Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülõnél, dédszülõnél hol...

Nagyszülõnél, dédszülõnél hol van a határ aközött, hogy segítünk nekik és aközött, hogy rendben tartjuk a házukat?

Figyelt kérdés
Hagyományos falusi környezetben láttam, hogy a felnõtt gyerektõl elvárták, hogy hetente menjenek ki segíteni. A mai fiatalok nem járnának ki kapálni vagy kertet ásni, mondván, me legyen nagyobb házad, mint amit fenn tudsz tartani.
2022. jan. 23. 14:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%
Én mondjuk nem mennék kapálni meg ilyenek egyik nagyszülőhöz se. Vagdalózhatnak azzal, hogy fiatal vagyok, ők az én koromba mekkora Supermanek voltak meg mi egyebek. A saját kertemben se kapálok,másnál se fogok. Attól meg hogy fiatal vagyok (25), olyan szívgyógyszereket szedek mint némelyik 80 éves. Nem is bírnám csinálni. Az egyik mamám a szomszédjának szokott fizetni hogy megcsinálja a kerti munkákat.
2022. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%
Én epp ezt javasoltam adjàk el vegyenek kisebb lakast.vagy epp otthonba menjenek majd belole.nem akarnak.
2022. jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

40 évesen vettem egy szép nagy házat, nagy telekkel. Budapesti lányként sosem éltem vidéken, ahogy a férjem sem. Így a nagy kertben mi nem ültetünk semmit. Ligetet, kis japán kertet csináktunk. Persze kell gondozni a bokrokat, virágokat, de messze nem annyit mintha zöldségeket ültetnénk. Volt egy kedves idős szomszéd nénink akinek szintén nagy 6 szobás háza, és nagy telke volt. Amíg a férje élt a kert csodálatosan nézett ki, tele zöldségekkel, gyümölcsökkel. Férje halála után a nénike is lebetegedett, így a kert kezdett elhanyagolt lenni. Sokszor a szomszédok, barátok, mi mentünk át segíteni. Néninek 2 lánya van, és 3 már felnőtt unokája. Nénike sokszor panaszkodott, hogy az unokák csak pénz miatt jönnek, állandóan kölcsönkérnek amit sosem adnak meg. Lányait már meg sem kéri, hogy segítsenek a házban, Pl: függönyt mosni, mert már nem bírja, mindig elhárítják, hogy ezer dolguk van, nem érnek rá. Nem segítenek. 3 éve mondta nekem, hogy az egyik lánya egy időben nagyon kedves volt vele, bávásárolt neki ételt, majd rá akarta venni, hogy írjon végrendeletet, hogy csak ő örökli a házat, hiszen a nővérének van 2 háza is. Persze nem írta meg, így most megint alig látogatják. Nénike mindig sírt, hogy a házat még ők építették papával, barátokkal, rokonokkal. Ott nőttek fel a lányaik, unokák is egy darabig. Az egész élete ott zajlott. Szomorú, hogy élete utolsó éveiben elhagyja az otthonát, élete munkáját. Többek tanácsára végül eladta a házat, és a falu egyetlen öregek otthonába ment. Ne tudjátok meg, milyen dühöngés volt a lányok, és unokák részéről amikor megtudták, hogy mama eladta a házat. Jöttek, hogy mama buta, majd ők vigyáznak a pénzre, de szerencsére a nénike sarkára állt. Közölte velük, hogy a ház árát nyugdíjasként feléli, elmegy nyaralgatni, és a pénzével azt csinál amit akar. Félretesz annyi pénzt, hogy a temetésre se legyen gondjuk. Majd közölte az unokákkal,lányaival hogy tárt karokkal látja őket, de pénzt többé nem ad. Mi mindig látigatjuk, sőt sokszor eljön hozzánk is. Lányai, unokái azóta sem mennek hozzá. Nénike bár jól elvan, egészséges közel 84 évesen, de még mindig fáj neki, hogy élete munkája már nem az ővé.

Nem olyan könnyű eladni egy olyan házat amit a két kezeddel építezs fel, ahol az egész életet zajlott.

2022. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
90%
Anyám apu halála után 6 évig lakott még a családi házban, de sok és nagy volt neki. Így eladta, vett egy földszinti panel lakást, szép, parkos helyen. De mi meg is beszéltük, hogy 100 km-ről nem tudunk segíteni a ház körül. Így mindenkinek jó, ő már kidolgozta magát a kertben úgyis.
2022. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%
Inkább adják el a házat, minthogy hétvégente kapálnom meg takarítanom kelljen náluk. Lehet, hogy valakinek az a perverziója, hogy a kevés szabadidejét munkával tölti. Az enyém nem.
2022. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem éles határ van, ápolni mi is mentünk mikor már a végén voltak szegények, de a kerthez nem volt hajlandó senki sem nyúlni, annyi dolog nem is termelődött ki belőle, hogy megérje.
2022. jan. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
74%

Szép történet, 13-as, de egy szerető jó anyához nem fognak sosem így állni a gyerekei. Sok minden lehet ott, amiről te nem tudsz, ha igaz egyáltalán a sztori.


Az, hogy egyik gyereke sem akart vele foglalkozni, elég gyanús.

2022. jan. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
70%

17!


Oh, dehogynem fognak így hozzá állni. Egyre egoistabbak az emberek. Csak olvasd el itt a hozzaszolasokat, mindenkinek maga az első.

Nem 13. voltam

2022. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
77%
18 Valaki dolgozik sajat gyereke sajat elete az elsö.a legtobb ember dolgozik van ezer dolga azert nem megy nem azert mert lusta. Ha epp nem lenne munkam mas lenne...
2022. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
84%

"Csak olvasd el itt a hozzaszolasokat, mindenkinek maga az első."


Igen, főleg annak az öregnek, aki elvárná, hogy a fiatal menjen munka/család/saját háztartás mellett hetente kapálni és takarítani az ő feleslegesen nagy házát meg kertjét.


Itthon miért nem elfogadott az, ami külföldön, hogy az emberek idős korukban eladják a sokszobás otthonukat, beköltöznek egy kisebbe és elrakják maguknak a pénzt/fizetnek belőle egy segítőt?


És megjegyzem, szerintem is az a normális család, ahol segítik egymást a családtagok - de csak bizonyos mértékig.

2022. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!