Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha a lányotok...

Mit reagálnátok, ha a lányotoknak ez lenne az egyik első dolga, amikor nagykorú lesz?

Figyelt kérdés

Te pár hónappal a tizennyolcadikszületésnapja előtt is tiltod, hogy orr piercinget csináltasson pedig tudod, hogy évek óta akarja. Annyi ellenérved van csak ellene, hogy "azért nem mert csak" illetve mert NEKED (!!!) nem tetszik. A sokadik vita után ő kijelenti, hogy jó akkor majd mihelyst betölti a tizennyolcat megcsináltatja, akkor már úgysem kell szülői engedély rá. Te erre azt mondod, hogy "amíg az én házamban laksz, addig nem" és egyéb hasonló dolgok. Jó elkezdődik a suli, október végén betöltöti a tizennyolcat, egyik héten úgy jön haza a koliból, hogy megcsináltatta és akár hogy veszekedsz vele ő bizony nem veszi ki.

Kirakni tuti nem fogod a tizenegyedik osztályos gyerekedet otthonról (legalábbis szerintem nem olyan súlyos ez, hogy azt tedd), a zsebpénzét nem tudod teljesen megvonni, mivel az ételérzékenysége miatt néha magának kell kaját vennie, mert a menza nem biztosítja a dolgokat, kollégiumból nem tudod kivenni, mivel kötelező kollégistának lennie a bizonyos tehetséggondozó program miatt, illetve ha kiveszed onnan, más suliba kell íratni, de nem tudod kivenni, mivel akkor meg kell téríteni az összes költséget, amit a program költött a lányodra az elmúlt kb három évben, és te ezt nem teheted meg anyagilag. (Ez az összeg nagyon magas, mivel benne van az összes kötelező hétvégi program, ECDL vizsga, jogosítvány, plusz étkezési támogatás és egyéb dolgok ára) Ja és azt sem mondhatod, hogy ne jöjjön haza hétvégén, mivel a koli bezár addig, barátokhoz meg nem akarod, hogy menjen, mert egyrészt az nem büntetés, másrészt rossz fényt vet rád a többi szülőnek. És dolgozni sem tudod elküldeni, mivel a kollégium hétköznap nem engedi, hétvégére meg nincs lehetőség a környéken.

Milyen büntetést tudnál kiszabni ilyen esetben? Mi lenne a reakciótok?


2020. ápr. 21. 11:49
 61/106 anonim ***** válasza:
58%

Sok sikert az anyukáddal való csatában.


Ha tényleg olyan felnőtt vagy, akkor a következményeket is állnod kell majd felnőtt módjára, nem csak itt a neten, hanem anyukáddal szemben is.


hajrá :)

2020. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/106 anonim ***** válasza:
23%

miért kell lepontozni, csak mert igazam van?:)

Ha nekem valami nem tetszett, vállaltam az alkoholista apámmal szemben a következményeit és nem suttyomban a neten írogattam ki (pedig ott durvább dolgokat kaptam cserébe, nem zsebpénz megvonásocskát).

Felnőtt akarsz lenni? Akkor legyél is az és ne anyád háta mögött tervezgess. Ha fáj az igazság akkor még nem nőttél fel.

2020. ápr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/106 A kérdező kommentje:
Képzeld el, nekem is van apám, aki régebben alkoholista volt(mostanában állt le), ha már ott tartunk, hogy kinek rosszabb... Csak nyilván nem említem, mert nem ez a kérdés tárgya...
2020. ápr. 23. 10:44
 64/106 anonim ***** válasza:
23%

csak tükröt tartottam eléd, hogy van rosszabb is mint egy piercing, amit ráadásul így is úgy megfogsz csinálni.


Kamaszként nekem is voltak hasonló világfájdalmaim,de a stílusom nem volt ilyen elkényeztetett,hisztis,hercegnős.

De tudod mit hanyatt vágódom a fájdalomtól, hogy koleszban élhetsz, a program a költségeid javát állja, zsebpénzed van, nagyszerű lehetőségek állnak előtted a jó tanulmányaid miatt, viszont NEM LEHET PIERCINGED Úr Isten, hova fajul a világ! XD


nőjél fel és lásd be, ez a probléma tényleg semmi, főleg annak a fényében, hogy meglesz a piercinged így is úgy is.


ha támogatásra vágysz menj a barátnőidhez, majd ők igazat adnak neked.

