Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülõnél, dédszülõnél hol...

Nagyszülõnél, dédszülõnél hol van a határ aközött, hogy segítünk nekik és aközött, hogy rendben tartjuk a házukat?

Figyelt kérdés
Hagyományos falusi környezetben láttam, hogy a felnõtt gyerektõl elvárták, hogy hetente menjenek ki segíteni. A mai fiatalok nem járnának ki kapálni vagy kertet ásni, mondván, me legyen nagyobb házad, mint amit fenn tudsz tartani.
2022. jan. 23. 14:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
38%

20!


Mert külföldön az se divat, hogy saját házat vesznek, a többség albérletben él és eleve úgy nő fel, hogy a 70es korosztalynak egyértelmű az idősek otthona. Magyarországon meg a saját lakas/ház a lényeg és ha valaki azért dolgozott 30-50 akárhány évig, hogy megvegye, akkor nagyon nehéz lesz neki megvalalnia tőle.

2022. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
84%
Itthon meg az a divat, hogy az unoka/dédunoka jöjjön erőn felül is, le van xarva hogy saját családja van, dolga, munkája esetleg. Ha nem jön, mert nem bír a szerencsétlen, megkapja hogy mennyire hálátlan és gerinctelen, és egyébként is dögöljön meg.
2022. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
93%

21-es, ez így nem igaz, Amerikában például igenis az a jellemző, hogy ha 30 éves hitellel is, de sajátot vesznek, és szintén ott megszokott, hogy idős korukban kisebbre cserélik, vannak már kifejezetten az ilyen időseknek épülő települések és házak is.


"ha valaki azért dolgozott 30-50 akárhány évig, hogy megvegye, akkor nagyon nehéz lesz neki megvalalnia tőle"


Én ezt megértem, mert nekem is saját házam van, de az öregnek meg azt kell megértenie, hogy a fiatalabbaknak meg nincs ideje arra, se energiája arra a saját fenntartása mellett, hogy még egy másik háztartást is vigyen félig.

2022. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
95%

A nagyi az utolsó pillanatig dolgozott a kertben. Segítettünk neki, de nem is akarta, hogy megcsináljuk helyette a kerti munkát.


Beszéljetek meg, hogy mi az, amiben segítség kellene, azt intézzetek el, de ne próbáljátok mindent megcsinálni, mert akkor nem tudják magukat mivel elfoglalni

2022. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

"Itthon miért nem elfogadott az, ami külföldön, hogy az emberek idős korukban eladják a sokszobás otthonukat, beköltöznek egy kisebbe és elrakják maguknak a pénzt/fizetnek belőle egy segítőt?"


Teljesen elfogadott, én csak a neten olvasok ilyen elvakult dolgokat, a környezetemben nincs ilyen.

Talán az a ház nincsen annyira jó helyen, hogy megkeressék a befektetők, hogy haszonélvezettel is megvennék.

Itt Budapesten ez gyakori.

2022. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem is elfogadottság kérdése hanem midnig az adott család döntése kell legyen.
2022. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!