Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha a lányotok...

Mit reagálnátok, ha a lányotoknak ez lenne az egyik első dolga, amikor nagykorú lesz?

Figyelt kérdés

Te pár hónappal a tizennyolcadikszületésnapja előtt is tiltod, hogy orr piercinget csináltasson pedig tudod, hogy évek óta akarja. Annyi ellenérved van csak ellene, hogy "azért nem mert csak" illetve mert NEKED (!!!) nem tetszik. A sokadik vita után ő kijelenti, hogy jó akkor majd mihelyst betölti a tizennyolcat megcsináltatja, akkor már úgysem kell szülői engedély rá. Te erre azt mondod, hogy "amíg az én házamban laksz, addig nem" és egyéb hasonló dolgok. Jó elkezdődik a suli, október végén betöltöti a tizennyolcat, egyik héten úgy jön haza a koliból, hogy megcsináltatta és akár hogy veszekedsz vele ő bizony nem veszi ki.

Kirakni tuti nem fogod a tizenegyedik osztályos gyerekedet otthonról (legalábbis szerintem nem olyan súlyos ez, hogy azt tedd), a zsebpénzét nem tudod teljesen megvonni, mivel az ételérzékenysége miatt néha magának kell kaját vennie, mert a menza nem biztosítja a dolgokat, kollégiumból nem tudod kivenni, mivel kötelező kollégistának lennie a bizonyos tehetséggondozó program miatt, illetve ha kiveszed onnan, más suliba kell íratni, de nem tudod kivenni, mivel akkor meg kell téríteni az összes költséget, amit a program költött a lányodra az elmúlt kb három évben, és te ezt nem teheted meg anyagilag. (Ez az összeg nagyon magas, mivel benne van az összes kötelező hétvégi program, ECDL vizsga, jogosítvány, plusz étkezési támogatás és egyéb dolgok ára) Ja és azt sem mondhatod, hogy ne jöjjön haza hétvégén, mivel a koli bezár addig, barátokhoz meg nem akarod, hogy menjen, mert egyrészt az nem büntetés, másrészt rossz fényt vet rád a többi szülőnek. És dolgozni sem tudod elküldeni, mivel a kollégium hétköznap nem engedi, hétvégére meg nincs lehetőség a környéken.

Milyen büntetést tudnál kiszabni ilyen esetben? Mi lenne a reakciótok?


2020. ápr. 21. 11:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/106 anonim ***** válasza:
25%

21-es pontosan most már inkább ciki a piercing :D

és 18 után felnőtt vagy ergó anyuci már nem lesz köteles eltartani ha nem akar.

2020. ápr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/106 anonim ***** válasza:
71%

Én a fesztiválozással voltam így. 16 évesen lett volna ingyen lehetőségem kimenni a szigetre (ami akkoriban sem volt olcsó), mert olyan helyen voltam önkéntes, hogy fizették volna a jegyet. Anyám nem engedte, nemhogy egy hétre, egy napra sem. Mondtam, hogy amint megtehetem, megyek. :D

18 lettem pont mikor ballagtunk, köv héten lementek az írásbelik, majd még azon a hétvégén (pont pünkösd volt) mentünk 4 napra asszem egy kisebb fesztiválra. :D Jó, nem a Sziget, de az volt úgy időben, meg az fért bele anyagilag, mert nyilván nem ő fizette.

De szinte szó szerint 18 lettem és mentem. :D

Kicsit hisztizett, de nem volt amúgy semmi extra.


A tetoválás volt még nekem olyan, mint neked a pc, meg egy többedik fülbevaló (a test többi részén nem tetszik a pc), ezek nem lettek meg akkoriban, mert sose volt rá pénz csóró egyetemistaként. Az évek alatt jó néhányszor hallgattam anyámtól, hogy lááááátom, milyen jó, hogy nem engedte hülye kamaszként, hogy megcsináltassam, mert bánnám, ha annyira fontos lenne, már rég lenne. Sose hitte el, mikor mondtam, hogy meglesz, ne aggódjon, akkor is azt hitte, viccelek, mikor elújságoltam, hogy időpontom van tetoválóhoz (26 voltam akkor). Mikor hazaállítottam fóliás karral, köpni-nyelni nem tudott. :D De igazából arra is szájhúzogatás volt csak a reakció, hogy az én testem, magamnak teszem tönkre.


Szóval röviden, az én anyám is olyan, mint a tied, de nálunk 18-nál àtkattant valami, sokkal kevésbé szólt bele mindenbe, hiába laktam ugyanúgy otthon. Úgyhogy én simán megcsinálnám a helyedben, utólag már sokat nem tud tenni.


