Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha a lányotok...

Mit reagálnátok, ha a lányotoknak ez lenne az egyik első dolga, amikor nagykorú lesz?

Figyelt kérdés

Te pár hónappal a tizennyolcadikszületésnapja előtt is tiltod, hogy orr piercinget csináltasson pedig tudod, hogy évek óta akarja. Annyi ellenérved van csak ellene, hogy "azért nem mert csak" illetve mert NEKED (!!!) nem tetszik. A sokadik vita után ő kijelenti, hogy jó akkor majd mihelyst betölti a tizennyolcat megcsináltatja, akkor már úgysem kell szülői engedély rá. Te erre azt mondod, hogy "amíg az én házamban laksz, addig nem" és egyéb hasonló dolgok. Jó elkezdődik a suli, október végén betöltöti a tizennyolcat, egyik héten úgy jön haza a koliból, hogy megcsináltatta és akár hogy veszekedsz vele ő bizony nem veszi ki.

Kirakni tuti nem fogod a tizenegyedik osztályos gyerekedet otthonról (legalábbis szerintem nem olyan súlyos ez, hogy azt tedd), a zsebpénzét nem tudod teljesen megvonni, mivel az ételérzékenysége miatt néha magának kell kaját vennie, mert a menza nem biztosítja a dolgokat, kollégiumból nem tudod kivenni, mivel kötelező kollégistának lennie a bizonyos tehetséggondozó program miatt, illetve ha kiveszed onnan, más suliba kell íratni, de nem tudod kivenni, mivel akkor meg kell téríteni az összes költséget, amit a program költött a lányodra az elmúlt kb három évben, és te ezt nem teheted meg anyagilag. (Ez az összeg nagyon magas, mivel benne van az összes kötelező hétvégi program, ECDL vizsga, jogosítvány, plusz étkezési támogatás és egyéb dolgok ára) Ja és azt sem mondhatod, hogy ne jöjjön haza hétvégén, mivel a koli bezár addig, barátokhoz meg nem akarod, hogy menjen, mert egyrészt az nem büntetés, másrészt rossz fényt vet rád a többi szülőnek. És dolgozni sem tudod elküldeni, mivel a kollégium hétköznap nem engedi, hétvégére meg nincs lehetőség a környéken.

Milyen büntetést tudnál kiszabni ilyen esetben? Mi lenne a reakciótok?


2020. ápr. 21. 11:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/106 anonim ***** válasza:
27%
felnőttként ,csak mert te lázadó "felnőtt" tizennyolc éves voltál, azt tanácsolod egy gyereknek hogy hajrá. Igen te is éretten viselkedsz...
2020. ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/106 anonim ***** válasza:
64%
amíg közoktatásban veszel részt, nem rakhatnak ki, hiába vagy jogilag felnőtt
2020. ápr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/106 anonim ***** válasza:
24%
" a zsebpénzét nem tudod teljesen megvonni" Már hogy ne tudnám. Visz otthontól szendvicset, kezdésnek. Amúgy közétkeztetésben, ha valóban etelerzekenysegben szenved a gyermek és errolnugye ott a szakorvosi igazolas, az intezm3ny köteles a megfelelo dietas etelt biztositani. Ezen felul a szülőnek tartási kötelezettsége van, amíg a gyerek kozepiskolaban tanul -néha felsőfokú tanulmányoknál is, rokontartas,ugye- de ez kba minimumot jelenti. Tehat nem kell uj ruha, telefon, internet, anyamkinja. Tehát lehet nagy szád, teheted magad a 18 évedre meg a piercingedre, de nem kell ám, hogy ez anyádnak tetszen és bizony ha nem tetszik neki, joga van csak az alapokat biztositania, majd pedig kitennie otthonról.
2020. ápr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/106 anonim ***** válasza:
20%
Még most is nevetek mikor eszembe jut hogy akadt bele a pulóver ujja a barátnőm orrpiercingjébe. De viccen kívül, mi lenne ha megvárnád, míg befejezed a sulit? Akkor ez a tehetség gondozó izé meg a juttatások már nem játszanak. Akkor is elég fiatal leszel az őrült dolgokhoz, sőt sokkal több mindent megtehetsz. Akár le is tiplizhetsz és kezdhetsz magaddal bármit.
2020. ápr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/106 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem szeretnék minimum még két évet várni valamire(feltéve, ha egyetem alatt el tudok költözni), amit öt éve akarok.

