Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám viselkedése rendben...

Anyám viselkedése rendben van, vagy tényleg nem csak szerintem nem okés az, amit csinál?

Figyelt kérdés

Vettem egy olyan tipikus jó pörgős szoknyát, hosszút, szép piros színben. Nekem nagyon tetszik, és méretre is jó. Kérte, hogy mutassam meg neki a ruhát, mert még nem látta. Megmutattam neki, és erre elkezdte, hogy mit képzelek én magamról, hogy ilyen szoknyát mertem én venni magamnak, és hogy ugye nem fogom felhúzni, mert amúgy is kövér vagyok, és a szoknyában csak még rondább lennék.... Nem értem, miért vagy úgy oda hiszen a magam 170 centijéhez tartozó 72 kilójával szerintem én nem vagyok kövér. Jó, persze, nem vagyok vasággyal együtt 20 kilós nádszál, de szerintem a testemen eléggé jól oszlik el a súlyfelesleg ahhoz, hogy ne legyek kövér... Már csak azért sem értem ezt a viselkedést, mert ő magának body positivity forever, miközben talán ha megvan 160 centi, hozzá majdnem 90 kilóval...



Miért csinálja ezt?


Szerintem nagyon kellemetlen.



aug. 30. 17:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
4%
Kövér vagy. Ettől függetlenül ruhát kell hordani, vedd fel, ha tetszik.
aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem normális viselkedés. A lánya vagy, támogatni kellene. Hogyha túl kirívónak tartaná a ruhádat, azt is normálisan lehetne elmondani. De főleg, hogy hosszú is a szoknya...
aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1 hát nem tudom, szerintem azért nem vagyok úgy tnelyeg kövér, legalábbis a hasamon nincsen sok zsír, inkább mellkas és comb tájékon vagyok erősebb. Nyilván, egy 40 kilós lányhoz képest kövérnek számítok, csak szét nem értem, hogy miért kell így viselkednie, miközben rajta sokkal jobban látszik a plusz súly és magával tökéletesen meg van elégedve. Persze, fogom hordani iá szoknyát, mert nagyon tetszik, csak azért mégis elszomorít, hogy ilyet csinál, miközben tudja, hogy nem vagyok megáldva túl nagy mennyiségű önbizalommal, de dolgozom magamon mind lelkileg, mind fizikailag,hisze naz utóbbi időben sokat szoktam biciklizni, meg szinte nincs olyan nap, hogy a barátnőimmel ne tollasoztunk, vagy röpiztünk volna...



2 a szoknya bokáig ér, és az anyag sem áttetsző, és nem is az a kiég a szemed tőle, olyan piros... Őszintén nem értem, hogy miért csinálja ezt. Már nem először kövérez le, csak egy időre abbahagyta, és egész nyáron úgy nagyjából békén hagyott a dologgal...

aug. 30. 18:07
 4/19 anonim ***** válasza:
5%
72 kg-val kövér vagy. Mondjuk mondhatta volna diplomatikusabban, ha már ő is kövér.
aug. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
4 még tavasszal votl a suliban felmérés, aszerint én a MBI szerint épphogy nem tartoztam a normál kategóriába. Azóta sokat mozgok azért, főleg a barátaimmal, szóval szép lassan mennek le azok a fránya plusz kilók. Szerintem azóta már lehet, hogy sikerül beleférni a normál kategóriába, de ha nem, az sem baj, mert mint írtam, dolgozom az ügyön, és a nemigen létező önbizalmamat is próbálom rendbehozni, csak kicsit nehéz, ha így áll hozzám, miközben ő nem tesz azért, hogy lefogyjon, mert még van elégedve magával, nincsen tervben nála egy kiló fogyás sem. Remélem, a jövőben egyre ritkábban vág hozzám ilyeneket, hiszen tudja, hogy rosszul esik ez nekem.
aug. 30. 18:15
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
#4 BMI szerint is túlsúlyos, nem elhízott. A kettő nem egyenlő egymással. Nézzél már utánna kérlek:). És nem is fontos a kérdező súlya, mert csak egy szoknyáról van szó..
aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy kövér, nemis értem..
aug. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7%
Nos, lehet hogy azért, mert nem áll jól a szoknya. Jómagam 80 kiló vagyok 176 centihez, a lányom 70 160-hoz. Nyilván egyikünk sem sovány, sőt. A különbség az, hogy én úgy oltozom, hogy ne látszódjon annyira a felesleg -nadrág, sötétebb, lazább felső ,stb. Ő passzos ruhákat hord, rövidnadragot,stb. Egyszer említettem neki, hogy ne, előnyös. Neki így jó, ne szóljak bele. Azóta nem szólok. Ennyi.
aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Vannak úgynevezett mérgező szülők, a tiéd ilyen. Ha piszkál, mondd meg neki, hogy majd a védőnő vagy az iskolaorvos megmondja, hogy ha túlsúlyos vagy majd ők megmondják, tőle támogatást vársz.
aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
8 szerintem meg lehet mondani normálisan, ha nem áll jól valami, nem kell egyből ledagadtazni a másik felet. Szerintem egy laza szoknyában, hozzá passzoló kicsit lengébb pólóban nem igazán látszik a hasam. Anya meg ugye rajtam konkrétan nem is látta a szoknyát, így meg nem tudom, honnan tudná annyira jól megállapítani, hogy nagyon kövérnek tűnök-e benne, vagy sem.
aug. 30. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!