Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Azok a szülők, akik nem...

Azok a szülők, akik nem engedték a nagyszülőnek még csak látni sem az unokát, nem bánták meg?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 17:27
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy az embernek az a leggyengébb pontja is, mint ami a legerősebb tud lenni


Te semmit nem értesz. Próbáltam eligazodni írásaidon, de én, de az az érzésem, te szembe mész a forgalommal.

2018. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
82%
Nem kellett genetikai vizsgálatra mennünk egyikünknek sem a hagyatéki tárgyalás előtt. A közjegyző ilyesmit nem kért. De a te nézeted biztosan valami egészen új tudományos nézet, amiről én még nem tudok.
2018. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 A kérdező kommentje:

A genetikának van jelentősége. Mindegy is, hogy van-e jelentősége. Hány gyerek neheztel a szülőre, mert örökölte apja nagy orrát, anyja görbe lábát.

A roma gyerek már eleve hátránnyal indul, pedig éppen csak megszületett, mert ugye, az előítéletek.

Hogy az örökölt negatív emberi tulajdonságokat letudjuk-e küzdeni, ez már rajtunk is múlik.

Bizony, nem mindegy, hová ejtett le minket a gólya.

2018. jan. 19. 21:02
 64/68 anonim ***** válasza:
82%
A genetikának az orvostudományban, kriminológiában van jelentősége. Hagyatéknál nincs. Örökölt negatív testi tulajdonságért neheztelni, mint görbe láb, nagy orr ? Értelmetlen időpocséklás. Ha szó szerint gondoltad, és nem a negatív hagyatékra akartál célozni.
2018. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
73%

Kérdezőnek : Sajnos vannak gyerekek, akik akik a szülő fejére nőnek, és még azt is meg akarják mondani, kivel éljen a szülő. Amibe beleszólásuk nincs. Nyilván nem lehetett sanyarú sorsa, ha lediplomázott, és lakást kapott. Hogy miért változott meg a véleménye, csak kérdező tudja. Egy diplomás tanult felnőtt nem kell hogy hálás legyen szüleinek, de hogy sanyarúnak nevezze a gyermekkorát, érzéketlenség tőle. Szerinte rossz kapcsolatban maradt kérdező. Kérdező szerint nem. Szülei rossz kapcsolatát látva, hallva, velük élve a gyermek nem tud úgy tanulni, hogy lediplomázzon.

Az édesanyának nem a jelenlegi elutasító válasz fáj, hanem a lánya fogantatásától, megszületésétől kezdve minden emlék. Amit teljes odaadással, gondoskodással, szeretettel, törődéssel élt gyermekei felé, amíg ők felnőttek. Amit a diplomás lány a lakással most egy tollvonással aláhúz, és " kidob a kukába. " Az anyjával együtt. A közös emlékekkel együtt. Nem kell a múltban élni állandóan, de egy-egy kedves emléket néha felidézni, azon jókat nevetni a felnőtt gyermekkel jólesik a szülőnek. És az élet megy tovább. Még az unokát sem engedi látni. Érthetetlen.

Sok erőt kívánok a kérdezőnek, hálát semmiképp ne várjon, de nem gondolnám hogy lenne oka lelkiismeret furdalást érezni. A jövőbe vetett bizalommal éljen, idővel a lánya még meggondolhatja magát. És rendeződhet az életük.

2018. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
64%

49-esnek: bocs egy ideig nem tudtam jönni.

Szóval a nagyszüleimmel semmi bajom nem volt, de rongyember volt gyereknek is az apám, nem csak apának. A testvérei viszont jó gyerekek voltak (4 testvére volt), ott voltak mindig amikor segítség kellett papáéknak. Így hát én huszonévesen úgy gondoltam semmi jogom annak a háznak egy cm-jére sem, majd megdolgozom azért amire nekem szükségem van. És így gondolom ma is.

2018. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
46%
Jah bocs, 48-as voltam
2018. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Téli Béke! :)

67.

Nagyon szép, emberi gesztus volt lemondani a nagyszülők örökségéről.


Köszönöm mindenkinek a válaszát, minden jót Nektek!!

2018. jan. 25. 17:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!