2020. ápr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/106 A kérdező kommentje:

Képzeld el tudom, hogy van nagyobb gond is ennél, kettőnk közül szerintem nekem rendben van a felfogási képességem, a tiédet meg én én szeretném megítélni... A kamaszkori stílusára meg bárki mondhat bármit névtelen módon a neten. De egyébként örülj neki, hogy akkor normális voltál, ha már nem sikerült ezt a jó szokásod megtartani.

Az meg már külön szánalmas, hogy itt vergődsz, beszólogatsz, pedig fel sem fogod, hogy mi van, aztán még te vagy felháborodva, ha az ember meg meri magát védeni!

2020. ápr. 23. 11:23
 66/106 anonim ***** válasza:
93%
Ha a nagy akció előtt akarsz többféle aspektust a dologról, akkor nem is vagy ebben olyan biztos és határozott. Különben már benned is lenne az az ékszer, és nem érdekelne senki véleménye. Túl sok embernek akarsz megfelelni és félsz általad valósnak vélt következményektől. Ergo jegelned kéne a témát, és majd akkor vedd elő újra, ha rendezettebb lesz az életed.
2020. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/106 anonim ***** válasza:
57%

"miért kell lepontozni, csak mert igazam van?:)"

lehet azért mert nincs igazad.


"csak tükröt tartottam eléd"

ki kérte? nem azt kérdezte, hogy hogy lehetne rosszabb helyzetben, mint amilyenben most van. senkit nem érdekelnek az elbäszott nevelési ötleteid. a "nekem is szar volt, neked se teszem jobbá" elv már rég nem menő.

2020. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/106 A kérdező kommentje:

És nem érti... Hát ezt nem hiszem el...:D

Nagyon örülök, hogy leírtad amit gondolsz... De egyébként az a baj, hogy nem érted, hogy mire való az, amit "forgatókönyvnek" leírtam. Annak annyi volt a lényege, hogy azokat az opciókat kizárjam, amik teljesen esélytelenek ha figyelmbe vesszük a helyzetet és anyám gondolkodásának a kiszámítható részét. És az, hogy tudom, hogy ő nem égetné magát azzal, hogy kirak és amiatt ő szerinte megszólnák őt a kistelepülésen, az szerintem egy elég kiszámítható, ha tudja az ember, hogy mennyire veszi fel a szülő mások gondolatait. (Na ezt kíváncsi vagyok, hogy forgatod majd ki...)

Továbbá nem hiszem hogy jós vagy, és tudod, hogy mit fogok tenni, mivel még én sem döntöttem el pontosan. Ha nem vetted volna észre,azért van itt a kérdés 🤦

2020. ápr. 23. 11:49
 69/106 anonim ***** válasza:
31%

a forgatókönyved értelmetlen, minek számon venni azt ami szerinted úgyse történne meg XD

és ezt írtad és én erre feleltem:

"Milyen büntetést tudnál kiszabni ilyen esetben? Mi lenne a reakciótok?"

vagy az alap kérdésed:

"Mit reagálnátok, ha a lányotoknak ez lenne az egyik első dolga, amikor nagykorú lesz?"



csak nem tetszett az én válaszom, hogy igenis tűrj amíg nem leszel 18 éves.

Egyszerűen elkényeztetett vagy és azt hiszed te találtad fel a spanyol viaszt (vagyis olyan vagy mint az összes kamasz). Nagyképű vagy a nagy semmire, mert még koleszban élsz és nem a saját lábadon.

Majd tíz év múlva amikor TÉNYLEG felnőtt leszel térjünk vissza erre XD

2020. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/106 A kérdező kommentje:

Amíg csak azzal tudsz vagdalkózni, hogy a leírt részleteket nem figyelembe véve válaszolni teljesen jogos, nem tudok mit mondani erre... Egyébként majd szólj ha nem a korom és az, hogy tíz év múlva majd megértem lesz a legjobb érved arra, hogy miért van igazad...

És egyébként meg még mindig nem vagy jós és nem tudod, hogy biztos meg fogom-e csinálni, mert mint mondtam, még én sem döntöttem el teljesen!

2020. ápr. 23. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!