Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha a lányotok...

Mit reagálnátok, ha a lányotoknak ez lenne az egyik első dolga, amikor nagykorú lesz?

Figyelt kérdés

Te pár hónappal a tizennyolcadikszületésnapja előtt is tiltod, hogy orr piercinget csináltasson pedig tudod, hogy évek óta akarja. Annyi ellenérved van csak ellene, hogy "azért nem mert csak" illetve mert NEKED (!!!) nem tetszik. A sokadik vita után ő kijelenti, hogy jó akkor majd mihelyst betölti a tizennyolcat megcsináltatja, akkor már úgysem kell szülői engedély rá. Te erre azt mondod, hogy "amíg az én házamban laksz, addig nem" és egyéb hasonló dolgok. Jó elkezdődik a suli, október végén betöltöti a tizennyolcat, egyik héten úgy jön haza a koliból, hogy megcsináltatta és akár hogy veszekedsz vele ő bizony nem veszi ki.

Kirakni tuti nem fogod a tizenegyedik osztályos gyerekedet otthonról (legalábbis szerintem nem olyan súlyos ez, hogy azt tedd), a zsebpénzét nem tudod teljesen megvonni, mivel az ételérzékenysége miatt néha magának kell kaját vennie, mert a menza nem biztosítja a dolgokat, kollégiumból nem tudod kivenni, mivel kötelező kollégistának lennie a bizonyos tehetséggondozó program miatt, illetve ha kiveszed onnan, más suliba kell íratni, de nem tudod kivenni, mivel akkor meg kell téríteni az összes költséget, amit a program költött a lányodra az elmúlt kb három évben, és te ezt nem teheted meg anyagilag. (Ez az összeg nagyon magas, mivel benne van az összes kötelező hétvégi program, ECDL vizsga, jogosítvány, plusz étkezési támogatás és egyéb dolgok ára) Ja és azt sem mondhatod, hogy ne jöjjön haza hétvégén, mivel a koli bezár addig, barátokhoz meg nem akarod, hogy menjen, mert egyrészt az nem büntetés, másrészt rossz fényt vet rád a többi szülőnek. És dolgozni sem tudod elküldeni, mivel a kollégium hétköznap nem engedi, hétvégére meg nincs lehetőség a környéken.

Milyen büntetést tudnál kiszabni ilyen esetben? Mi lenne a reakciótok?


2020. ápr. 21. 11:49
 51/106 anonim ***** válasza:
51%

Te beszélsz toporzékolásról?:D Akkor te mit csinálsz? Itt szidalmazol egy ismeretlen tinit és folyamatosan csak azt erősíted, hogy még az ő szintjét sem sikerül megütnöd.


"egy felnőtt képes türelmesen várni, egy gyerek meg toporzékol."


Mi a fenéért kéne várnia?! Ezt magyarázd már el, mert még egyszer sikerült az általad említett "észérvekből" egyet sem felsorolni. Az, hogy NEKED nem tetszik valami és SZÁMODRA hülyeség, attól még a gyerekednek, akit elvileg szeretned kéne, még tetszhet és vágyhat rá. Mi értelme van szándékosan váratni 18 éves koráig? Tehát a 18. szülinapja előtt 1 nappal neked még nem tetszik a piercing, a 18. születésnapját betöltve meg pikk-pukk, hirtelen tetszeni fog és nem gond, ha megcsinálja?? Ugye hogy nem, akkor meg mi értelme foggal-körömmel tiltani? Az ilyen szülők érik el majd azt, hogy a gyerekük semmit nem mond el nekik és semmivel nem mer hozzáfordulni, mert tudja hogy majd csak azt kapja, hogy "az én házam, az én szabályom és ez egy hülyeség". Bravó.

Szóval addig jó a gyerek és addig támogatod, amíg a kedvedre cselekszik és úgy táncol, ahogy te fütyülsz neki, amint valami olyat szeretne, ami neked nem tetszik - ráadásul semmilyen normális, épkézláb érvet/indokot nem tudsz mondani ellene, csak annyit, hogy "mert nem" - akkor már húzzon el dolgozni, azt vegye meg magának. Szép. Ergo lenne rá keret, hogy kifizesd, de mivel nem a te parancsodra ugrál, ezért letojod. Oké, most erre mit lehet mondani...? A jó Isten mentsen meg mindenkit az ilyen csőlátású, rideg "szülőktől".

