Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha a lányotok...

Mit reagálnátok, ha a lányotoknak ez lenne az egyik első dolga, amikor nagykorú lesz?

Figyelt kérdés

Te pár hónappal a tizennyolcadikszületésnapja előtt is tiltod, hogy orr piercinget csináltasson pedig tudod, hogy évek óta akarja. Annyi ellenérved van csak ellene, hogy "azért nem mert csak" illetve mert NEKED (!!!) nem tetszik. A sokadik vita után ő kijelenti, hogy jó akkor majd mihelyst betölti a tizennyolcat megcsináltatja, akkor már úgysem kell szülői engedély rá. Te erre azt mondod, hogy "amíg az én házamban laksz, addig nem" és egyéb hasonló dolgok. Jó elkezdődik a suli, október végén betöltöti a tizennyolcat, egyik héten úgy jön haza a koliból, hogy megcsináltatta és akár hogy veszekedsz vele ő bizony nem veszi ki.

Kirakni tuti nem fogod a tizenegyedik osztályos gyerekedet otthonról (legalábbis szerintem nem olyan súlyos ez, hogy azt tedd), a zsebpénzét nem tudod teljesen megvonni, mivel az ételérzékenysége miatt néha magának kell kaját vennie, mert a menza nem biztosítja a dolgokat, kollégiumból nem tudod kivenni, mivel kötelező kollégistának lennie a bizonyos tehetséggondozó program miatt, illetve ha kiveszed onnan, más suliba kell íratni, de nem tudod kivenni, mivel akkor meg kell téríteni az összes költséget, amit a program költött a lányodra az elmúlt kb három évben, és te ezt nem teheted meg anyagilag. (Ez az összeg nagyon magas, mivel benne van az összes kötelező hétvégi program, ECDL vizsga, jogosítvány, plusz étkezési támogatás és egyéb dolgok ára) Ja és azt sem mondhatod, hogy ne jöjjön haza hétvégén, mivel a koli bezár addig, barátokhoz meg nem akarod, hogy menjen, mert egyrészt az nem büntetés, másrészt rossz fényt vet rád a többi szülőnek. És dolgozni sem tudod elküldeni, mivel a kollégium hétköznap nem engedi, hétvégére meg nincs lehetőség a környéken.

Milyen büntetést tudnál kiszabni ilyen esetben? Mi lenne a reakciótok?


2020. ápr. 21. 11:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/106 anonim ***** válasza:
84%

Egyik makacsabb mint a másik. Csakazértis nyerni akartok mindketten. Nézd itt nem tudjuk megjósolni anyád tetteit, mert nem ismerjük. A levezetésed semmit nem ér, ha igazán berágatod és kirak, hogy csak azért is neki legyen igaza meg tudja tenni. (nem ismerem, de vannak ilyen jellemek és nagyon úgy tűnik, hogy te is ilyen vagy)

A tehetséggondozós program itt nem visszatartó erő, ha nem járul tovább hozzá a költségeidhez te leszel kénytelen otthagyni a sulit és mivel ez már nagykorúként a te hibád könnyen lehet, hogy neked kell visszafizetni. Rokontartást kérhetsz ugyan, de abból megélni nem fogsz. Ha szerinted megéri ennyit hazardírozni egy vacak fémdarab miatt csak csináld.

2020. ápr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/106 anonim ***** válasza:
100%

Csak objektíven, mindenféle vélemény nyilvánítás nélkül.

Mivel középiskolás vagy, és támogatott programban tanulsz, a kollégiumból nem vehet ki.

A lakhatásodat, kajádat is fizetnie kell.

De nem köteles zsebpénzt adni, mikor a kollégium ad kaját.

Nem köteles telefonszámát, internetet fizetni.

Ruházat: elegendő, ha tiszta vagy, és van ruhád, nem köteles azt fizetni, amit te szeretnél, itt márka, szín bármire gondolhatsz. Tehát vesz a méretedben bármit, ezzel a kötelezettségének eleget is tesz.

Ugyanez a helyzet a tisztálkodó-, és illatszerekkel. Tehát tusfürdő, fogkefe, fogkrém, golyós deo, betét... Amit ő gondol, akár a legolcsóbbat, nem köteles az ízlésedet igénybe venni.

Smink nem alapszükséglet.


Ugyanez igaz a különböző tanszerekre, táskákra... Tehát csak az alapszükségleteket kell biztosítania.

