Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy jutottunk oda, hogy...

Hogy jutottunk oda, hogy sokak szerint teljesen rendben van, ha egy nagyszülőt nem érdekel az unokája?

Figyelt kérdés

A gyakorin nagyon sok kérdést olvastam már ennek kapcsán, főleg ahol szülők panaszkodtak, hogy a szüleiket nem érdekli az unoka, nem látogatják meg őket, nem keresik telefonon sem, nem foglalkoznak velük, nincs igényük unokázni egyaltalán.


És akkor sokan jönnek azzal válaszként, hogy ez tök oké, nem a nagyszülőnek szültek, ők már felnevelték a sajátjaikat, nem kell tukmálni az unokákat, fogadjak el, hogy a szüleik sz*rnak az unokára.


Én nem értem ebben a logikát, normális ember nyilván szereti a saját gyerekét, és akkor örülni fog a gyereke gyerekének is. Ha más nem, hogy a gyerekét ne bántsa meg az erdektelenséggel. Akik ezeket a kommenteket írjál, azok vajon maguk is így viselkednek az unokáikkal, el tudják képzelni, hogy tojnak ráju k? Ha nem, miért tartják normalisnak, aki ilyen szeretetlen, érdektelen nagyszülő?



tegnap 13:06
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
92%

Először is a szeretet nem megy parancsszora. Attól, hogy a gyerekem gyereke, nem biztos hogy szeretni fogom. ( Nálunk még nincs unoka, kilátásban sem) A szeretet vagy van, vagy nem. Az anyósát se szereti mindenki, pedig az a párja anyja.

Emellett a nagyszülő nem 20 éves, egy csecsemővel pl nem sokmindent tud, mer vagy akar kezdeni. Sokszor dolgozik még, fáradt, ideges q saját élete, megélhetése miatt.

tegnap 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
71%
Nincs rendben, nagyon nincs, de nem lehet erőltetni a szeretetet. Én sosem éreztem, h szeretne anyám, a gyerekeimet sem. Amíg nem születtek meg, én igyekeztem tartani a kapcsolatot, most viszont a lányaim miatt nem. Nem akarom, hogy ők is csak megtűrtnek, esetleg gondnak érezzék magukat, a létezésüket, ahogy velem volt.
tegnap 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
32%
Itt a gyakorin erősen felülreprezentáltak a maguknak való antiszociális egyedek. Szóval én arra nem adnék, hogy itt minden nagymamás kérdésre ez a válasz. A való életben a többség még mindig azt gondolja, hogy a jó nagyszülő időt tölt az unokákkal.
tegnap 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
72%

Totál megértem a nagyszülőket. Egész életük arra ment el (és itt delvedd számításba, hogy ők korábban kezdték a családalapítást), hogy vagy a gyerekeiket vagy az idősebb/egyébb rokonukat pátyolgatják, esetleg mindezt párhuzamosan és meló mellett. Úgy, hogy lefogadom régen se voltak kevesebben azok, akik szívük szerint nem akartak gyereket, de társadalmi nyomás volt, hogy "má pedig köll, mert vénlány lesző".


És a generációs szakadékról ne is beszéljünk.

tegnap 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
79%

12


Az a generáció, aki most gyereket vállal eleve tavolsagtarto, önmagát előtérbe helyező személyiseg. Náluk előre be kell jelentkezni látogatóba, náluk a szülőnek semmibe nincs beleszolasi joga, már ha egyáltalán tartja velük a kapcsolatot

tegnap 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
83%

"Náluk előre be kell jelentkezni látogatóba"


Már ne haragudj, de egy gondolkodó, intelligens nagyszülő nem állít be szó nélkül, hanem előre szól, hogy érkezni fog. Nem csak nagyszülő, hanem bárki. Nálunk a családban egyáltalán nem szokás szó nélkül odaállítani valahova, mert tiszteljük annyira a másikat, hogy felkészítjük őt az érkezésünkre. Már csak azért is, mert sosem tudhatjuk, hogy egyáltalán otthon van-e?