2020. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/106 anonim ***** válasza:
25%

észérvek, okostojás:

-A piercing nyoma megmarad (még a fülbelövés helye is megvan hát még egy orr piercing)

-esetenként utólag derül ki hogy fémallergiás és ez csúnya, esetenként maradandó nyomot hagy a bőrön

későbbiekben van ahol kizáró tényező a piercing

-ezek a "szakemberek" nem mindig azok, mivel ehhez igazi papír nem szükségeltetik (tudom mert ismerősöm minden papír nélkül csinálhatja csak a egészségügyi előírásoknak kell megfelelni,de ez nem jelenti azt, hogy jól is csinálja a dolgát), tehát simán szúrhatja egy rossz részre ami később sok problémát fog okozni, mert teszem azt rossz porcba csinált lyukat stb.

- végezetül ha elmúlt 18 akkor azért engedem meg, mert már nem tudom leállítani. Attól még később sem fog tetszeni,de akkor már az ő baja ha elfertőződik stb. hisz már "felnőtt" lesz.

Te is nőjél fel kis csillag.

2020. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/106 anonim ***** válasza:
27%
és 2 év nem a világ vége, ha addig nem tud várni egy ilyen baromságra, akkor nem nevezhető felnőttnek. Én több évet vártam már ennél sokkal fontosabb dolgokra, mégsem jelentgetek a gyakorin, mert gonoszak voltak velem a felnőttek XD
2020. ápr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 anonim ***** válasza:
19%

ja és ha normális szakemberhez megy és nem a legolcsóbb piercinget veszi, hanem normálisat amiről a színes rész nem pattogzik le,amit én vettem egy piercing boltban, ami csak ilyet árult és nem volt olcsó, első használat után lepattogzott a szép réteg. Pedig egy elismert szabolt volt jeee.

Szóval ha normális emberhez megy és normális piercinget vesz az nem egy fillér és azt ki fogja állni, ha a kishölgy "nem tud" elmenni dolgozni?

ja a zsarnok szülő fogja fizetni (vagy a zsarnok szülőtől kapott zsebpénzből), milyen undorító dolog, hogy egy dolgot fizet ki, ami semmilyen értelemben nem támogatja a gyerek tanulmányait, egészségét, lelki világát csak szimplán a királylánynak ez kell és kész. XD

2020. ápr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/106 anonim ***** válasza:
25%

szabolt- szakbolt akart lenni :P

Mielőtt erre is lecsapsz, a piercinget a barátomnak vettem, aki bőven elmúlt 30 éves és az első saját piercingjét a saját fizetéséből vette:P

2020. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/106 anonim ***** válasza:
57%

Először te engem ne kiscsillagozz és ne is becézgess, nem vagyunk olyan viszonyban. :)

Minden kommentedből lerí, hogy milyen irtózatosan gyerekes vagy. Bármiben fogadnék, hogy még a 18-at sem töltötted be, legalábbis a válaszaidból és az XD-zésből ítélve többnek nem mondanálak 16-17-nél. Bár a kor csak egy szám, nincs garancia arra, hogy egy felnőtt intelligensebb/értelmesebb, mint egy akár 18 éves fiatal.


Amúgy az "érveidből" felsoroltak közül EGYIK SEM észérv és nem is olyan, ami miatt kézzel-lábbal tiltani kéne, hogy megcsináltassa. Nagyon minimálisan marad meg a helye, ha mégis kiveszi a későbbiekben, továbbá ha valahol ebből hátránya származna, akkor fogja és kiveszi, gond letudva. Nem egy olyan dologról van szó, amit ne tudna kivenni. Mindenben van kockázat, csak ugye nem mindegy honnan közelíti az ember, nyilván ha neki nem tetszik valami, akkor csak a negatívat fogja látni benne.

Nem két fillér, de nem olyan horribilisan drága, amit ne lehetne megfizetni, azért nem egy 200 ezres telefonról van szó. Tudom, mert 2 pc-m is van.

