Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha a lányotok...

Mit reagálnátok, ha a lányotoknak ez lenne az egyik első dolga, amikor nagykorú lesz?

Figyelt kérdés

Te pár hónappal a tizennyolcadikszületésnapja előtt is tiltod, hogy orr piercinget csináltasson pedig tudod, hogy évek óta akarja. Annyi ellenérved van csak ellene, hogy "azért nem mert csak" illetve mert NEKED (!!!) nem tetszik. A sokadik vita után ő kijelenti, hogy jó akkor majd mihelyst betölti a tizennyolcat megcsináltatja, akkor már úgysem kell szülői engedély rá. Te erre azt mondod, hogy "amíg az én házamban laksz, addig nem" és egyéb hasonló dolgok. Jó elkezdődik a suli, október végén betöltöti a tizennyolcat, egyik héten úgy jön haza a koliból, hogy megcsináltatta és akár hogy veszekedsz vele ő bizony nem veszi ki.

Kirakni tuti nem fogod a tizenegyedik osztályos gyerekedet otthonról (legalábbis szerintem nem olyan súlyos ez, hogy azt tedd), a zsebpénzét nem tudod teljesen megvonni, mivel az ételérzékenysége miatt néha magának kell kaját vennie, mert a menza nem biztosítja a dolgokat, kollégiumból nem tudod kivenni, mivel kötelező kollégistának lennie a bizonyos tehetséggondozó program miatt, illetve ha kiveszed onnan, más suliba kell íratni, de nem tudod kivenni, mivel akkor meg kell téríteni az összes költséget, amit a program költött a lányodra az elmúlt kb három évben, és te ezt nem teheted meg anyagilag. (Ez az összeg nagyon magas, mivel benne van az összes kötelező hétvégi program, ECDL vizsga, jogosítvány, plusz étkezési támogatás és egyéb dolgok ára) Ja és azt sem mondhatod, hogy ne jöjjön haza hétvégén, mivel a koli bezár addig, barátokhoz meg nem akarod, hogy menjen, mert egyrészt az nem büntetés, másrészt rossz fényt vet rád a többi szülőnek. És dolgozni sem tudod elküldeni, mivel a kollégium hétköznap nem engedi, hétvégére meg nincs lehetőség a környéken.

Milyen büntetést tudnál kiszabni ilyen esetben? Mi lenne a reakciótok?


2020. ápr. 21. 11:49
 71/106 A kérdező kommentje:
Nem a válaszoddal van az alap problémám. Báár... Az sem volt teljesen az, mint ami ésszerű lett volna a leírást figyelmbe véve. Inkább a több oldalon való sértegetésre reflektáltam főképp...
2020. ápr. 23. 13:26
 72/106 anonim ***** válasza:
26%

nem vagyok bunkó csak nem simogatom a lelked.

Igenis én ezt nem támogatnám és pont (és ez volt a kérdésed is).

Le lehet pontozni, akkor sem tartom jó ötletnek az ilyet és ha gyerekem lenne, igenis a szabályoknak addig meg kell felelni amíg én tartom el.

Te is, ha majd külön akár leopárd tetkód is lehetne a teljes testeden, de addig amíg eltartanak ne pampogj, ennyi a lényeg és pont.


egy tanárom szavával élve:

"Igen fiam, vannak jogaid,de ezzel együtt vannak kötelezettségeid is. Az egyik nem létezhet a másik nélkül."

2020. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/106 anonim ***** válasza:
78%
Atyaeg, ez az elmeroggyant még mindig itt ontja a "felnőttes nagy igazságosztó, ha nekem szar volt, akkor neked is legyen az" állítólagos igazságaid?🤦‍♀️😂 Jó szar életed lehet, ha egész nap itt esz a fene és az a legnagyobb örömöd, hogy ok nélkül és ismeretleneknek osztod a nem létező eszedet?? Életemben nálad szánalmasabb embert nem láttam még. Kezeltesd inkább magad, mert fix hogy nincs ki mind a 4 kereked.
2020. ápr. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/106 anonim ***** válasza:
83%
Ja én felnézek kb naponta 1-2x 15 perce, nem mellesleg én normálisan leírtam a véleményet az egész helyzetről, te meg egyből nekiálltal kötözködni a 0-ás IQ-ddal és megállás nélkül primitív stílusban szapulod a kérdezőt. Az, hogy olyan baromi frusztrált vagy, hogy idegeneken vezeted le a nyűgödet, rég nem a kérdésre válaszolva, az meg irtó szánalmas. Kezdj magaddal valamit, mert szar lehet így élni.:)
2020. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/106 anonim ***** válasza:
71%

