Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy jutottunk oda, hogy...

Hogy jutottunk oda, hogy sokak szerint teljesen rendben van, ha egy nagyszülőt nem érdekel az unokája?

Figyelt kérdés

A gyakorin nagyon sok kérdést olvastam már ennek kapcsán, főleg ahol szülők panaszkodtak, hogy a szüleiket nem érdekli az unoka, nem látogatják meg őket, nem keresik telefonon sem, nem foglalkoznak velük, nincs igényük unokázni egyaltalán.


És akkor sokan jönnek azzal válaszként, hogy ez tök oké, nem a nagyszülőnek szültek, ők már felnevelték a sajátjaikat, nem kell tukmálni az unokákat, fogadjak el, hogy a szüleik sz*rnak az unokára.


Én nem értem ebben a logikát, normális ember nyilván szereti a saját gyerekét, és akkor örülni fog a gyereke gyerekének is. Ha más nem, hogy a gyerekét ne bántsa meg az erdektelenséggel. Akik ezeket a kommenteket írjál, azok vajon maguk is így viselkednek az unokáikkal, el tudják képzelni, hogy tojnak ráju k? Ha nem, miért tartják normalisnak, aki ilyen szeretetlen, érdektelen nagyszülő?



tegnap 13:06
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
25%
A gyakorit nagyrészt vérlibsik használják, szerintük szeretni kell a szomszéd kutyáját is, de a szüleid, gyerekeid vagy unokáid abszolút nem. Tudod, amilyen példát láttak otthon…
tegnap 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
74%

En nem is ertem, hogy a legtobb valasz hogy jon ide :D


Nem arrol van szo, hogy a nagyszulo nevelje az unokat, csupan egy minimal kapcsolattartasrol.

Azert ne tessek mar azt mondani, hogy mittudomen, havonta-2 havonta egyszer par oraba bele kene szakadni; amikor nem is egyedul vigyaz az unokara, hanem az egesz csaladdal talalkozik mondjuk.


Engem ez bant. Hogy valaki annyira gyuloli a sajat gyereket, hogy ennyire sincs igenye. Vagy ritkabban, tokmindegy, csak egy szimpla emberi kapcsolatrol volna szo.


Mi 2-3 havonta talalkozunk csak a szuleimmel, messze elunk. De ettol fuggetlenul imadjak az unokajukat es azert a hetkoznapokban is szoktunk beszelni, ha csak par mondatot is messengeren,mert erre van ido, de legalabb tudjuk mi van egymassal.


A gyerek nincs “lepasszolva” megis kolcsonosen szeretik egymast a nagyszulokkel es amikor talalkoznak, nagy a boldogsag.

tegnap 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%

12. vagyok. Nálunk nincs bejelentkezés. Nálunk az volt, amíg le nem zártam a dolgot, hogy csak én kuncsorogtam a szeretetért. És soha nem voltak lepasszolva a gyerekeink, mindenhová jönnek velünk. Egyszer sem aludtak ott, soha nem vigyáztak rájuk. Még a legnagyobb covidban is jött velem a szívbeteg gyerekem is vásárolni, mert arra az 1 órára sem vigyáztak rá. Soha nem hívott fel, eszébe sem jutott meglátogatni, nem hogy bejelentkezni.

A kapcsolat megszakítás is annyi volt, hogy én nem kerestem többet. Neki meg évek óta eszébe se jutottunk… Szóval nem, ez nem rajtam múlt, így is sokkal több energiát tettem bele az egészbe, mint kellett volna.

tegnap 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
51%
21 válaszolo Oke nem Kell unokáznia ,de ne csodálkozon ha unoka nem ismeri Meg nem érdekli és a szülöknek sincs kedve nagymamához átvinni.
tegnap 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
76%

"Az a generáció, aki most gyereket vállal eleve tavolsagtarto, önmagát előtérbe helyező személyiseg"


Ez egyáltalán nem igaz. Ez nem generációs, hanem társadalmi jelenség. Pont ugyanúgy jelen van az idősebb generációnál is, hogy önmagát helyezi előtérbe bárki mással szemben.


