Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülőnek miért van ez...

Sok szülőnek miért van ez rendben?

Figyelt kérdés

Fülbevalót csináltatni a magáról nem tudó kisbabának rendben van, aki ki se tudja fejezni sehogy, hogy szeretne-e egyáltalán.

De amikor már úgy tizenévesen szeretne az alap egy párnál több lyukat a fülébe az már annyira nincs rendben, kifogásolva van sokszor. Pedig az már a gyerek szabad akarata.

Miért? Miért elfogadottabb a gyerekkel csinálni valamit annak a beleegyezése nélkül, mint az, amikor a gyerek ugyanazt a dolgot szeretné önszántából?


2021. okt. 1. 08:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%
9. Nem kell ahoz élesnek lennie. Már az, hogy ott van is zavaró lehet egy babának. Akkor is kemény ha rá fekszik, ha nem okoz sérülést is kényelmetlen.
2021. okt. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
19%

11.

Ok, élj ebben a tudatban, ha neked így jobb, kényelmesebb.

De nem így van.

2021. okt. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
36%
12. De így van csak a magadfajta ezt lesz@rja sajnos. Mert önző vagy és még a gyerekedre se vagy tekintettel a saját nyugalmad érdekében.
2021. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
8%

11-es

A te gyereked Dumbo? :-D

2021. okt. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Ma, ha nem tűvel szúrják az ékszert, akkor csak egy másodpercig tart a fülbelövés. Egy darázscsípés sokkal fájdalmasabb, mint a fülbevaló. Ez azért nem egy szenvedés. Meg nem kell 18 évet várni vele. Simán el lehet vinni a gyereket akár ovisan is. Vagy tíz évesen. Addig egy csomó dolog történik vee, ami elkerülhetetlen és fáj. (Akár rovarcsípés, kötelező oltások, esetleg ha műteni kell betegség miatt.) A fülbevaló meg nem kötelező. Most szerintem semmiről nem marad le, ha nem babaként les neki, hanem picit később, amikor el tudja dönteni, hogye akarja-e.
2021. okt. 1. 09:20
 16/32 anonim ***** válasza:
81%
14. Nem, pont azért szúrná a fejét a fülbevaló. De nem szúrja mert nem vagyok idióta és nem szúrattam pár napos babának fürbevalót csak azért mert "jaj de cuki meg lányos".
2021. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
21%
Nekem is babakorban lyukasztották, soha nem volt vele bajom. A kérdésed neme egyszerűséggel erőltetett: Mert egy fülbevaló, meg hogy szarrá van szurkálva a fejed, esetleg az az undormány fültágitód van, nem egy kategória. Anyád nem fogja vállalhatatlanná torzítania fejed, te kamaszként jó eséllyel igen, mert a szomszéd Pistikének megengedték, meg a Pistike kiskutyájának is....
2021. okt. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%

16-os

Rögtön sejtettem, hogy a gyerekednek nincs, mert láthatóan így képzeled el a babafülbevalókat: [link]

:-D

2021. okt. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

#17 Persze, hogy nem egy kategória, az egyik úgy történik, hogy magáról nem tud az ember, a másik meg saját döntés. Az, hogy kinek mi tetszik az meg már ízlés kérdése.

De egyébként nem a szarrá szurkált fej esetről beszéltem, hanem arról, hogy több (tehát egynél több/fül) lyuk a fülbe. Én már láttam olyan kérdést itt, ahol a kérdezőnek a második fülbevalót nem engedték kb 12-16 évesek esetében.

Meg olyat is láttam így élőben, akine össze kellett varrni a fülcimpáját, mert ilyen tipegő gyerekként belekapott és kitépte...


Saját magam miatt meg lényegtelen, én nagykorú vagyok egy jóideje. De nem is rólam szólt a kérdés.

2021. okt. 1. 09:31
 20/32 anonim ***** válasza:
79%

Saját magamból indulok ki.

9 éves voltam mikor én kértem füllbevalót. Kb 19 éves koromig ha hordtam, azóta se, pedig az eredeti terv az volt, hogy végig tele teszem mindkét fülem. Eltel 16 év. Megbántam.

15 voltam mikor az első piercinget szúrattam. Lett az orromba, szemöldökbe, államba, nyelvembe. Eredetileg akartam még jó párat.

28 voltam mikor kivetettem az összeset, mert nem akartam az esküvőmön idióta tiniként virítani. Megbántam.

a fogamat az ínyemet szétszedte a nyelv és az áll pc, a szemöldökömnél mai napig látszik és csúnya a helye.

Az orromnál is csodásan fest a luk..


3 lányom van, még kicsit. Egyiknek sincs füllbevalója.

Ha szeretnének kapnak, később ha tinik lesznek és akarnak pc-t ugyan nem fogom tiltani, de ki fogom hangsúlyozni, hogy én megbántam és nézzék meg a hegeket..


Én mindent a szüleim engedélye nélkül csináltam, a tetoválást is ugyan szalonban, de mai fejjel biztosan nem ezt választanám és nem oda ahol van.. Kollégistaként nem volt nehéz.

2021. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!