Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülőnek miért van ez...

Sok szülőnek miért van ez rendben?

Figyelt kérdés

Fülbevalót csináltatni a magáról nem tudó kisbabának rendben van, aki ki se tudja fejezni sehogy, hogy szeretne-e egyáltalán.

De amikor már úgy tizenévesen szeretne az alap egy párnál több lyukat a fülébe az már annyira nincs rendben, kifogásolva van sokszor. Pedig az már a gyerek szabad akarata.

Miért? Miért elfogadottabb a gyerekkel csinálni valamit annak a beleegyezése nélkül, mint az, amikor a gyerek ugyanazt a dolgot szeretné önszántából?


2021. okt. 1. 08:00
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
31%

Nekem nem volt gyerekkorban fülbevalóm. Nem azért, mert anyám végiggondolta, és "majd ha a gyerek szeretne, akkor kap, stb...", hanem ő egyszerűen baxott rá, hogy lánya van, meg különben is, akkoriban tűvel lyukasztottak, gondolom, smúzolni kellett volna az orvos asszisztensének, aki megcsinálta volna, ő meg aztán nem strapálta magát ilyenekkel. Szar volt, hogy az oviban csak nekem nem volt fülbevalóm (egyáltalán lyuk sem volt ugye a fülemen), a többi kislánynak viszont igen. Végül 11 éves voltam, húgom meg 5 éves, amikor egyik külföldi rokontól nagyon szép arany fülbevalót kaptunk mindketten. Akkor apu (nem anyu) elvitt minket a körzeti doki asszisztenséhez, aki megcsinálta tűvel. Nagyon megszenvedtük, iszonyat fájt, húgomé be is gyulladt, kamilláztuk, tetránnal kentük. (Ha kisbaba korban meglett volna, már nem is emlékeztünk volna az egészre).

Én a lányomnak pontosan ezért megcsináltattam már két hónapos korában. Akkor gyerekorvos lyukasztotta, nem volt semmi gond, nem gyulladt be, most sem fúj rám érte, szép aranyfülbevalója van, több is. Nem kell ezt túltolni.

2021. okt. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
69%
Mert az egy lyuk kulturálisan elfogadott, a több, meg a fültágító meg a tetkó meg a piercing, nem azok. Az ember meg változik, ami tiniként tetszik, gyanúsan 10-20-30... stb. év múlva nem fog. Ezek meg maradandó beavatkozások. Szóval a szüleid féltenek, hogy ne bánd meg, akár mert változhat az ízlésed, akár mert mások elítélhetnek majd miatta.
2021. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!