Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha a lányotok...

Mit reagálnátok, ha a lányotoknak ez lenne az egyik első dolga, amikor nagykorú lesz?

Figyelt kérdés

Te pár hónappal a tizennyolcadikszületésnapja előtt is tiltod, hogy orr piercinget csináltasson pedig tudod, hogy évek óta akarja. Annyi ellenérved van csak ellene, hogy "azért nem mert csak" illetve mert NEKED (!!!) nem tetszik. A sokadik vita után ő kijelenti, hogy jó akkor majd mihelyst betölti a tizennyolcat megcsináltatja, akkor már úgysem kell szülői engedély rá. Te erre azt mondod, hogy "amíg az én házamban laksz, addig nem" és egyéb hasonló dolgok. Jó elkezdődik a suli, október végén betöltöti a tizennyolcat, egyik héten úgy jön haza a koliból, hogy megcsináltatta és akár hogy veszekedsz vele ő bizony nem veszi ki.

Kirakni tuti nem fogod a tizenegyedik osztályos gyerekedet otthonról (legalábbis szerintem nem olyan súlyos ez, hogy azt tedd), a zsebpénzét nem tudod teljesen megvonni, mivel az ételérzékenysége miatt néha magának kell kaját vennie, mert a menza nem biztosítja a dolgokat, kollégiumból nem tudod kivenni, mivel kötelező kollégistának lennie a bizonyos tehetséggondozó program miatt, illetve ha kiveszed onnan, más suliba kell íratni, de nem tudod kivenni, mivel akkor meg kell téríteni az összes költséget, amit a program költött a lányodra az elmúlt kb három évben, és te ezt nem teheted meg anyagilag. (Ez az összeg nagyon magas, mivel benne van az összes kötelező hétvégi program, ECDL vizsga, jogosítvány, plusz étkezési támogatás és egyéb dolgok ára) Ja és azt sem mondhatod, hogy ne jöjjön haza hétvégén, mivel a koli bezár addig, barátokhoz meg nem akarod, hogy menjen, mert egyrészt az nem büntetés, másrészt rossz fényt vet rád a többi szülőnek. És dolgozni sem tudod elküldeni, mivel a kollégium hétköznap nem engedi, hétvégére meg nincs lehetőség a környéken.

Milyen büntetést tudnál kiszabni ilyen esetben? Mi lenne a reakciótok?


2020. ápr. 21. 11:49
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 A kérdező kommentje:

Érdekes meglátás, kedves 15:05-ös válaszoló. De miből gondolod, hogy otthon tiszteletlen vagyok? Mert ha valami random ismeretlen beszól, hiszis pcsának nevez, csak mert részletesen leírom a helyzetet, akkor szerintem természetes, hogy megvédem magam.

Illetve a te esetetben nem probléma az orrpiercing, akkor valószínűleg nem lenne belőle vita, amire "tiszteletlenül" tudnék reagálni.

2020. máj. 17. 15:45
 92/106 anonim ***** válasza:
27%

Az a stilus ami el itt beszelsz az valszeg uhyan az ami el otthon is beszelsz.


Ha felnottnek erzed magad akkor viselkedj ugy is. Vagyis itt is ertelmes megnyilvanulas. Az nem lehet kifogas h deee a maasik kezdte! Ettol meg lehetsz normalis, es lehet a valaszod is az.


A lanyom 18 de kiakadt toled. Ez azert jelent valamit nemde h egy korodbeli is eliteli ahogy viselkedsz? Nem kivanok neked sok szerencset mert ezzel a hozzaallassal hiaba tennem.


Masik dolog h nemi empatia kellene. Ulj le es hallgasd meg miert nem szeretne. Beszeld meg vele. Bizonyitsd be h eret komolyan atgondolt dontest hozztal. Tisztaba vagy a lehetosegekkel es a kovetkezmenyekkel es valalod a felelosseget.


Anyad valszeg annyit lat h hisztis gyerekkent akarsz valamit toporzekolsz es kiakadsz. Olvass utanana a konszenzusnak es az asszertiv kommunkikacionak. Csodakra kepes!

2020. máj. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 A kérdező kommentje:

Én továbbra is fenntartom, hogy élőben nem ugyan ilyen a stílusom. Szerintem ez összetettebb annál, mint hogy itt megvédem magam egy esetleges inzultálás miatt. Persze ismeretlenül könnyű véleményt mondani.

Ami pedig az empátiát illeti, megkérdeztem, hogy mi baja lenne vele, és ordibálva tudatta, hogy neki nem tetszik és undorító. Szerintem ha nem kérdeztem volna meg otthon, akkor nem lenne itt a kérdés.

2020. máj. 17. 16:07
 94/106 anonim ***** válasza:
76%

Semmi gond nincs a kérdező stílusával! Az anyjáéval viszont annál több. Mondom ezt 2 kamasz édesanyjaként.

