Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy jutottunk oda, hogy...

Hogy jutottunk oda, hogy sokak szerint teljesen rendben van, ha egy nagyszülőt nem érdekel az unokája?

Figyelt kérdés

A gyakorin nagyon sok kérdést olvastam már ennek kapcsán, főleg ahol szülők panaszkodtak, hogy a szüleiket nem érdekli az unoka, nem látogatják meg őket, nem keresik telefonon sem, nem foglalkoznak velük, nincs igényük unokázni egyaltalán.


És akkor sokan jönnek azzal válaszként, hogy ez tök oké, nem a nagyszülőnek szültek, ők már felnevelték a sajátjaikat, nem kell tukmálni az unokákat, fogadjak el, hogy a szüleik sz*rnak az unokára.


Én nem értem ebben a logikát, normális ember nyilván szereti a saját gyerekét, és akkor örülni fog a gyereke gyerekének is. Ha más nem, hogy a gyerekét ne bántsa meg az erdektelenséggel. Akik ezeket a kommenteket írjál, azok vajon maguk is így viselkednek az unokáikkal, el tudják képzelni, hogy tojnak ráju k? Ha nem, miért tartják normalisnak, aki ilyen szeretetlen, érdektelen nagyszülő?



tegnap 13:06
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem gáz.

Én imádtam az egyik mamámnál lenni gyerekként. A másiknak érezhetően teher voltam, ott hamar meg is szakadt a kapcsolat.

Az én szüleim imádják az unokát, minden hétvégén eljönnek segíteni.

Férjem szülei mindig hangoztatták, hogy mennyire akarnak, aztán most jönnek max 3 havonta 30 percre. Mikor épp amúgyis erre van dolguk.... ha mi megyünk, akkor is 10 perc unokázás után már mást csinálnak.


Baromi rossz látni a férjemen, hogy nehezen éli meg, hogy ennyire leszarják. A férjem nevelésében abszolult résztvett a mamája, így még azt sem mondhatom, hogy bezzeg anyósom is egyedül nevelt. Minden betegségnél/szünetben/hétvégén a mamánál volt ő is.

ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!