim?

2020. ápr. 28. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
60%
Majd jópár év múlva ha felnősz belátod, hogy te vagy az ostoba 😊
2020. ápr. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
40%
Budapesten tényleg nem kell autó ,férjem tud vezetni autónk is van ,de belvárosba mi is tömegközlekedéssel jártunk ,viszont,nyaralni,autóval mentünk ,volt olyan munkája férjemnek ahol sokat használta az autot ,külföldön most egy faluba lakunk ahol muszáj az autó mert vonat ami következő városba visz csak óránként jár itt munkába járáshoz is autó kell.ha kinövöd ezt gyerekes hisztit mert 20 éves kor alatt hisztizik így néhány fiú ,mert a férfiak így nem vergödnek egy jogosítványom.
2020. ápr. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
69%

Soha nem tudhatod, hova sodor az élet. Én jelenleg olyan helyen dolgozok, ahová a városból nincs tömegközlekedés. Céges járat van ugyan, de most lettünk átrakva 32 órás munkarendbe, így még nincs, mert nem így szerződtek le.

Nekem sincs jogsim. Fogalmam sincs, jövő héten, amikor lesz, hogy 10:30-ra megyek, hogy jutok ki...

Ahogy azt sem, hogy amikor 14-ig vagyok, hogy jutok haza.

Pedig az otthonomtól csak 15 km, a vasútállomástól pedig 5,5.

A kerékpár nem játszik, egyrészt forgalmas út, másrészt kerékpárral egy szakaszon tilos ráhajtani.

Gyalog meg... Két km-es szakaszon járda sincs, és forgalmas elkerülő. Tehát ahogy kerékpározni tilos, gyalogosan közlekedni is. De nem is tudnék, porckorong sérves vagyok.

Szóval patthelyzet.

2020. ápr. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
67%

Én nőként írom, de a férfiak jobban tudják biztosan. Van jogosítványom, van autóm. Nem hiper szuper autó, 15 éves. De sosem kerult havonta 40-50ezer forintba. A legtöbb amit ráköltöttem az a müszaki volt viszonr az is 2 évente 20ezer ft. El nem tudom képzelni, hogy mi kerül 40-50ezerbe egy autón havonta . ez az egyik...

A másik az, hogy mit képzelsz te? Itt eroskodsz? Jatszod a nagyfiut mindenkinek, hogy neked nem kell és akkor sem kell? Hat ne csináld! Hidd el, hogy ez rajtad és a csaladodon kívül senkit se izgat. Ha csinálod csinalod ha nem meg nem. Nekem sem lesz se több se kevesebb ha neked van jogositvanyod. Nagyon fiatal kis hisztigép lehetsz még aki a kis popoja ki van nyalva. Az élet jól arconcsap majd!

2020. ápr. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim válasza:
7%
Akinek nincs jogosítványa meg autója az nem férfi PONT. Hogy akarod elvinni a leendő barátnőd étterembe vagy nyaralni? Ültök majd a retkes buszon kisfiú?
2020. ápr. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
20%

Egy, "Nőket autó hiánya zavarja leendő párjuknál?" kérdésre az alábbit válaszoltam... Bocs, hogy csak így idehányom a régebbi válaszomat, de a válasz tartalma erre a kérdésre is megfelelő válasz (lehet).



"Azért vidéken eléggé hátrányos, ha az embernek nincs jogosítványa sem...


Nekem eü problémám van, évente járok orvoshoz újíttatni a jogosítványomat.


Nekem ez megéri, mert tömegközlekedéssel sokkal nehezebben tudnám megoldani a munkámat is. Esetleges vásárlásról ne is beszéljünk; a városban lévő szupermarket sokkal drágább, mint a 20 km-re lévő áruház. Hetente egyszer nagybevásárlok, így még a plusz benzinköltséggel is sokkal jobban jövök ki.


Egy öreg, ütött-kopott Ladám van, de ez is elmegy A-ból B-be... Amit tudok, magamnak javítok rajta, mert nem vagyok gazdag, nem fogok egy olaj/szűrő cseréért még munkadíjat is fizetni.



Tökéletesen megértem, ha egy nőnek (itt, vidéken) komoly szandékokkal, fontos lenne, hogy tudjon a kiszemeltje vezetni. Természetesen az autóm leszólását nem tűröm... De érted, mire gondolok. Ha nincs autód, de van jogsid, akkor legfeljebb kölcsönkérsz egyet, vagy elmész kölcsönzőbe. Ez a "képesség" Budapesten is előnyös lehet, sőt... Sok munkahelyen szinte elengedhetetlen, hogy tudj vezetni (nem a sofőrökre gondolok, hanem mondjuk mérnökökre, ellenőrökre).