2020. ápr. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/106 anonim ***** válasza:
20%
Azt pedig felejtsd el, hogy kiveszed, nem fog látszani. Elárulom, látszik.
2020. ápr. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/106 anonim ***** válasza:
62%

Jó ég, milyen frusztrált, megkeseredett, gyerekgyűlölő egyedek járnak ide?! Kirakni a saját gyerekedet a házból, csak mert az nem úgy táncol, ahogy te fütyülsz?! Bravó. Gusztustalan komolyan, az ilyen "ameddig az én házamban laksz, amíg az én kenyeremet eszed" típusú, szülőnek kicsit sem való emberek egyáltalán mi a rossebnek szülnek? Hogy legyen, akit bábuként irányítsanak? Ne csináljunk már ekkora világ vége, hatalmas tragédiát egy nyomorult piercingből, te jó ég. Kinek árt azzal, hogy kilöveti az orrát?? Senkinek. Akkor meg? Az hogy valakinek nem tetszik, az az ő baja, nem is neki kell tetsszen, hanem annak, aki viseli. Miféle érv egyébként az, hogy "nem engedem, csak mert szerintem ronda"? Értelmes indokot nem tud rá mondani, csak azt hogy NEKI nem tetszik. És ha neked pl nem tetszik, hogy a lányod levágatja a fenékig érő haját vállig érőre és/vagy befesti, akkor is kipenderíted?! Az igen, ez már színvonal. A gyereknek is van saját kiforrott személyisége, vannak dolgok, amik tetszenek neki és vannak, amik nem, ráadásul lassan 18 éves, miért kell egy hülye orrpc-hez külön engedélyt kérni? Miért nem lehet hagyni, hogy bizonyos dolgokban önállóan döntsön, anélkül hogy a fejére kiabálnátok, hogy "jóvan akkor nagykorú vagy, húzzá el itthonról". Hálát adok az égnek, hogy nekem normális szüleim vannak (bár már felnőtt vagyok), nem akartak egy ilyen baromság miatt kivágni otthonról, mindent megvonni és hagytak, hogy legyen önálló véleményem/döntésem, ami ha nem egyezett az övékkel, akkor sem az volt az első, amit kinyögtek, hogy takarodjak otthonról.

Az olyan ember, aki képes ilyen miatt kirakni otthonról a gyerekét és/vagy minden erejével azon lenni, hogy csak a minimumot adja meg, még akkor is ha többre is telne, az ne merészelje magát szülőnek nevezni, mert NEM AZ!

2020. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/106 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan ez volt nálunk. Betoltottem a 18-at és megcsinaltattam az orrpiercinget. Nem szóltak semmit anyuék.
2020. ápr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/106 anonim ***** válasza:
57%

márpedig az én házam amit én fiezetk, ergo az én szabályaim. Persze egy piercingért nem vágnám ki az utcára,de ha így visszapofázna akkor tényleg csak azokat venném neki amit köteles lennék, a többit meg keressek meg magának diákmunkával ha annyira felnőtt akar lenni. Semmi baj ha valaki szabadság vágyra vágyik,de azt egyrészt erősítse meg észérvvel, hogy miért kell neki ez meg ez (és ezt szép stílusban vesse fel), a másik hogy a szabadság felelősséggel is jár, ergo ha felnőtt akar lenni akkor nem vagyok köteles a márkás cuccait venni, a hobbijait fizetni stb.

Ha felnőtt akar lenni akkor vállalja a felnőtt lét egyéb dolgait is, ha viszont kényes a munkára akkor igenis a gyerekeknek írt szabályoknak feleljen meg. Ennyi.

2020. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/106 anonim ***** válasza:
76%

"márpedig az én házam amit én fiezetk, ergo az én szabályaim"


Na, pontosan erről beszéltem. Ez az undorító hozzáállás, ami kiakasztó, számomra legalábbis. Nem tudom miféle család az, ahol ilyenekkel dobálóznak, de a normálisabbaknál eleve ott kezdődik, hogy nincs olyan, hogy ÉN házam és főleg nem vágom a gyerekemhez, hogy ez itt az én házam. Az a MI házunk! És amíg nem létszükséglet, hogy az iskolába/egyetemre járó gyerekem dolgozzon tanulás mellett, mert anélkül is megvagyunk, addig nem fogom elhajtani, főleg nem 18 évesen, arra ott lesz majd az egész hátralévő élete! Normális ember próbál minél többet megadni a gyerekének, nem pedig minél előbb megszabadulni tőle vagy azonnal dolgozni küldeni, amint olyan dolgot szeretne, ami a szülőnek nem tetszik. A kérdező pedig nem látom hol "pofázott" volna vissza, de véleménye elvégre mindenkinek lehet, nem csak a drága szülőnek.