Egyébként vicces, hogy láthatóan fogalmad sincs arról mi az, hogy gyereket nevelni és mi az a szeretet, mégis te oktatsz ki másokat, hogy nőjjenek fel. Megjegyzem: már rég felnőttem és képes vagyok racionálisan gondolkodni, gyereket pedig nem azért vállaltam, hogy minden mozdulatát és gondolatát én irányítsam, ellentétben veled, aki csak addig és abban "támogatná" a tulajdon gyerekét, ami neki is tetszik és számára is elfogadható.... Ameddig ilyen beteg módon gondolkodsz a gyereknevelésről, addig inkább barbizz, mindenki jobban jár.

2020. ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/106 anonim ***** válasza:
90%

"-A piercing nyoma megmarad (még a fülbelövés helye is megvan hát még egy orr piercing)"

és? nem neked kell majd vele élned


"-esetenként utólag derül ki hogy fémallergiás és ez csúnya, esetenként maradandó nyomot hagy a bőrön"

és? szintén nem neked kell vele élned


"későbbiekben van ahol kizáró tényező a piercing"

és? ezzel se neked kell majd élned. ha annyira akadályozza, és úgy gondolja, meghozza az áldozatot, akkor majd kiszedi.


"-ezek a "szakemberek" nem mindig azok, mivel ehhez igazi papír nem szükségeltetik (tudom mert ismerősöm minden papír nélkül csinálhatja csak a egészségügyi előírásoknak kell megfelelni,de ez nem jelenti azt, hogy jól is csinálja a dolgát), tehát simán szúrhatja egy rossz részre ami később sok problémát fog okozni, mert teszem azt rossz porcba csinált lyukat stb."

nahát az első érv ami majdnem megállja a helyét. igen, vannak nagyon gyatra munkát végző "művészek". ezért kell ajánlás alapján választani. meg kell nézni a korábbi munkáit, esetleg értékeléseket olvasni neten, és a probléma máris elkerülhető.


"- végezetül ha elmúlt 18 akkor azért engedem meg, mert már nem tudom leállítani. Attól még később sem fog tetszeni,de akkor már az ő baja ha elfertőződik stb. hisz már "felnőtt" lesz."

leállítani. az igen. azt ugye tudod, hogy a gyereked is ember, elképzelésekkel, vágyakkal, álmokkal, akárcsak te. amúgy megsúgom, 18 előtt is az ő baja ha valami problémája lesz egy rosszul szúrt pc-ből. főleg ha ráhagyod, ami jogos, ha te nem értesz egyet az egésszel. csináljon amit akar, de a saját pénzéből és a saját kárára. de tiltani az ég világon semmi jóra nem vezet, főleg ha egy kamaszról beszélünk.

2020. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/106 A kérdező kommentje:

Szerintem senkinek nem vagyok itt köteles számotadni a teljes életem történetéről és családi hátteremről. Márpedig aki nem ismer engem, és semmit sem tud ezekről, az márpedig ne szólogasson be nekem kommentbe, egyáltalán nem a kérdéshez kapcsolódó módon. És egyébként aki bunkó módon kezdte az egy kicsit magába szállhatna, mielőtt hisztisnek nevez azért, mert én nem hagyom, hogy ismeretlenül rögtön gyökér hangnemben beszéljen velem. Már bocs, de ha támadóan kezdi valaki, meg lekezel, akkor ne csodálkozzon meg fogom védeni magamat. És ez amúgy rohadtul nem hiszti szerintem.

Az meg hogy felsoroltam a kérdésben, hogy mi az, amit anyám nem hiszem, hogy tenne az csak annyi célt szolgál, hogy könnyebb legyen választ adni. Nyilván ismerem a helyzetemet, anyám személyiségét és ez az egész a szinte biztosra kiszámítható dolga.

