Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy jutottunk oda, hogy...

Hogy jutottunk oda, hogy sokak szerint teljesen rendben van, ha egy nagyszülőt nem érdekel az unokája?

Figyelt kérdés

A gyakorin nagyon sok kérdést olvastam már ennek kapcsán, főleg ahol szülők panaszkodtak, hogy a szüleiket nem érdekli az unoka, nem látogatják meg őket, nem keresik telefonon sem, nem foglalkoznak velük, nincs igényük unokázni egyaltalán.


És akkor sokan jönnek azzal válaszként, hogy ez tök oké, nem a nagyszülőnek szültek, ők már felnevelték a sajátjaikat, nem kell tukmálni az unokákat, fogadjak el, hogy a szüleik sz*rnak az unokára.


Én nem értem ebben a logikát, normális ember nyilván szereti a saját gyerekét, és akkor örülni fog a gyereke gyerekének is. Ha más nem, hogy a gyerekét ne bántsa meg az erdektelenséggel. Akik ezeket a kommenteket írjál, azok vajon maguk is így viselkednek az unokáikkal, el tudják képzelni, hogy tojnak ráju k? Ha nem, miért tartják normalisnak, aki ilyen szeretetlen, érdektelen nagyszülő?



tegnap 13:06
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
84%

"Én nem értem ebben a logikát, normális ember nyilván szereti a saját gyerekét, és akkor örülni fog a gyereke gyerekének is."


Ez távolról sem biztos, hogy így van kérdező!


Ezer és egy oka lehet annak, hogy valaki nagyszülőként miért viselkedik, úgy ahogy....

nem is biztos, hogy az unokáról szól a dolog...


Lehet, hogy hogy szülőként ellenezte a gyereke házasságát, és amikor mégis létrejön a házasság és gyerek is lesz a házasságból, akkor úgy áll bosszút a nagyszülő, hogy nem foglalkozik az unokával, mert a saját - szülői - kudarcát látja az unokában....


és ez csak egy a sok verzió közül...


Ne keress mindenben logikát!

A szülői bosszú pl. egyáltalán nem a logikáról szól.

tegnap 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom az én előző kérdésem ihlette ezt a kérdést. Én teljesen elhűlve olvastam a kommenteket, miszerint tök rendben van a dolog. (A "dolog" pedig a következő: Hónapokig rá se néznek a nagyszülők az unokára. Holott évekig ment a "mikor jön már az unokám?" A szülő elviszi az unokát (még nincs egy éves) a nagyszülőkhöz (megbeszéltek szerint, ők hívtak), a nagyszülők inkább kimennek kertészkedni órákra. És a kommentelők nagy többsége szerint ez tök rendben van. Édesanyám nyugdíjas, édesapámnak 1-2 éve még hátra van. Piacozni ide oda mennek 100km-re, de az unoka, aki 50km-re van, nem fér bele. A másik nagyszülő se jön. De ha oda elmegyünk, szívesen vagyunk látva és törődnek az unokával addig még ott vagyunk.

Nem tukmálni akartam. Sőt, egyszer sem segítettek a sem a terhességem alatt sem utána. Szóval tudom, hogy segítségre nem számíthatok onnan. Csak azt hittem, hogy legalább egy kicsit is kíváncsiak az unokájukra. Apámon azért akadtam ki, mert neki a lányom az egyetlen egy unokája. Anyámnak dédunokái vannak, de a megromlott viszony miatt velük sem foglalkozik.)


Kommentek:

-rá akarom tukmálni a nagyszülőkre a gyereket, hogy neveljék ők

-miért nem mentünk időben

-minek vállaltam gyereket

-tök oké még ők csinálják a napi rutint mi meg ott elvagyunk magunknak.

tegnap 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Az ihlette, de tényleg sok ilyet olvastam már itt. Elképzelni nem tudom, milyen családban nőtt fel az, aki szerint ez oké, bár gondolom az a sajáz gyerekét se szereti.
tegnap 13:28
 4/47 anonim ***** válasza:
81%

Az emberek nagy része rettentő önző és magának való.

Az én nagymamám egész nyarakat gardírozott minket a húgommal, nála töltöttük a komplett szüneteket. Neki ez nem teher volt, hanem öröm.

Anyukám is imádta az unokáit, egy darabig nála is laktunk. Más úgy nyilván, hogy a mindennapjai részei a gyerekek, nem látogatóba mennek, de így is sokkal-sokkal több figyelmet kaptak/kaptunk, mint ti, amikor elmentetek hozzájuk.

tegnap 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom én sem elképzelni, hogy egy normális családban a nagyszülők ne legyenek kíváncsiak az unokára- minden kötelezettség nélkül.

Nem kell rájuk vigyázni stb, de hogy néha az unokát ne látogassa meg valaki az fura nekem. Ilyenkor gáz a szöveg, hogy nem nekik szülted, mert nyilván- csak szimplán rossz érzés, hogy a szüleid, vagy anyósod/apösod nem kíváncsi a gyerekre.

Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Nem hogy annyit sem kértünk soha, hogy vigyázzanak a gyerekekre- de már annyit sem kérünk, hogy Karácsonykor jöjjünk össze. Nálunk a Covid lockdown okozta ezt az eltávolodást- pontosabban ott kezdődött. A kisebbik gyerek meg sem ismeri őket sajnos. A kifogások a dolgozni "kell", nem érünk rá bulizni sajnos szövegek. Igen, ünnepekkor (vállalkozók- nem mentők, orvosok stb. és otthonról dolgoznak).

tegnap 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
81%

Nem lehet vezényszóra imádni az unokát. Csak azért, mert valaki nagymama-nagypapa lett, egyáltalán nem biztos, hogy vágyott is erre. Nyilván sokan igen, de mindig van kivétel.

A másik meg, amit én látok: sokan úgy vannak ezzel, hogy ELVÁRJÁK, hogy mindenki imádja a gyereküket, és ha 2 percig nem a ded körül forog a világ, akkor már megy a sértődés meg a fenyegetőzés, hogy akkor el is tiltják majd a gyereket a nagyszülőktől, aztán megnézhetik magukat.

Nem tudom eldönteni, hogy kinek van igaza, mert ez nem egy olyan kérdés, amiben általánosítani lehet. Saját apámra gondolok ilyenkor, aki egyszerűen nem tudott mit kezdeni a 3-4 év alatti gyerekekkel. Imádta az unokát, amikor megszületett és csecsemő volt még. Remegett érte, bármit megtett volna érte - de nem tudott mit kezdeni egy ennyire kicsi gyerekkel. Amikor már nagyobbacska lett az unoka és ment ki vele az udvarra cseresznyét szedni és hasonlókat csinálni, akkor már elválaszthatatlanok voltak.

Szóval szerintem meg kell vizsgálni a másik oldalt is, mert sokan rákiabálják a nagyszülőkre, hogy nem érdekli őket az unokat, csak azért, mert nem úgy ugrálnak, ahogy az újdonsült anyuka/apuka elvárja.

tegnap 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenben logikát keresni. Nálunk pl pont azok a "mostmár nagyszülők" nem akarnak annyira az unokával foglalkozni, akik szülőként a gyerekükkel sem tették, hetekre vitték a nagyszülőhöz anno. Ők hangoztatják a legjobban, hogy mindenki magának szül, akiknek ott volt folyamatosan a nagyszülői segítség. Másoknál meg épp ők azok, akik sokat unokáznak, mert régen nekik is így segítettek, hogy a nyári szünetben meglegyen oldva 🤷🏼‍♀️. Van aki szeret az unokákkal lenni, másnak csak "kötelező körök" vannak, szülinap, karácsony, évi 1-2 látogatás és ennyi. De ezt nem lehet kierőszakolni, hogy márpedig a nagyszülő unokázzon.
tegnap 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
97%
Abszolút nem normális dolog szerintem sem,de valószínűleg benne van az is,hogy a végletekig kimerültek a mai nagyszülők.Sokan még aktív korúak,vagyis nem nyugdíjasok,hanem dolgozni járnak.Van akinek otthon is húzni kell még az igát a kerttel ,állatokkal,hogy meg tudjanak élni,ne kelljen másra támaszkodni anyagilag,minden baromi derága az orvostól,a gyógyszeren át,az élelmiszerig.Fogyasztói társadalom van,mindig van valami,ami elromlik,cserélni kell,stb.Aki pedig nem győz gürcölni,az örül,hogy a saját gyerekét felnevelte már,nem biztos hogy van türelme,pénze,energiája kisgyereket.Ettől függetlenül nem normális dolog a teljes elutasítás,sem az abszolút érdektelenség.Van viszont egy másik oldal is,mikor valóban a szülők lepasszolni szeretnék a csemetét a nagyszülőknek,vagy azt gondolják hogy mostantól körülöttükk kell,hogy csörögjön a Föld,és miattuk kel fel a Nap,na ők még is érdemlik,ha pofára esnek.
tegnap 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
95%
Több oka is lehet. Szerintem az is közrejátszik, hogy a nagycsalád helyett egy ideje a nukleáris család (apa, anya, gyerekek) a norma, sokszor földrajzilag is távol élnek a nagyszülőktől. A nagyszülők esélyes, hogy még nem nyugdíjasok, az is lehet, hogy már a saját gyereküktől is eltávolodtak. Aztán ott van az is, hogy ma ezerféleképpen eltöltheti valaki a szabadidejét: hobbi, utazás, filmek, bármi. Régen meg mi volt: az öregek ott éltek a leszármazottaikkal, nem bírták már a kemény fizikai munkát, azt végezték a fiatalok, de a gyerekekre tudtak vigyázni. Most már nincs meg ez az egymásra utaltság. De ettől még nekem fura, ha a nagyszülőket nem érdekli az unoka, mert én úgy nőttem fel, hogy sokat foglalkoztak velünk a nagyszüleim és a mi gyerekeinkkel is közeli kapcsolatban vannak az ő nagyszüleik. Anyós például tegnap a szomszéd kerületben járt, úgyhogy hozzánk is beugrott egy kicsit látni az unokáit.
tegnap 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt is vedd számításba, hogy most már a nagyszülők is a legtöbb a mai napig aktívan dolgozik és nem mindenki nyugdíjas például. Ők is simán lehetnek munka után fáradtak stb és örülnek ha hétvégén ülnek a fenekükön és ez nem jelenti azt hogy nem szeretik az unokát, de azért eléggé változott a világ.
tegnap 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!