tegnap 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem családja válogatja... valaki tolakodásig képes belefolyni a felnőtt gyerekei életébe, és minden nap részese akar lenni a család életének, ami megint nem jó. Van, aki távolságtartó, fél, hogy zavar, hogy nem ad teret a családnak, sokszor csak félremegy az egész sztori, mert az egyik azt gondolja, a másik majd úgyis hívja, ha akarja, hogy menjen... a másik meg úgy értelmezi, hogy miért nem jön, nem érdekli... az sem egyértelmű, hogy kinek a feladata menni: mert van, aki szerint a gyerekesnek milyen macera, és menjen inkább a nagyszülő, ráadásul neki ingyen van szinte az utazás (ha nyugdíjas) A nagyszülő viszont azt gondolja, menjen a kis család, ő majd főz, és nem utazgat, neki az már fárasztó, a fiatalokhoz nem fér be rendesen, és nem találja a helyét... szerintem ez sokszor nem arról szól, hogy érdekli-e az unoka, vagy sem, hanem az egyéb részletkérdésekről, és hogy hogy tudják egymással tisztázni, hogy kinek mik az igényei. A környezetemben ezt látom, hogy a legtöbb probléma kommunikációs jellegű. Sokan pedig azért nem tartják a szituációt komfortosnak, mert nem jönnek ki a gyerekük választottjával... Amúgy meg sokszor itt a gyakorin egy kérdés alatt ha elkezd egy vélemény-irány kialakulni, aki nem ért egyet, az már nem akarja odaírni a véleményét, mert csak jön a lepontozás... lehet, ha feltennéd máshogy a kérdést, nagyon más válaszokat kapnál. Pl. hogy mennyire szeretnéd, ha majd lenne unokád, mennyire várod, stb. Simán lehet, hogy az ellenkező következtetésre jutnál. (lehet, hogy azok nem válaszolnának, akiket nem érdekel)
tegnap 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
43%

16


Mondom, a mostani gyereket vállaló korosztalyra jellemző ez. Ötvenes vagyok, az én nagyanyamnak nem kellett soha bejelentkeznie, ahogy nekünk se hozzá.

tegnap 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vagyok nagyszülő, csak nagynéni, de leírom az én verziómat, hátha egy picit más szemszögből is látod a dolgokat.

Amikor az unokaöcséméknél megszületett a (nem tervezett) gyerek, akkor a nővérem elkezdett úgy viselkedni az unokájával, mintha a saját gyereke lenne. Ezt lelkifurdalásból tette, mert annak idején nem foglalkozott a saját fiával kellőképpen. Az unokájával viszont ezt már olyan mértékben eltúlozza, hogy teljesen belemászik az életükbe, mindenbe beleszól, dirigál, irányít. Amióta megszületett a gyerek, nem lehet úgy egy családi összejövetelt megtartani, hogy ne a gyerek legyen a középpontban. Minden pillanatban rá kell figyelni, vele kell foglalkozni, egy mondatot nem lehet egyik rokonnal sem váltani, mert a szemünket le sem vehetjük a gyerekről. Én nem ez a típus vagyok. Aranyos, cuki, de sosem voltam az a típus, aki ámulatba esik egy gyerektől. Ráadásul mivel a gyerek folyamatosan körbe van ugrálva, egy elkényeztetett kis zsarnok lett belőle. Én már ott tartok, hogy ha tudom, hogy ők is jönnek, nem szívesen megyek a családi összejövetelre. És nem csak én vagyok így vele.


Nem tudom kérdező, hogy nálatok mi a helyzet, de lehet, hogy te vársz túl sokat tőlük és nyilván neked most a gyereked a legfontosabb, de a nagyszülők lehet, hogy nem ennyire elfogultak vele szemben. Ettől még szerethetik.

tegnap 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 Katona Dius ***** válasza:
90%
Én sok esetben tapasztalom az ismerősi körben, hogy nem is azzal van a gond, hogy ne szeretné a gyerekét, vagy az unokáját. igenis szereti és szeret vele foglalkozni. Sok esetben akkor kezdődnek a gondok, ha a szülő bébiszitternek nézi a nagyszülőket, különösen, ha a nagyszülő még szintén dolgozik. Ledolgozza a 8 (vagy több) órát, hamegy, takarít, főz, készülődik a másnapra és még 1-2 unokát odadobnak, hogy vigyázzanak rájuk, míg a szülők elmennek a barátokhoz... Persze ez nem mindenki, de sokaknál látom...
tegnap 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!