Egyébként valaki írta, hogy vigyek szendvicseket. Az nem hiszem hogy elállna egy vagy rosszabb esetben két hétig, pláne hogy nem teljesen jó a hűtő a koliba.

2020. ápr. 21. 16:32
 36/106 anonim ***** válasza:
39%
ez a felnőtt lét kincsem. Ki kell várnod amíg lehet, remélem túl éled...
2020. ápr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/106 anonim ***** válasza:
79%

Hülye vagy. Az ő teste, neki kell viselni, tetszenie. Ha megbánja kiveszi.

14 évesen csináltattam az első piercingem orrba. Nem kérdeztem szüleimet. A másodikat nyelvbe 15 évesen, 16 évesen szemöldöm, áll. 18 évesen tetoválást. 27 évesen kivettem a piercingeket, nem akartam ezekkel a fejemen díszelegni az esküvői fotókon. Mai fejjel nem biztos, hogy csináltatnám újra, mert szétszedte az ínyemet a fogzománcom sérült, mai napig látszik a heg, de teljesen más voltam tiniként mint most 33 évesen 2 gyerekkel. Én nagyon durván lázadtam egy folyamatos kontroll mániás anya mellett.

De amit tudok minél jobban tiltassz valamit egy gyereknek ő azt annál jobban akarni fogja és a végén így vagy úgy, de megfogja csináltatni.

2020. ápr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/106 anonim ***** válasza:
92%
Lánykoromban nekem is volt. Orromban koldokomben. Sok fulbevalo a fulemben. Volt mukorom szempilla szoli tetko. Minden. Viszont ahogy egyetemre kerultem es elkezdtem komolyodni "felnottesedni" mind kiszedtem. Most gondoltam bele....ennek mar 10 eve. Ninvs mar fulvevalom se semmilyen percing. Ninvs szempilla se szoli. Azota mar van egy nagylanyom. Es ha szeretne meg fogom neki engedni. Azert mert en is ilyen voltam. Ahpgy korosodik ugyis el fogja tavolitani. A helye pedig begyogyul. Feleseleges velemenyem szerint tiltani mert egy testekszer sem marad ott orokre.
2020. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/106 anonim ***** válasza:
91%

Az én hozzáállásom:

-Nem, nem tiltom, hogy orrpiercinget csináltasson. Sőt, ha intimet akar, azt sem.

Ha nincs még 18, akkor megadom a beleegyezést, és/vagy elkísérem, DE: Legalább demó képről szeretném látni, mit óhajt lövetni, szúratni, varratni.

Ugyanis tisztában vagyok vele, hogy minél inkább tiltanám, annál erőszakosabban, "csakazértis" megcsináltatná.

:)

(Nem, nem volt ilyenre példa... megbeszéltük. Többször is. Mindig megkérdeztem: "Biztos akarod? Szerintem aludj rá egy párat. Gondolkozz. Ha egy hónap múlva is szeretnéd -ám legyen". Nem tilthattam/-tuk meg,álszentség lett volna, mert a páromnak (azaz a gyermek anyjának) is van két PC-je, meg pár tetkója...

2020. ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/106 anonim ***** válasza:
83%
Mivel ha 18 éves lesz akkor már nem szólhatsz bele hogy mit csinál a testével így ha akarja akkor kitetováltathatja az egész testét.Ha már több éve akarja akkor az annak a jele hogy ez nem csak ilyen kamaszkori lázadás hanem tényleg akarja.Mivel még nincsen 18 ha jól értelmeztem a szöveget ezért te neked kell egy olyan papírt adni a lányodnak amivel engedélyezned hogy kapjon egy pc-t.Én azt javaslom hogy vegyetek egy kamu pc-t és akkor meg tudja nézni hogy hogy áll neki és hogy akarja-e egyáltalán.Ha még így is akarja akkor gondolj arra hogy ez nem olyan mint egy tetoválás hogy örök életre ott marad.
2020. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!