"Náluk előre be kell jelentkezni látogatóba"


Normális családokban létezik az úgynevezett kommunikáció, előre egyeztetnek, szólnak és nem toppannak csak úgy be váratlanul.


"náluk a szülőnek semmibe nincs beleszolasi joga"


Nem csak náluk, hanem sehol. Beleszólási JOGA senkinek nincsen a másik életébe. Akkor sem, ha ő szarta világra. Véleményt nyilváníthat, tanácsot adhat, de joga az nincsen beleszólni a másik életébe.


"már ha egyáltalán tartja velük a kapcsolatot"


Ez megint egy összetett és KÉTIRÁNYÚ társadalmi probléma, amit nem lehet azzal lekezelni, hogy a "köcsög gyerek" nem tartja a kapcsolatot.

tegnap 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
59%

"Miért ilyen vegletekről beszéltek, hogy folyton unokázni kell, mintha en erről írtam volna?"


Neked miért kell "utópiákban" beszélni? Te miért mondhatod, hogy a nagyszülőnek a TV nézésen kívül az égvilágon semmi dolga? Te miért szabhatod meg, hogy márpedig ő látogassa/fogadja a vendégeket 2-3 hetente?

tegnap 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ma már sokkal elfogadottabb, ha a saját igényeidet állítod előtérbe, ha nem úgy élsz, ahogy illik, hanem ahogy jól esik és nem azt figyeled, hogy majd mit szól a szomszéd asszony meg a környezeted.

Oké, ha nem élsz házasságban vagy párkapcsolatban, oké, ha nincs minimum 3 gyereked, oké, ha nincs a ház mögött minimum 100 m2 veteményesed, az utcafronton meg virágoskerted és az is rendben van, ha nem jársz ki hetente a temetőbe és viszel olyan rokonokra is virágot, akikkel nem is találkoztál soha, meg ugye ne hagyjuk ki, hogy nyugdíjas éveidben oké, ha nem vállalod el az unokákat évi több hétre.

Az egyén szintjén, aki megtanul nemet mondani, ez tényleg hoz pozitív változásokat, de mikor az egész társadalmat nézzük, sokáig nem fenntartható, hogy egyre többen mondanak nemet, mikor a másik segítséget kér...

tegnap 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert ma megszűnt a morál, jóérzés, lélek, minden ami emberi.

Az emberek csak annyit tesznek amennyit a törvény elvár, azontúl csak a jogai számítanak!

Joga van árvaházba adni a gyerekét? Joga van!

Joga van hagyni éhendögleni a rokonait? Joga van.

Joga van nagymamaként leszarni az unokáit? Joga van?

Joga van erkölcstelen féregnek lenni, átverni másokat, megcsalni, hazudni, ámítani, ígérni?

Joga van valaki ne fizesse vissza az adósságot neked, ha nem rögzítettétek papírra, tanúkkal? Joga van.

Itt már csak az erkölcstelenség van és sátánizmus, persze azért úgy, hogy ne kerüljenek börtönbe azért!

tegnap 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
0%
Átlépnek egymás fölött az emberek, mert joguk van erre! Borzasztó ez az elfásulás, erkölcstelen nihilizmus!
tegnap 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
16%

30 as es 27 es válaszolónak üzenem, hogy biza aki gyereket vállal, az vállalja, hogy egy életre szóló felelősség es igenis unokákkal is járhat! Ebből nincs amnesztia. Csak a mai világban lett divat, hogy nincs felelősség, vállalok gyereket is meg nem is, nevelem is meg nem is, csak addig amíg nekem jólesik, amíg jó a szex párommal, utána már otthagyom gyerekestől hiszen akkor új családot kell alapítsak!

Minden csak addig kötelesség amíg jólesik es összhangban van a homeosztázisommal nemde?

Mikor megunom az egészet, hátat fordítok, volt család, nincs család

Új család

Hányinger!

tegnap 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!