Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülőnek miért van ez...

Sok szülőnek miért van ez rendben?

Figyelt kérdés

Fülbevalót csináltatni a magáról nem tudó kisbabának rendben van, aki ki se tudja fejezni sehogy, hogy szeretne-e egyáltalán.

De amikor már úgy tizenévesen szeretne az alap egy párnál több lyukat a fülébe az már annyira nincs rendben, kifogásolva van sokszor. Pedig az már a gyerek szabad akarata.

Miért? Miért elfogadottabb a gyerekkel csinálni valamit annak a beleegyezése nélkül, mint az, amikor a gyerek ugyanazt a dolgot szeretné önszántából?


2021. okt. 1. 08:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%
Mert ezek a szülők imádják hogy irányíthatják a gyerekeiket, abban élik ki magukat, hogy valaki fekett hatalmuk van.
2021. okt. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%
Van ilyen szülő, a legtöbbet egyáltalán nem érdekli, legalábbis már tizenakárhány éve sok osztálytársamnak volt középiskolában piercingtől kezdve mindene.
2021. okt. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
60%

Unokahúgom óvodás korában kapta a fülbevalóját, a hangtól annyira megijedt (hol voltak akkor még ezek a csendes izék), hogy a másik fülét alig akarta hagyni, pedig ő kérte, ő választotta a fülbevalót.

Valószínűleg ebből ered a kisbabáknak lyukasszák ki a fülét dolog, mert régen kellemetlen volt.

A plusz lyukat meg lehet, hogy később megbánná, még ha össze is forr.

Nekem is volt osztálytársam nyelv piercinggel, nem sokáig volt bent neki, mert úgy begyulladt a nyelve, rettenetesen fájt neki, ki kellett vennie.

2021. okt. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
De ez a megbánás nem egy releváns érv szerintem. Van aki a babakorban lyukasztottat bánja. Tehát ott ugyanúgy benne van a "megbánás", mint később a többi esetében. Csak ha babakorban csinálják még azt se mondhatja el magának az ember, hogy jó, az én butaságom volt, én akartam....
2021. okt. 1. 08:35
 5/32 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem tudom. Nekem is kilyukasztották babaként, pedig anyumnak nincs. Nekem sosem volt vele gondom. Ha épp nincs kedvem, akkor nem viselek fülbevalót, bár mondjuk szeretem az ékszereket. Néhány alkalommal kipróbáltam anyám klipszeit - hát azt ne mondja nekem senki, hogy jó őket viselni.

Szerintem a sima füllyukasztás már társadalmilag elfogadott dolognak minősül, míg a többi testékszer viszonylag új jelenség a mi kultúrkörünkben, így azokat még "divatőrületnek" veszik a szülők, ezért kevésbé elfogadók ez ügyben.

2021. okt. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
9%

Egy értelmes szülő, ha ő maga szeretne fülbevalót a gyerekének, akkor még pici korban megcsináltatja, mert akkor könnyebben gyógyul, stb... Ha csecsemőkorban nem csináltatja, utána nem fogja kínozni ezzel a gyereket.

Ezzel aláírta azt, hogy az ő gyereke nem fog soha fülbevalót hordani... (Mert azért önként a többség nem csináltat, nem vállalja a fájdalamat.)


És ha ott a családban a sok szép ékszer.... Anyuka aggatja magára a szebbnél szebb fülbevalót, a lány meg ha már nagyobb, akkor csak kérdezi, hogy neki miért nem lehet.... Miért? Mert mondjuk nem csináltattam neked lyukat anno???


Az a helyzet, hogy egyszer túllenni rajta, fülbevalót hordani 18 éven át, aztán majd maga eldönti, mert ha nem szeretne, akkor egyszerűen kiveszi, és idővel benő a lyuk, nem is fog látszódni....

De fordítva, hogy 18 éven át mondogatni, hogy sajnálom kislányom, neked nem lehet, mert nem akartalak ezzel kínozni piciként..., majd te csináltatsz magadnak ha akarsz.....


Érted....


1 pár fülbevaló pedig szép és elegáns tud lenni a nőkön. Több pár viszont nagyon csúf.... Azért nem engedi sok szülő a több lyukat....

2021. okt. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%

6 nem vállalja a fájdalmat? Egy füllyukasztás szinte semmilyen fájdalommal nem jár ha pisztollyal csinálják.

Egy babának nagyon kényelmes lehet a fülbevaló. Főleg mikor fekszik és oldalra fordítja a fejét konkrétan bele áll a fejébe de nagyon fontos hogy anyuka kedvéért legyen. ..

2021. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%
Van benne igazság, de egy nagy tévedés is: ha babakorban nem lyukasztják ki a gyerek fülét, attól még egyáltalán nem kell utána 18 éves korig várni vele, ha a gyerek mégis szeretne fülbevalót. Bármikor meg lehet csináltatni. Szóval ha a 18 év alatti lány a sok szép ékszer láttán egyszer is megszólal, hogy neki miért nem lehet, akkor nem kell neki "18 éven át mondogatni, hogy sajnálom kislányom", hanem lehet mondani, hogy "kérünk időpontot füllyukasztásra, ha szeretnéd". A húgomnak is 10 éves kora körül lett, anyummal kísértük a kozmetikushoz.
2021. okt. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
63%

7.

Babáknak nagyon apró és jól megtervezett fülbevalók léteznek, nem fog "beleállni" a fejébe, ez azért bőven butaság...

2021. okt. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
8%
Ja, a 6-osnak válaszoltam. 8-as vagyok.
2021. okt. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!