Én ezért költök évente tízezreket magánorvosra: mert nekem ez egyelőre megéri. Nekem kell a jogosítvány, a kezelőorvosom alkalmasnak talál...


Aztán meglátjuk, meddig marad ez így. Egyelőre kell nekem az autó, ha most nem kapnám meg az alkalmasságit, nem tudom mihez kezdenék...



Gondolkodtam, hogy felköltözöm a városba, de a tanyám közel sem ér annyit, mint egy garzon a városban, önerőre talán elég lenne... Albérletet meg a lehetőleg soha nem szeretnék kivenni, mert a fizetésemből az albérlet fizetése után vegetálni sem tudnék.


Levenne a vállamról havi kb 40 ezer forintot (+ néha javítás) az autó eladása, plusz még kb 150-200 ezer egyszeri bevétel, amennyit a tragacsom ér, de ennyi. Így is rosszabbul jönnék ki, ha albérletbe kéne vonulnom. Ez van."



A lényeg az, hogy óriási előny, sőt, lassan már elvárás, ha jogosítványod van. Évente kb. 50 ezret költök a jogsim megtartására (magánorvos szakrendelés évente egyszer, gyógyszerek ára tb-vel, papírozás).

Nekem ez kell, és megértem, ha egy huszonéves hölgynek is előnyt jelent, ha a párjának/kiszemeltjének is van jogsija. Sőt, ha a (komoly) páromnak nem lenne vezetői engedélye, még biztatnám is, sőt, ha komoly a kapcsolat, akár anyagilag is támogatnám, hogy legyen vezetői engedélye. Elengedhetetlen manapság. De nem csak az elmaradatott régiókban, egy pl. terméket megvizsgáló szakmérnök ma már komolytalannak hat, ha nem autóval érkezik.

F

2020. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek a kérdezõvel. Az eddigi 28 évem alatt sosem volt szükségem se autóra se jogosítványra. Pontosan ugyanaz a véleményem, mint a kérdezõnek: ha veszel is autót, nem lesz olcsó, azt kell tankolni, fizess rá kötelezõ biztosítást, vegyél téligumit, autópályamatricát, ne adj isten valami bszódjon el rajta egy valag pénzt fizethetsz a szerelõknek. Olyanokat meg nem értek, akik 150 kilométereket utaznak naponta munka miatt. Kb a fél fizu elmegy benzinre... Majd ha a kérdezõ szükségét érzi, fogja magát és elmegy az autósuliba, ráerõltetni a teljes debilség meggynyilvánulása, már bocs. Marha érdekes, hogy eddig egy munkámhoz se kellett autó, még itt Ausztriában se, pedig itt jóformán kötelezõ.
2020. ápr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
55%
Minek győzködni? Egy taknyos, hisztis, dacos kölyök, aki nem enged a 21-ből csak azért se. Majd rájön.
2020. ápr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 A kérdező kommentje:

49-es

Pontosan ha szükségem lenne majd rá a jövöben akkor elvégzem pár hónap alatt de jelenleg semmi esélyt sem látok rà hogy kelljen

2020. ápr. 29. 09:38
 50/73 anonim ***** válasza:
56%

Azt írod, hogy milyen sokba kerül fenntartani egy autót. És jöttél egy légből kapott összeggel. (mi egy éve cseréltük le a közel 30 éves autónkat egy 15 évesre, épp nemrég számoltam ki a költségeit:

- kétévente 20 ezer a műszaki, évente 16 ezer a teljesítményadó

- évente a biztosítása 28 ezer forint

- első évben kb. 50 ezer ment el alkatrész/olajcsere

- komplett vadonatúj nyári/téli gumi szett volt hozzá, így szezononként egy kerékcsere, tehát évi kétszer 3000 ft.

Ez hozzávetőleg havi bontásban 10 ezer forint. A tankolás pedig attól függ mennyit megy az ember, de azt a pénzt autó hiányában tömegközlekedésre költené, tehát nem számolom ide. Mellesleg olcsóbb, mint egy buszjegy.


Szerinted egy Budapest belvárosi lakás fenntartása mibe kerül?

A jogosítványra úgy kell tekinteni, mint egy bármilyen szakmában kapott oklevélre. Lehet, hogy éppen álmaid állását kell visszautasítanod, mert nincs jogsid?


Az más, ha úgy érzed alkalmatlan vagy a vezetésre. Mert valóban vannak olyanok, akiknek semmi érzékük hozzá, ebben az esetben nekik is, és mindenki másnak is jobb, ha nem ülnek volán mögé.

2020. ápr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!