Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Azok a szülők, akik nem...

Azok a szülők, akik nem engedték a nagyszülőnek még csak látni sem az unokát, nem bánták meg?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 17:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 A kérdező kommentje:

Senkit nem akarok meggyőzni semmiről. Nem hiszem, hogy támadtam volna bárkit is.

Bűnöm, hogy benne maradtam egy olyan kapcsolatban, amiben nem kellett volna. Szerinte.Egy házasságban, ahol a férjem az apa.

2018. jan. 16. 11:35
 42/68 F. Eszter válasza:
82%

Ez a legnehezebb. Férj és gyermek között őrlődni.


A férjed nem él már, ha jól olvastam a sorok között.


Szép dolog, hogy bocsánatot kértél, de a férjed miatt nem neked kell bocsánatot kérni. Tudod, mi az oka, hogy így gondol az apjára? Talán ez az első lépés. Ha ezzel fordulsz hozzá, talán több sikerrel jársz.


Ne úgy fordulj a lányodhoz, hogy segíteni akarsz, hanem hogy megérteni őt, és később, hogy helyrehozni az apja helyett, amit lehet.


A múlt sérelmei nem tűnnek el, de újra lehet kezdeni.


A másik lányod esetleg segíthet. Beszélgess vele a férjedről. Ismerd meg apaként, ismerd meg a gyerek szemszögéből.

2018. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
78%

Én nem adnám fel a helyedben, kérdező.


Könnyen lehet, hogy valami féleétésről van szó, amit a gyereked nem érthetett.


Mintha lett volna a tévében valami segítő szervrők szó, ahol családtagok közötti konfliktusokban közreműködnek. Hogy egyáltalán meghallgassák egymást, amikor beszélni sem akarnak egymással.

2018. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim válasza:
72%

Ugyan én nem szülő vagyok, de egy gyermeki szemszögből azt tudom mondani, hogy egészségesebb és jobb, ha a gyerek találkozhat a nagyszüleivel. Engem nagyon sok j emlék fűz régről is a nagyszüleimhez és most is sokat járok hozzájuk, nagyon szeretem őket.

Természetesen, ha olyanok, akkor nem feltétlen jó, ha találkoznak.

15/L

2018. jan. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
100%

Az én nemzőm sosem látogatott a válás után és semmit nem küldött. Amikor egyetemre jártam, megvonta félidőben a tartásdíjat, mert az akkor aktuális élettársának az előző kapcsolatából született zabigyerekének kellett a pénz, mert akkor kezdte el a középiskolát. Az ilyen alak az én szememben nem apa, csupán biológiailag az. A szüleitől szintén nem kaptam semmit és nem látogattak. Az ilyenek tényleg nem érdemlik meg az unokát/dédunokát. Nem akarom, hogy a gyerekemnek bármi köze legyen hozzájuk, ezért a családi nevem megváltoztatásával kapcsolatos eljárás is folyamatban van. Aki felnevel egy gyereket, legalább megpróbál jó szülő lenni.

A szüleitől

2018. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
100%
Én is lemondtam az apai örökségről. Örülök hogy nem élt velünk apu. Agresszív értelmiségi volt. Visszautasítottam az örökségét. Nem bántam meg. Hálátlanság ? Normálisan, szülői jogaival élő személy nem vár hálát. Mégsem hagyják magára a gyermekei.Valahogy ez jön magától. Ahol már jogszabályokkal kell a gyermek figyelmét a szülőre irányítani, abban nem sok köszönet van.
2018. jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
39%

46.


Már megbocsáss, de az örökség anyagi részéről mondtál le. Az semmi.


A többi meg ott él benned, minden porcikádban, akár akarod, akár nem. Nem olyan egyszerű ez.

2018. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
91%
Én is visszautasítottam az apám utáni örökséget (elválták a szüleim) otthagyta a munkahelyét, mert ő nem fog gyerektartást fizetni, inkább alkalmi munkákból élt (a nagyszülői ház volt az örökség, megörökölték a testvérei). Cserébe a temetésére sem mentem el, de egy gyertyát sem tettem soha a sírjára. Utolsó igazad van, 30 éve halott, de lelkemben okozott sérülések még ma is elevenek, sajnos. Az unokáját nem élte meg szerencsére.
2018. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
64%

48.

DE mi bajod volt a nagyszüleiddel, hogy nem kellett a házuk?

2018. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 47/49 hozzászóló, mert te úgy érzel, nem biztos hogy mindenki úgy érez. Testi adottságaimmal semmi bajom, nem azt utasítottam vissza. Miért hordoznám minden porcikámban a szülőket ? Minden porcikámban magamat hordozom.Engem önállóságra neveltek.
2018. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!