Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülőnek miért van ez...

Sok szülőnek miért van ez rendben?

Figyelt kérdés

Fülbevalót csináltatni a magáról nem tudó kisbabának rendben van, aki ki se tudja fejezni sehogy, hogy szeretne-e egyáltalán.

De amikor már úgy tizenévesen szeretne az alap egy párnál több lyukat a fülébe az már annyira nincs rendben, kifogásolva van sokszor. Pedig az már a gyerek szabad akarata.

Miért? Miért elfogadottabb a gyerekkel csinálni valamit annak a beleegyezése nélkül, mint az, amikor a gyerek ugyanazt a dolgot szeretné önszántából?


2021. okt. 1. 08:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
73%
Mert hülyék, nincs mást mondanom.
2021. okt. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes egyébként hogy mindenki a pisztolyt emlegeti. Rendes piercinges tűvel szúrja, mert az nem roncsol annyira, mint a pisztoly, zajjal sem jár. Egy gyereknek mondjuk lehet kellemesebb látvány, mint egy hatalmas tű :D

Én is szerettem volna több lyukat a fülembe, nem engedte édesanyám. Azt mondta, hogy azért nem, mert nehogy ne vegyen fel egy munkahelyre miatta. Valamiért a szülők sokszor ezt nem úgy képzelik el, hogy akkor egy darab luk a másik fölé, hanem végig teljesen a füledet, meg nehogy utána egyre többet akarjál majd. Nem egészen értem, de nálunk a család a tetkóval egy súlycsoportba sorolja a piercingeket. Mástól is hallottam már ezt, hogy fhuu hát kettő luk a fülbe az neem, tiszta lázadó gyerek, nem fogják majd felvenni rendes munkahelyre, nem szabad engedni, mert szétlukasztja a fejét. Konkrétan elborzadtak, hogy hát ilyet megengedni valakinek az rettenetes.

2021. okt. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk így volt, mint a kérdésben.


Azt viszont kiemelném, hogy én nagyon örülök, hogy anno ki lett szúrva a fülem kórházban pár naposan, kislányként is szerettem a fülbevalókat, a mai napig hordok.


Kamaszként szerettem volna több fülbevalót is, piercinget is, nem engedte anyám. Az indokok nagyrészt ezek voltak: szerinte csúnya, nem nőies, olyan, mint egy pattanás (az orra és egyebekre értve), a teheneket fűzik így láncra, majd ha felnőtt leszek, amúgy se nőies. És ezek variációi.

(Tetoválás detto, neki ezek egy szinten mozogtak, pedig én nem is porcba akartam másik fülbevalót, hanem egymás fölé.)


Felnőttként lett végül kilyukasztva a fülem még egy ponton, rendes piercerrel, nem lövetve.

Na most, azzal a lyukkal egy fél évig küzdöttem, begennyesedett, begöbösödött, végül ki kellett venni és hagyni kellett benőni. (Megfelelő kezelés és fertőtlenítés megvolt, szóval egyszerűen nem bírta a fülem.) Hiába akartam, így azóta sincs második fülbevalóm.


És akkor itt utalnék vissza az elejére: hálás vagyok, amiért anno ki lett szúrva a fülem, azzal nincs probléma, kis korban sokkal gyorsabban és szebben gyógyul, nem kellett vele küszködni. És az a lyuk az örök, nincs az, hogy nem hordok egy hétig fülbevalót, aztán szenvedni kell! A maszkos időszakban kb. egy évig nem volt semmi, mert zavart, hogy mindig összeakad a maszk zsinórjával, és nem nőtt be a lyuk, és ugyanúgy viselem most is a fülbevalókat, mint előtte.


Nekem ennyit megér, hogy nem a saját döntésem volt.

2021. okt. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
12%
Valóban lehet szabad akarat, de attól még ezt a szabad akaratot lehet hülyeségnek minősíteni, nem ?
2021. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
86%

Berögzült megszokás.


Mert ha a gyerek fülében már van vagy 3 lyuk, s mindegyikben valami, akkor más "kurvás", elzüllőtt és hasonló egyesek szerint.


Gondolj csak a tetoválás megítélésére.

2021. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
85%
Na, nekem is újszülött koromban lyukasztották, "meg is bántam", mert aztán 14 éves koromig anyám nem hagyta, hogy KIVEGYEM. Olyan veszekedések voltak belőle..
2021. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
5%
Én nem lyukasztattam ki a gyerekeim fülét. Egy részével egyetértek a mondandódnak,de nem igazán értem,hogy miért elfogadottabb pl. ha egy 4-5 éves gyerek saját maga dönti el (amire nyilván nem képes a korából adódóan,egyik nap ezt akarja,másik nap mást) ,mintha csecsemőként a szülei kilövetik. Én az óvodás gyerekemét sem engedtem volna kilövetni ,pont emiatt,nem lehet komolyan venni egy kisgyerek döntéseit.Ennél semmivel sem rosszabb ha babakorában kilövetik.
2021. okt. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
60%

26


Ott nem magával a lyukasztással volt baj, hanem anyád hozzáállásával. Ha pl 5 évesen úgy döntöttél volna, hogy nem kell fülbevalő, s ki is vették volna, akkor máskápp vélekednél az egészről. Pedig ugyanúgy kilyukasztották volna akkor is újszülöttként, csak kisgyerekként figyelembe vették volna, hogy te mit akarsz.

2021. okt. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
46%
A fülbevaló sok helyzetben lányoknál amolyan megszokás, és ezért teszik be kisgyerekként.
2021. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
56%
"Mert az a gyerek szabad akarata". Itt a kulcs.
2021. okt. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!