Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha a lányotok...

Mit reagálnátok, ha a lányotoknak ez lenne az egyik első dolga, amikor nagykorú lesz?

Figyelt kérdés

Te pár hónappal a tizennyolcadikszületésnapja előtt is tiltod, hogy orr piercinget csináltasson pedig tudod, hogy évek óta akarja. Annyi ellenérved van csak ellene, hogy "azért nem mert csak" illetve mert NEKED (!!!) nem tetszik. A sokadik vita után ő kijelenti, hogy jó akkor majd mihelyst betölti a tizennyolcat megcsináltatja, akkor már úgysem kell szülői engedély rá. Te erre azt mondod, hogy "amíg az én házamban laksz, addig nem" és egyéb hasonló dolgok. Jó elkezdődik a suli, október végén betöltöti a tizennyolcat, egyik héten úgy jön haza a koliból, hogy megcsináltatta és akár hogy veszekedsz vele ő bizony nem veszi ki.

Kirakni tuti nem fogod a tizenegyedik osztályos gyerekedet otthonról (legalábbis szerintem nem olyan súlyos ez, hogy azt tedd), a zsebpénzét nem tudod teljesen megvonni, mivel az ételérzékenysége miatt néha magának kell kaját vennie, mert a menza nem biztosítja a dolgokat, kollégiumból nem tudod kivenni, mivel kötelező kollégistának lennie a bizonyos tehetséggondozó program miatt, illetve ha kiveszed onnan, más suliba kell íratni, de nem tudod kivenni, mivel akkor meg kell téríteni az összes költséget, amit a program költött a lányodra az elmúlt kb három évben, és te ezt nem teheted meg anyagilag. (Ez az összeg nagyon magas, mivel benne van az összes kötelező hétvégi program, ECDL vizsga, jogosítvány, plusz étkezési támogatás és egyéb dolgok ára) Ja és azt sem mondhatod, hogy ne jöjjön haza hétvégén, mivel a koli bezár addig, barátokhoz meg nem akarod, hogy menjen, mert egyrészt az nem büntetés, másrészt rossz fényt vet rád a többi szülőnek. És dolgozni sem tudod elküldeni, mivel a kollégium hétköznap nem engedi, hétvégére meg nincs lehetőség a környéken.

Milyen büntetést tudnál kiszabni ilyen esetben? Mi lenne a reakciótok?


2020. ápr. 21. 11:49
 81/106 anonim ***** válasza:
77%

Semmit nem szólnék, ha neki tetszik, miért ne csinálhatná?? Én nem balhéznék ilyenen, még előbb is megengedném.

Ja és a világon semmi undorító nincs egy piercingben, főleg nem egy orrpc-ben!!

2020. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/106 anonim ***** válasza:
18%
Óóó... dehogynem tudok megvonni bármit. Sőt, már most aláírnám a papírokat, hogy tudj diákmunkázni. Nehogy meg kelljen várnod a 18-at hozzá. Jó munkát, te nagy „lázadó”! 😃 Aztán azt csinálsz, amit akarsz...
2020. máj. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/106 anonim ***** válasza:
93%

Soha nem értettem az ilyen "szülőket", akik foggal-körömmel tiltanak valamit, amiben egyébként semmi rossz nincs és dobálóznak az "ameddig az én házamban laksz" zsaroló szöveggel. Több, mint nevetséges, hogy valaki azért megbüntetné a 18 éves gyerekét, mert csináltatott egy orrpiercinget. 🤦🏽‍♀️ Az meg egyenesen gyomorforgató, hogy valaki emiatt esetlegesen kirakná otthonról a saját gyermekét. És mindezt miért?? Mert NEKI nem tetszik valami, ezért tiltja. Semmi értelmes érve nincs, amivel legalább kicsit is meg tudná "indokolni", hogy miért is tiltakozik ennyire, szimplán "csakmert", aztán kész.

Én nem csinálnék ekkora tragédiát ebből, sőt már kb 16-17 évesen is megengedném, ha tényleg évek óta akarja és nem csak egy hirtelen fellángolásról van szó.

Ja és azért mert SZÁMUNKRA valami nem tetszik, még nem kell dobálózni olyanokkal, hogy undorítónak és főleg nem kell ismeretlen embereket egy pc miatt leszólni! Ez csak a saját magad szegénységi bizonyítványa..

2020. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/106 anonim ***** válasza:
4%
Fura, nálunk az AJTP-sek értelmesek...
2020. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/106 anonim ***** válasza:
77%
Miért talán az, akinek piercingje van, már nem lehet értelmes vagy mi a franc..?? 🤦‍♀️
2020. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/106 A kérdező kommentje:
Már miért ne lennék értelmes? Csak mert valaki letámad kommentben és én védem magam? Vagy azért mert leírtam részletesen a helyzetet, hogy releváns válaszokat kapjak? Arról nem én tehetek, hogy valakinek a csökkent érzelmi szintjével, szövegértés nélkül ez nem jön át.
2020. máj. 17. 12:21
 87/106 anonim ***** válasza:
35%
Mondtam, hogy a piercing miatt? Itt kattog hónapok óta valamin, adni fel év múlva lesz esedékes. Ha annyira nagylány, csinálja, sebkit nem érdekel, viselje a következménxeket. Vadidegeneket győzködni? Ugyan...
2020. máj. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/106 anonim ***** válasza:
61%
Nem olvasom el a temérdek véleményt, írom a sajátom. Nagykorú. Azt csinál amit akar. Persze ez nem ilyen egyszerű, de ha jobb lenne a viszonyotok, megérthetnéd, hisz mégsem a rosszlanyok.hu-n találkoztál vele, hogy a testét árulja. Vannak okoskának kinéző idióták, (biztos tucat szám ismersz ilyet) és vannak szokatlanul esetleg extrémül kinéző okos intelligens és jó fej emberek. Találd meg benne a jót és ne a rosszat keresd!
2020. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/106 anonim ***** válasza:
61%
# 88 vagyok. Ja, és NEM szabnék ki büntetést, mert NEM JÁR! Max vennék magamnak egy tükröt.
2020. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/106 anonim ***** válasza:
7%

Hmm...

En nagyon keveset buntetek de akkor okkal. Komoly okkal.

Nalam te ezzel a stilussal azt erned el h komolyan adnek 20e es szelavi.

Nem, nem azert mert kifuratod az orrod vagy masod. Az pont nem erdekelne. Hanem a tisztelet hianya miatt. Es vagyok olyan aki, pont mert kovetkezetes vagyok, meg is csinalja hogy jazaerve osszapakkolva talalod az ajto elott a cuccod par zsakban.

2020. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!