És egyébként most, hogy túllépjünk az "áh elkényeztetett hercegnő, én anyád helyében kidobnálak" és a "nem vagy képes dolgozni" és más egyéb baromságon tisztázzunk valamit. Nyaranta szoktam dolgozni, de iskola mellett nem tudok annyira, és nem tudom, hogy néhány idiótának miért nem fér a fejébe, hogy koli mellett nem lehet, mert igazolatlan óraim lesznek és kirúgnak a suliból, hétvégén nincs diákmunka a környéken, mert kevés van, ami van oda vagy nem jó a tömegközlekedés tőlünk, vagy egyetemistákat keresnek. És egyébként páran afelett is elsiklottak, hogy következő tanévtől, ha minden a terv szerint alakul, akkor lesz suli mellett munkám, ami otthonról végezhető, mielőtt valaki abba is belekötne, hogy kamuzok.

És valaki már azzal is jött, hogy miért nem várom meg a tizennyolcat. Na ezt a megjegyzést egyáltalán nem tudom hova tenni. A kérdésben is leírtam, hogy OKTÓBER VÉGÉN, MIUTÁN BETÖLTÖM a tizennyolcat, majd akkor. Addig hét hónap van. Azért most kérdezem egyébként, mert addig át tudom gondolni, és így ha itt többnyire normális válaszokat kapnék, akkor több szemszögre lenne rálátasom. De ez úgy tűnik nem működik néhány csökkentett értelmiszintű egyén miatt, akik csak arra nem képesek, hogy figyelembe vegyék a kérdés szövegét, és ne arra használják, hogy engem cseszegessenek vele.

Ja és egy páran írták, hogy de, marad helye és az hű, de nagy ellenérv miután elmúltam tizennyolc. Hirtelen nem tudom, mi annak a piercingnek a pontos neve(pedig tudom egyébként), de én azt szeretném, amelyik közepén van az orrlyuknál. Szóval ha maradna is nyoma, nem hiszem, hogy bárki is az orrlyukaim belső felületét vizsgálgatná a hétköznapokban, ha a jövőben kivenném az ékszert. :)

Valaki arról beszélt, hogy legyek hálás, amiért anyám miatt vagyok a programba és hogy taníttat. Tök jó meg minden, mert tényleg lehetne rosszabb a helyzet, de ne mondja már senki, hogy a 21. században, Magyarországon olyan nagy luxus lenne egy átlag egygyermekes családban, hogy a gyerek kijárja az általánost, aztán elmegy középiskolába. Az meg, hogy miatta vagyok itt, ebben a suliban, az egy kicsit erős túlzás. Kellett hozzá a kitűnő általános iskolai átlag, meg onnan egy csomó versenyeredmény, jó felvételi nyolcadikban. Szerintem ha rossz képességeim lennének, akkor ő csinálhat akármit, engem fel se vesznek ide. És ez most nem rosszból mondom, de ne mondjuk már akkora szülői érdemnek, hogy aláírta anno a jelentkezési lapot. (Fú hogy ezért mit kapok a kommentszekcióban... :D)


És nem fogom kifejteni, hogy miért rossz anyámmal a kapcsolatom, de elhiheti mindenki, hogy nem a piercing miatt. Mostmár felesleges lenne kifejtenem, úgyis utólagos dumának tűnne csak, másrészt szerintem nem releváns a kérdés miatt, ha az lenne, már a kérdés szövegében le lenne írva.

2020. ápr. 22. 18:36
 59/106 A kérdező kommentje:

Kedves 67 százalékos válaszadó!

Megsúgom, én sokkal jobban tudom, hogy miért írtam ki a SAJÁT kérdésemet! Szerinted, ha úgy működik, hogy úgyis megteszem, heló, akkor mi a frászért gondolkodom hónapokkal előre?

És még egy dolog, amit megsúgok... Nem ez a legnagyobb bajom attól, hogy erről kiírtam egy kérdést. És szerintem felesleges lenne leírnom az ennél nagyobb bajaimat ide, boldog-boldogtalannak, pláne hogy semmi köze ehhez. Persze, neked rosszabb volt, rohadtul sajnálom, de nem tudom, hogy hogy jön ez ide, és hogy miért az én hibám.

2020. ápr. 22. 19:09
 60/106 A kérdező kommentje:
Tudtommal ez a kérdés azért van, hogy kérdezzek, kedves 67 százalékos válaszoló.
2020. ápr. 22. 20:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!