(Zárójel: mondjuk ismertem olyan szülőt, aki úgy szájon vágta a piercinggel hazaállító fiát, hogy azzal a lendülettel ki is szakadt az ékszer, de ott egyéb gondok is voltak. Szerintem egyetérthetünk, hogy nem ez az átlag. :) )


Még egy dolog: léteznek kamu karikák és mágneses ékszerek, rendelj esetleg olyat, állíts haza azzal, mint igazival, ha nagyon csúnya balhé lenne, még mindig mondhatod, hogy kamu ékszer, és ennyi. Ha meg elfogadja, akkor utána megcsináltatod rendesen is, neki nem kell tudnia róla akkor már. :)

2020. ápr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/106 anonim ***** válasza:
12%
a tetoválás sem szép és ráadásul az ember ízlése 7 évente változik. Én azért nem vállaltam mert rájöttem idővel megunnám és láttam vén szatyrokat tetkóval, hát a ráncos tetkó nem túl szép :S a piercing akkor is ronda, persze lehet szabadnak lenni,de azt akkor kell amikor külön élsz, nem akkor amikor elmúltál 18 éves kedves utolsó...attól még hogy elmúlik valaki 18 nem lesz felnőtt. Ellenben aki már kénytelen 16 évesen egyedül élni/dolgozni már felnőttként számon tartható. Akkor leszel felnőtt ha nem mamahotelben élsz vagy anyuci pénzeli az oktatásod...
2020. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/106 anonim ***** válasza:
8%
Nem faj neki az igazság, csak hát ügyes. Most o igy az áldozat, ahogy otthin is az allergiaja miatt...el kell katni ed megvedeni. Csak egy kislany, majd kinövi. Csak fura latnunk, mert nincs kamaszgyerekunk
2020. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/106 anonim ***** válasza:
24%

de nem értem kedves kérdező, mit akadsz ki, hogy haszontalan válaszok?


Te mennél bele egy baromságba, két pofával a pofonba, aztán ha nem kapnál anyutól pénzt durciznál. Az meg, hogy dolgozni nem tudnál hülyeség, más, rosszabb helyzetben lévő simán megoldja. A válaszok nem haszontalanok. Ha olyan nagy lány lennél 18 évesen vállald a következményeket. Tudod, ettől lesz valaki felnőtt.

2020. ápr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/106 anonim ***** válasza:
74%

ma 13:13

Gondolom nekem szántad a tetoválós megjegyzést, megnyugtatlak, rég felnőtt vagyok és önálló háztartást vezetek, ám veled ellentétben én hasonló anyával át tudom érezni a kérdező problémáját.

A hosszú kommentemmel arra próbáltam rávilágítani, hogy teljesen mindegy, hogy 18, 26, vagy 30+, az anyja akkor is stresszelni fog, hogy derandanecsinálja. Az én anyám a mai napig képes rákérdezni, hogy úristen fészen kedveltem egy tetoválót, ugye nem akarok még egyet. Pedig hangsúlyozom: rég nem élünk együtt, és még annál is régebben voltam 18.

2020. ápr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/106 anonim ***** válasza:
80%

Ha szeretnél akkor szerintem hajrá :D Én is csak hazaállítottam annak idején az első tetkómmal :) Húgit meg már apum vitte piercinget berakatni :)


Az meg hogy valakinek nem tetszik magánvélemény. Másnak meg igen. De mint tudjuk a tetovált és nem tetovált között is az a különbség hogy akinek van azt nem érdekli hogy a másiknak miért nincs :P

(Szerintem meg a tojás nem finom, mégse írom oda minden tojásos recept alá hogy "Phuj ez undorító!")

2020. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/106 anonim ***** válasza:
31%

Nézd, ha azt mondtam neki, hogy nem engedem, akkor nem csinálhatja. Ha nagykorú, akkor ürge ez nem játszik. Ellenben ha nálam lakik, én vagyok a főnök és bizony ha annyira ellene vagyok, akkor két választása lesz: kiveszi vagy költözik.

Mondom ezt úgy, hogy az én lányom 16 éves és jövőre megkapja az orrpiercinget

2020. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/106 anonim ***** válasza:
6%

márpedig a tetkó sem szép (főleg ha nem mesterember csinálja és a tetkó mesterség nem papír köteles(márhogy nem okj vagy diploma függő csak az üzleti szabályzatnak kell megfelelni))

és a tetkósnak üzenem, igen te felnőtt vagy és külön élsz most,de amikor megtetted gondolom otthon laktál. miért fáj minden kamasznak kivárni azt a pár évet amíg elköltözik miért kell lázadni valamin amit előbb-utóbb úgyis megcsináltatsz? költözzön el a kérdező, anyagilag éljen külön és ne anyuci fizesse a dolgokat és akkor már szíve-joga azt tenni magával amit akar.

2020. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/106 anonim ***** válasza:
87%

Ja értem, hogy el se olvastad a posztomat, csak végre lehet fújjolni, hogy valaki tetovált.

Ne haragudj, ha tudtam volna, hogy csak a napi feszkólevezetés miatt vagy itt, akkor nem próbálok meg értelmes kommunikációt folytatni.

2020. ápr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!