Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha a lányotok...

Mit reagálnátok, ha a lányotoknak ez lenne az egyik első dolga, amikor nagykorú lesz?

Figyelt kérdés

Te pár hónappal a tizennyolcadikszületésnapja előtt is tiltod, hogy orr piercinget csináltasson pedig tudod, hogy évek óta akarja. Annyi ellenérved van csak ellene, hogy "azért nem mert csak" illetve mert NEKED (!!!) nem tetszik. A sokadik vita után ő kijelenti, hogy jó akkor majd mihelyst betölti a tizennyolcat megcsináltatja, akkor már úgysem kell szülői engedély rá. Te erre azt mondod, hogy "amíg az én házamban laksz, addig nem" és egyéb hasonló dolgok. Jó elkezdődik a suli, október végén betöltöti a tizennyolcat, egyik héten úgy jön haza a koliból, hogy megcsináltatta és akár hogy veszekedsz vele ő bizony nem veszi ki.

Kirakni tuti nem fogod a tizenegyedik osztályos gyerekedet otthonról (legalábbis szerintem nem olyan súlyos ez, hogy azt tedd), a zsebpénzét nem tudod teljesen megvonni, mivel az ételérzékenysége miatt néha magának kell kaját vennie, mert a menza nem biztosítja a dolgokat, kollégiumból nem tudod kivenni, mivel kötelező kollégistának lennie a bizonyos tehetséggondozó program miatt, illetve ha kiveszed onnan, más suliba kell íratni, de nem tudod kivenni, mivel akkor meg kell téríteni az összes költséget, amit a program költött a lányodra az elmúlt kb három évben, és te ezt nem teheted meg anyagilag. (Ez az összeg nagyon magas, mivel benne van az összes kötelező hétvégi program, ECDL vizsga, jogosítvány, plusz étkezési támogatás és egyéb dolgok ára) Ja és azt sem mondhatod, hogy ne jöjjön haza hétvégén, mivel a koli bezár addig, barátokhoz meg nem akarod, hogy menjen, mert egyrészt az nem büntetés, másrészt rossz fényt vet rád a többi szülőnek. És dolgozni sem tudod elküldeni, mivel a kollégium hétköznap nem engedi, hétvégére meg nincs lehetőség a környéken.

Milyen büntetést tudnál kiszabni ilyen esetben? Mi lenne a reakciótok?


2020. ápr. 21. 11:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/106 A kérdező kommentje:

Tehát azon túl, hogy nem szól hozzám és hepciáskodik néha semmit nem tud kezdeni vele? Mert akkor az semmi. Pont ez volt az egyik ok, amiért kolis lettem.(a másik meg apám akkori alkoholizmusa, de ebbe ne menjünk bele)

A nem szól hozzám napokig dolgot random indokolatlanul is gyakran bejátsza, aztán ha rákérdezek, akkor meg hisztérikusan közli, hogy "nagyon jól tudom, hogy mi baja"... Pfff..

2020. ápr. 21. 12:34
 12/106 anonim ***** válasza:
39%

Hát pedig simán mondhatja, hogy 18 van, betetted az orrodba, akkor dolgozz is magadra, ha már ilyen fontos volt betenni azt az orrodba.


Félre ne érts, én nem tiltanám a piercinget (habár szerintem se néz ki jól), mivel csak ezt érném el vele: úgyis betenné a lányom az orrába. Hagynám hagy csinálja, habár sose mondanám neki, hogy de jól néz ki, de ez csak külsőség. Ennél sokkal fontosabb dolgok is vannak az életben, ezért egy kapcsolatot nem szakítanék meg a lányommal se nem rontanám meg.

2020. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/106 anonim ***** válasza:
7%
Ha nem karika orr pc akkor szerintem az csinos is tud lenni. Mondd meg neki hogy attól nem leszel drogos bűnöző meg stb nem lesz teli lőve a fejed szegekkel, mert az tényleg ciki.
2020. ápr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/106 A kérdező kommentje:
Teljes állásban nem tudnék suli mellett dolgozni, és diákmunka nincs hétvégére a környéken, hétköznap meg a koli nem engedélyezi, hogy távol legyek onnan. De addigra talán lesz suli melletti munkám(legálisan), amit rugalmasan tudnék otthonról vagy a koliból végezni.(nem mondok most konkrét infót, nem akarok ennél felismerhetőbb lenni)
2020. ápr. 21. 12:44
 15/106 anonim ***** válasza:
22%

van hétvégi meló (ez a diákmunka lényegeXD) és szerintem marha undorító egy orr piercing, az olyan csajok nem jönnek be, mintha lenne egy csillogó ,ronda szemölcs az orrán :S vagy orrkarikánál, mintha egy bika lenne (mert azoknak van orrkarikájuk)

szépen hagyd a hisztit és majd ha tényleg külön élsz és lesz saját pénzed és még mindig akarsz egy ilyen rondaságot, akkor majd csináltatsz egyet.

2020. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/106 A kérdező kommentje:
Kedves tizenhatodik! Tényleg kiraknád egy piercing miatt a gyerekedet? Nem érzed túlzásnak egy kicsit? Az meg más kérdés, hogy nappali tagozaton tanuló diákot nem hiszem jogilag ki tudsz tenni, bár ebben nem vagyok biztos.
2020. ápr. 21. 12:54
 17/106 A kérdező kommentje:

Kedves tizenhetedik! Tisztában vagyok vele, hogy van hétvégi diákmunka, csak éppen a környéken nincs rá lehetőség.


Egyébként ha valaki a piercinget és a viselkedésem kívánja vitatni, úgy halkan megjegyzem nem az volt a kérdés...

2020. ápr. 21. 12:56
 18/106 anonim ***** válasza:
28%
nem túlságosan érdekel, hogy a környéken nincs és az sem hogy nem ez volt a kérdés. Attól még rondán néz ki. Mellesleg én 1 órát utazom melóba és 1-et vissza és mégis kibírom.... lusta kis hercegnő
2020. ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/106 anonim ***** válasza:
27%

Mit tudna anyád tenni?

Bármit! Ahogy onnantól te is, hogy betöltöd a 18at! Se tanköteles nem leszel, se gyerek nem maradsz.

Ha úgy dönt minden pénzt megvon, lakásából kidob megteheti, semmi nem kötelezi az ellenkezőjére!

Elég irreveláns a "levezetésed", hogy miért nem tudna semmit tenni. Ezt csak te

gondolod így, ő nem biztos. Őt nem érdekli majd mások mit gondolnak/mit mondanak.


Ennél sokkal nagyobb problémákkal kell megküzdenie az emberek többségének, inkább légy hálás amiért taníttat, kolit biztosít stb stb.

Te 1 nyamvadt piercingre teszed fel a jövőd és a lehetőségeid! Ne tedd!

Ha ennyire fontos egy darab fém az orrodban, van mágneses, ragsztós stb. Old meg úgy! Egyébként ma már nem is divat, inkább ciki.;)

2020. ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/106 anonim ***** válasza:
32%
Hát nekem azert nen tunt el a nyoma teljesen
2020. ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!