Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Azok a szülők, akik nem...

Azok a szülők, akik nem engedték a nagyszülőnek még csak látni sem az unokát, nem bánták meg?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 17:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 A kérdező kommentje:

Csodálkozom, hogy ilyen sokan lemondtak az örökségről.

A terheket, rossz élményeket viszitek magatokkal. Nem mondtam volna le, mert a lelkemen már nem változtat, de talán a gyerekeimnek jól jönne.

Nehéz a büszkeség....(nem bántás volt!!)

Anyósom mindig azt mondta, a szülő amíg él, adjon, aztán meg hagyjon.

Jogszabály ide-oda, az nem old meg semmit. Egy szülőnek tudnia kell, nem magának szülte, nevelte (más kérdés, hogy hogyan)a gyerekét. Nem azért, hogy öreg korában legyen aki gondját viselje. Már nem azt a világot éljük, hogy több generáció él egy házban, valaki majdcsak ráér gondoskodni a szülőkről. Már a gyerekek nem csak az ország, a világ minden tájára kirepültek..

Egy szülő gondoskodjon az öregkoráról. Nézze ki időben az elfekvőt, spórolja össze az árát. Az sem baj, ha a sírhelyet is megveszi.

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sok a rossz kapcsolat szülő és gyerek között.

De azt hiszem, mindenkinek a saját lelkiismerete a legjobb bíró. Sokszor magunknak sem, sokszor másoknak sem bocsájtunk meg. Nem azért, mert nem akarunk, hanem mert nem tudunk.

Köszönöm a válaszokat!

2018. jan. 19. 16:17
 52/68 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kérdező, lehet hogy a felnőtt szemben áll a nagyszülővel, ám ha az unokánál semmi jogsértőt nem észlelnek a nagyszülő részéről, nyugodtan engedhetik a nagyszülőhöz. Mindkettőjüknek jót tesz. Van ahol jogos hogy nem engedik az unokát, és tudom vannak, akik megbánják mert nem engedték, és azt sem, hogy a gyermek magától mondjon nemet ha akar. Ilyen kérdésben nem lehet mások példájából meríteni.
2018. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
46%

50.


És mi van a genetikumoddal?

2018. jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
76%

51/53 hozzászólónak. Nem magának szülte, és nem magának nevelte akár hogy is nevelte.

Aki nevelt, azzal semmi gond, öregségére sem, és ez nem anyagi függő. ha nem tud halála után hagyni, akkor sem gond. Durva, hogy gondoskodjon öregkoráról, nézze ki az elfekvőt, és "hagyjon" ahogy írod.Azért annyira nem szélsőséges a családok többsége szerencsére.

De nem írsz arról, mi van azzal az apával, ( néhol sajnos anyával ) aki terrorban tartotta a családját, míg el nem tudott tőle válni az anya. Aki nem fizetett gyerektartást, aki két családi ház mellett elintézte, hogy az öröksége az első házasságából született három gyermek részére adósság legyen. Mert el tudta intézni. Miért ne utasítottam volna vissza ? Nem nevelt, nem kellettünk, naponta találkoztam iskolába menet vele, és nem köszönt. Érted ? Egyikünknek sem. Ez nem megbocsájtás kérdése, mivel én nem haragudtam rá, tudomásul vettem gyerek fejjel, hogy nem kellek. Eleinte rosszul esett, aztán közömbös lett .És nem hiányoltam. Most én fizessem az adótartozását ? Amit a második házasságában és vállalkozásában csinált és hagyott ? Neki nem szólalhatott volna meg a genetikája ? Miért annak a gyereknek a genetikája szólaljon meg, aki nem kellett ? Megbocsájtani pedig annak lehet, akire okkal haragszanak, és aki bocsánatot kér. Mint írtam, nekem ő közömbös lett. És ő sosem kért bocsánatot. De hiába is kért volna. Azt tudtam volna mondani, rendben, de nem érzem hiányod. Élj úgy tovább ahogy eddig, mert én jól vagyok nélküled.

2018. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
46%
Előző hozzászólás 51/54 a kérdező hozzászólására válasz.
2018. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
39%

54.


Bocsáss meg; de ahogy-amit írsz, nekem úgy tűnik, mégis van valami a genetikában, ami átment.

Nem kell a genetikának megszólalni. Az csak van és ennyi.


Kitérő.

A negatív örökség visszautasítása azért egész más, nem?

2018. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
100%
Előző, most már csak arra válaszolj légyszíves, mi köze a genetikának a hagyatékhoz ? Tudtommal semmi.De ha tévedek, elfogadom.A genetika a tudat közbejötte nélküli , az ismeret nélküli testi adottság. Amikor visszautasítottam az örökséget, mert azt az első közjegyző előtt való megjelenés idejére már meg kellett tenni, még nem tudta egyik gyermek sem, hogy milyen lesz az örökség. Ott hozta nyilvánosságra az arra illetékes.
2018. jan. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:

Nem csak szülői, emberi gyarlóság, lelketlenség másokra adósságot hagyni.

Az, aki nem fizet gyerektartást, elmegy a gyereke mellett, azt nem nevezném szülőnek. Azt sem, aki lehetetlen helyzetbe hozza a hozzátartozóit,mert nem tudott csak addig nyújtózkodni, ameddig a takaró ér.

Az ember talán azt viseli el legnehezebben, hogy nem kell. Nincs rá szükség, pedig nem is ismerik.

Van, amire hiába kérünk bocsánatot, mert nincs. Aki ilyen mértékben eldobja a gyerekét, arra nincs.

Nem biztos, hogy haragot éreztem volna iránta, mert lett volna bennem egy mérhetetlen fájdalom, csalódás, értetlenség. Az állat mindentől megvédi a kölykeit...sok emberből ez kiveszett.

2018. jan. 19. 20:16
 59/68 anonim ***** válasza:
39%

Az a baj, hogy az embernek az a leggyengébb pontja is, mint ami a legerősebb tud lenni. És ha a tudat, a pszichológia beleszól a fajfenntartás ösztönébe, akkor alulmaradunk az állatokhoz képest.


A hagyatékhoz ott van köze a genetikának, hogy az örökség része, így vagy úgy.


Nem akarok én megbántani senkit, hagyjuk. Majd ha idősebb leszel, talán megérted.

2018. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:


Nem csak szülői, emberi gyarlóság, :

Köszönöm együtt érző, értő kedves hozzászólásod.

2018. jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!