Nekem se preferálta anyám mikor 16 évesen ( úgy emlékszem nem töltöttem be a 18-at,nem is kértek szülői engedélyt ez volt 2009-ben) tettem be saját pénzből szemöldök piercinget lány létemre. Nekem ott tetszett jól állt. Morgott aztán megszokta, még vett is ilyen olyan piercingeket. Aztán két éve ( 24 évesen) zuhányzás közben ki esett az egyik golyó, lusta voltam elmenni venni, annyira nem is hiányzott. Helye mindig megvan, lehet még tudnék betenni,de olyan munkám van, hogy szerintem úgyis kivetetnék, én meg lusta vagyok ki-be rakni a fülbevalójat is, sima bedugós van azt kész.


Úgyis majd eldöntöd mit szeretnél, nyilván ne az legyen az első dolgod, hogy a szülinapodon mész azt beszúrják. Az már kicsit gáz mikor valaki a szülinapján nagyoskodik veszi a piát, meg a cigit mert én már " felnőtt" vagyok nekem ne ugasson senki. Picit várj azért vele ha annyira kell.


Én kocsog voltam mikor koliba jöttek oda hozzám, hogy menjek már be cigit venni, mondom sorry,de nem. Megvette más ennyi, nálam csak a lustaság játszott közre, mert lusta voltam bemenni megvenni ha én már nem cigizek.

2020. ápr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/106 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó vagyok kb 23 évesen csináltattam tetkókat mert megtetszett. Soha a büdös életbe nem akartam pedig. Azon is izélt kicsit,de mivel én 19 koromban elköltöztem suli+meló+ albi így sokat nem tudott tenni.

Elegánsak, nem ilyen halálfejes meg drogos cuccok mint pl az egyik barátnőmnek

2020. ápr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/106 anonim ***** válasza:
75%

Nem tiltanám


“Az én házamban laksz” szöveg sose nyerő...


Unokatesómat kirakták....

Nyelvpiercing miatt.

Vegye ki vagy mehet

Ment


Aztán visszakönyörögték..

De 10 év kellett hogy ezt elengedje..


Egyébként én is akartam.

Szüleim nem preferálták.

De csak mett azt gondolták, hogy nem átgondolt..

Gondoljak meg a késôbbi munkahely miatt.. de ez 16 éve volt, ma már elfogadottabb

Kértek, hogy 1 évet várjak, ha akarom még lehet..

Sosem lett.



Ugyanez volt 15-16 évesen a köldökkel.


1 év múlva akartam...

Anyu fizette..

2020. máj. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/106 anonim ***** válasza:
71%
Az anyam addig szovegelt, addig nem hagyta abba, amig le nem vaghatott egy darabot a hajambol, mert a ferjenek nem tetszett az akkoriban divatos frizura. Es ne fessem a hajamat sem! ... Azota: festettem a hajamat, amig meg nem untam. Lett orr piercingem meg tetovalasom, ketto is - mert ezeket is utaltak, nekem meg tetszenek. A piercing mar nincs, mert meguntam. A tetkok maradnak. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy tiltassal el tudjak erni a szulok, hogy megutaljak oket, plus, ha bantalmaznak, mergezoek is hozza meg azt is, hogy amint alkalom adodik, a gyerekuk ugyis meg fogja csinalni.
2020. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/106 anonim ***** válasza:
72%
Semmilyet, ha a saját pénzén csináltatta,mert felnőtt ember.
2020. máj. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/106 anonim ***** válasza:
87%
A gyereknevelés egy tanulási folyamat. Alap pl a következetesség, amit kb a dackorszakban megtanul az ember. Ez azt jelenti, hogy olyan büntetést helyezünk csak kilátásba, amit be is tudunk tartani. Ezért borítékolható, hogy nagyrészt nem fog működni az "amíg az én házamban laksz", hiszen a többség azért nem dobná ki a gyerekét.
2020. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!