Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülõnél, dédszülõnél hol...

Nagyszülõnél, dédszülõnél hol van a határ aközött, hogy segítünk nekik és aközött, hogy rendben tartjuk a házukat?

Figyelt kérdés
Hagyományos falusi környezetben láttam, hogy a felnõtt gyerektõl elvárták, hogy hetente menjenek ki segíteni. A mai fiatalok nem járnának ki kapálni vagy kertet ásni, mondván, me legyen nagyobb házad, mint amit fenn tudsz tartani.
2022. jan. 23. 14:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
Menjen a fene. Igazuk van, ha nem tudja kapálni magának a kertet, adja el és menjen panelba. Hogy várhatja el ha a fiatal családos/egyetemista/ dolgozik, és pluszba még menjen ingyen robotolni.
2022. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Jaja, adja el. Mondjuk a fenének se kell egy falusi ház, a 70-80 éves meg már túl öreg ahhoz, hogy megszokjon a panelben...


Ott a határ, ahol az ember maga meghúzza. Ha nincs idő segíteni, akkor nem tud. Ha van idő, de kedv nincs, akkor nem fog. Azért az atlag ember segít, ha tud.

2022. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Öt magat apolnam ha kell es segitek de a nyamvadt kert miatt nem gebedek meg.
2022. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Tőlünk unokáktól sosem várták el, de a nevelésünk, és az, hogy imádjuk a nagyszüleinket nem is kérdés, hogy segítünk. Én fél órányira lakom nagyiéktól. Mindig megyek, bevásárolok nekik, elmosogatok, kitakarítok. (egyetemista vagyok)Unokatesómék hétvégente vagy amikor kell, mennek a kertbe dolgozni. Kapálnak, ültetnek. Nagyiék a sok megtermelt zöldséget, gyümölcsöt odaadják nekik, hiszen ők dolgoztak meg érte. Tesóm is megy takarít, segít- Szüleink meg, hogy könnyű legyen közösen vettek háztartási gépeket, Mosógépet, mosógatógépet, mindent. Persze nagyiék nem használják csak mi, mert ők már régimódiak, mindent maguk csinálnak. Voltaképpen minden nap van valaki nagyiéknál. Nagyon jó emberek, és sosem tudhatjuk meddig lesznek még velünk.
2022. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Hát ez sok mindentől függ.Az én nagymamám lassan 10 éve egyes egyedül van,az udvart,a virágoskert ez,meg a kis konyhakertet rendben tartja erőn felül is,mert úgy nőtt fel,hogy gazdálkodtak,állatot tartottak és nem bírja nézni,ha nincs rendben.80éves.A nagy kertet nem bírja csinálni,állatot sem tart,mert belátta,hogy sok neki.A nagy kertet viszont időnként le kell fukaszalni,gyomirtózni,azt mi unokák megcsináljuk.Nem azért,mert kéri,hanem mert szeretjük,és nem mellesleg amikor műveltek a pápával a nagy kertet,tartottak a disznót,a tyúkot,csirkét, akkor adtak a friss zöldségből,gyümölcsből,húsból.Ők akkor segítettek,mi meg most.Volt átmeneti állapot is, amikor a szüleim,az ő gyerekük bizony ment kapálni is,mert nekik sok lett volna,de kis segítséggel az egész családot ellátta a kert.Szóval,ha onnan is eszel, akkor az a minimum,hogy segítesz,és ezért még szólni sem kell.
2022. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

3 vagyok nem ÷rtem a lepontozast

Munka es csalad mellett nem kapalni vam idom heti 1 szabadnappal

2022. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Falun èlünk. Nekünk nincs idő a kertet csinàlni, és nem is èri meg. Anyósomèk nyugdíjasok. Sokszor kértük, hogy hagyjàk a kertet, de ők csinàlni szeretnèk. Aztán panaszkodnak, hogy milyen sok. Mi mondtuk, hogy ne tegyèk, mert nincs időnk segíteni. Hétköznap este érünk haza, hétvégén itt a saját meló, a hàztartàs, és a hàzkörüli dolgok. Ha màsról van szó, pl festès ilyenek, az más, veszünk ki szabit, és megcsináljuk, de a kert az más, nem kötelező.
2022. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Minden helyzet más.

Nálam ami a kertet illeti:

- idő kérdése: mert hiába akarom megcsinálni, ha nincs időm. A munkám olyan, hogy vannak hónapok, amikor a magaméra sincs semmi időm, máskor meg simán belefér a másé is.

- a másik fél mennyire szorul rá a segítségre: mert egy dolog, ha tényleg túl öreg, gyenge stb. hozzá és más, ha "nincs kedve" meg "nehéz". Mondjuk a szüleim abszolút az előbbi kategória, erőn felül dolgoznak, de szeretik

- mik az elvárások: mert nagyon más az, hogy "legyen rendben", meg más az, hogy pl. legyen teleültetve ezzel-azzal meg minden fűszál glédában álljon. Előbbire való törekvés természetes, másodikra nem lennék hajlandó.

Úgy tapasztalom, lakáson belül általában több az, ami tényleg lényeges dolog, pl. porszívózni én szoktam, mert az a szüleimnek nehéz, én sokkal kisebb erőfeszítéssel megcsinálom. Többre egyelőre nem volt szükség, csak ha betegek voltak.

2022. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
19%
Da azért a háza majd kéne, mi?
2022. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
26%

1es, oké de akkor az örökség se fog kelleni igaz? Vagy az igen? A nagyszülő meg dögöljön meg mert te lusta vagy segíteni?


Minden ilyen nagyszülőnek javaslom hogy adja el a házát, és menjen az árából idősek otthonába

2022. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!