Az, hogy az anyja ekkora patáliat csap egy piercingből és a kérdező már hónapokkal a 18. szülinapja előtt előre retteg, hogy vajon mivel fogja jól megbüntetni őt, amiért végre megcsináltatná, az nonszensz. És nyilván nem véletlenül van ez így, hogy a következményektől fél, mert mint írta is az anyja ezeket a problémákat letudja annyival, hisztizik es puffog, mint egy tini. A piercinget se tudja megmagyarázni, hogy miért ne, nincs egy darab érve sem, csak az hogy "hát nekem nem teszik, fuuuj". Csak azért, mert nekem személy szerint nem tetszik valami, miért kell megfosztanom tőle a gyerekemet is és miért kell mindenáron elzárkózni előle?! És itt most nem csak a pc-re gondolok, lehetne itt szó bármi másról, amit sok kamasz szeretne kipróbálni, pl hajfestés. Nekem lehet az a véleményem, hogy nem tetszik és én személy szerint nem festeném be a sajátomat, de a lányomnak nem tiltanám meg vagy ha olyan fiatalon állna elő az ötlettel, amire azt mondom, hogy nem, ez még nem fér bele, mert szvsz túl kicsi hozzá, akkor ezt elmondom neki is és hozzáteszem normálisan és kulturáltan, hogy úgy gondolom ehhez még túl fiatal, de 1-2 év múlva például már beszélhetünk róla. De nem azt csinálom, mint a kérdező anyja, hogy totálisan elzárkózom az egésztől és még meg is büntetné érte, ha 18 éves kora után megcsinálná.

Itt pedig volt egy-ket hozzászóló, akik nekiestek a kérdezőnek és elég degradálóan szóltak a témához és hozzá is, már első perctől, mert hogy milyen undorító egy piercing meg ők kipenderítenék a lányukat emiatt és amúgy is húzzon dolgozni, micsoda lusta hercegnő stb stb. Szánalmas! Teljesen jogos, hogy ő sem halál higgadtan és kedvesen reagált az őt sértegető kommentekre. Ez nem tiszteletlenség, az nagyon nem itt kezdődik.

2020. máj. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 anonim válasza:
83%
Nagyon nagyon felkaptad ezen az apró, tényleg ici-pici dolgon a vizet. (Csak szólok minél jobban tiltod, annál jobban akarja) Mikor 15 éves voltam én is mondtam anyáéknak, hogy szeretnék. Apa megengedte, anya meg azt mondta, hogy neki nem tetszik. Arra kért, hogy várjak még 3 évet ezzel, addig is megkért, hogy hagyjam neki, hogy legyen ebbe beleszólása. Olyan jól kezelte ezt a dolgot és olyan szépen megkért rá, hogy végül 21 évesen se csináltattam még meg. A lányod 18 éves, felnőtt (korban,testben, lélekben még valószínüleg nem) had csinálja amit akar. Biztos vagyok abban, hogy ha anyukám így reagált volna az orr karikámra, akkor minden vitánál, összetűzésnél, rossz emléknél ez jutott volna eszembe, illetve az, hogy ezért még megis bűntetett. De ha nagyon szertnél valamit, akkor mondd le valamilyen előfizetését, ha van. Finanszírozza ő. Gondolok itt Netflixre, HBO-ra, Spotify-ra, mobil internetre. Nem tudom... 18 éveseket már nem nagyon lehet mivel bűntetni.
2020. júl. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 anonim válasza:
86%
ez csak egy piercing, ha megunja kiveszi, és még a helye se marad ott
2020. júl. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/106 anonim ***** válasza:
27%
Nem ertem mert tiltja jobb lenne neki ha alkoholizalnal v drogoznal
2020. júl. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim ***** válasza:
89%
Amikor megunja kiveszi, ennyi.Viszont ez a mondat engem mindig felháborit,hogy "amig az én házamban élsz azt csinálod,amit én mondok".Miért kell zsarolni a gyermekeinket?!
2020. júl. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 anonim ***** válasza:
52%

Nem olvastam az eddigi válaszokat, de édesanyádnak addig kéne örülnie, amíg ez a legnagyobb "probléma" veled, hogy orrpiercinget akarsz gimnazistaként, 17-18 évesen, tehát még csak nem is 12 évesen. Már elég idős vagy hozzá, az, hogy neki nem tetszik, egy dolog. A piercing nem olyan, mint a tetoválás, hogy örökre ottmarad. Bármikor úgy döntesz, hogy kiveszed és nem tudom mennyi idő múlva, de be fog nőni a helye, nem is fog látszani majd.

Nem értem az ilyen szülőket. Én már 16 évesen is megengedném a lányomnak, ha akarna.

2020. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/106 anonim ***** válasza:
51%
Nem szólnék bele. Az ő dolga.
2020. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!