"egyrészt erősítse meg észérvvel"


Mi a fészkes fenét kéne észérvvel azon megerősítsen, hogy már évek óta szeretne egy pc-t az orrába, de most őszintén..?? Szeretné, mert baromira tetszik neki, semmi hátránya nem származik belőle se neki, főleg nem a szülőknek, ennyi. Miért kell ezt ragozgatni meg nyújtani, mint a rétest?

Teljesen normális, hogy a gyereknek az évek előrehaladtával önálló személyisége lesz, önálló gondolatokkal, önálló tervekkel, véleménnyel stb., nemhogy még megfenyegessen, hogy nem finanszírozom a dolgait, csak mert betöltötte a 18-at és szeretne valamit, ami nekem nem tetszik.... Komolyan, borzasztó.

2020. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/106 anonim ***** válasza:
43%

kedves utolsó:

A gyerek persze ott lakik, de attól még vannak szabályok és ha nem tudja kivárni hogy 18 éves legyen akkor csak egy elkényeztetett gyerekről beszélünk aki ráadásul elvárja, hogy a faragatlan stílusa mellett minden legyen a feneke alá téve. Ha felnőtt akar lenni az se gond, de akkor menjen dolgozni és a fizetésével egyenértékű arányban adjon be a rezsibe és akkor tényleg azt csinál amit akar. Amíg viszont a szülő mindent a feneke alá tesz akkor fogadja el, hogy ő a gyerek pozícióban van és ne a gyakorin fröcsögjön, mert ő "felnőtt" (amúgy az írásából nagyon nem felnőtt személyiséggel rendelkezik egy 14 éves ismerősöm sokkal felnőttesebb nála).

2020. ápr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/106 anonim ***** válasza:
57%

Te miről beszélsz 67%-os?? Az a szabály, hogy ami NEKED nem tetszik, azt tiltod a gyerekednek is és ha 18 évesen mégis megcsináltatja, akkor még te vagy felháborodva?!

Hol volt faragatlan a kérdező? Mert szerintem sehol, eleve nem jó az anyjával a kapcsolata, amit mondjuk nem is csodálok a leírás alapján, de mégsem ment el eddig megcsináltatni a pc-t, kivárja hogy 18 legyen, de már előre attól fél, hogy az anyja mivel fogja ezt megtorolni rajta.. Azt ne mondd, hogy ez normális és rendben van, hogy egy nyamvadt piercing miatt rettegnie kell otthon. Nevetséges.


"minden legyen a feneke alá téve."


Mi van a feneke alá téve??? Az, hogy kap pénzt kajára és iskoláztatják? Agyam eldobom, neked tényleg ekkora teher a saját gyerekedet nevelni?! Lehet eddig nem tudtál róla, de egy gyerek PÉNZBE kerül és alap, hogy a sulis gyerekemet én tartom el, én etetem, én ruháztatom, mivel még tanul és hiába 18, attól még nem kell egyből elhajtani dolgozni. Számomra felfoghatatlan, hogy állhat valaki ilyen undorítóan és negatívan a saját gyerekéhez és hogy vághatja hozzá, hogy a "feneke alá tolom a kaját meg fizetem az iskolát." A 10 éves gyerekhez is hozzávágod ilyen pökhendi módon, hogy te vetted neki a ruhát, ne adj isten esetleg be is hajtod rajta, ha olyat választ, ami őfelségének és a szabályainak nem felel meg? Vagy a 16 évesen is behajtod, ha veszel neki egy új telefont?? Tipik az az ember lehetsz a kommentjeid alapján, aki előtt a gyerekei boruljanak térdre és csókoljanak lábat, amiért méltóztatott pénzt áldozni rájuk, etetni/ruházni/iskoláztatni őket, amit nem mellesleg ÖNSZÁNTADBÓL vállaltál.

2020. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/106 anonim ***** válasza:
16%

felnőttet játszik a kishölgy és mégis 2 éves hisztis kölyök móddal nem tud 2 évet várni...

egy felnőtt képes türelmesen várni, egy gyerek meg toporzékol.

Amúgy a kiscsaj csak felsorolta anyukája miket nem tehet ellene, egy szó sincs arról, hogy ezt anyuka sorolta volna fel, csak a kishercegnő előre elméleteket gyárt.

Ha meg ilyen hülyeségre vágyik és nem pl. fontos dologra (akár festéshez ecset vagy valami kütyü ami megkönnyítené a tanulást stb.) akkor hülye leszek én megvenni. Menjen el dolgozni, várja meg a 18.életévét és hajrá...

2020. ápr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!