Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy jutottunk oda, hogy...

Hogy jutottunk oda, hogy sokak szerint teljesen rendben van, ha egy nagyszülőt nem érdekel az unokája?

Figyelt kérdés

A gyakorin nagyon sok kérdést olvastam már ennek kapcsán, főleg ahol szülők panaszkodtak, hogy a szüleiket nem érdekli az unoka, nem látogatják meg őket, nem keresik telefonon sem, nem foglalkoznak velük, nincs igényük unokázni egyaltalán.


És akkor sokan jönnek azzal válaszként, hogy ez tök oké, nem a nagyszülőnek szültek, ők már felnevelték a sajátjaikat, nem kell tukmálni az unokákat, fogadjak el, hogy a szüleik sz*rnak az unokára.


Én nem értem ebben a logikát, normális ember nyilván szereti a saját gyerekét, és akkor örülni fog a gyereke gyerekének is. Ha más nem, hogy a gyerekét ne bántsa meg az erdektelenséggel. Akik ezeket a kommenteket írjál, azok vajon maguk is így viselkednek az unokáikkal, el tudják képzelni, hogy tojnak ráju k? Ha nem, miért tartják normalisnak, aki ilyen szeretetlen, érdektelen nagyszülő?



tegnap 13:06
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
84%
#20 Így van! Ismerősöméknél van ez, péntek este lepasszolják az unokát az amúgy hétfőtől péntekig dolgozó nagymamának és vasárnap este mennek érte, szinte minden hétvégén.
tegnap 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
26%
Valamelyik nagyszülő élősködni szokott, jobb?
tegnap 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 Katona Dius ***** válasza:
100%
22-es az sem jobb. Mindenkinek tiszteletben kéne tartania a másik életterét, figyelembe venni a leterheltségét. Ahogy a felnőtt gyerekeknek úgy a szülőknek(nagyszülőknek) is. Ahol ez megvan, ott nem szoktak ilyen gondok lenni.
tegnap 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:

"Sok esetben akkor kezdődnek a gondok, ha a szülő bébiszitternek nézi a nagyszülőket, különösen, ha a nagyszülő még szintén dolgozik."


És ez hogy jön ide? Én nem erről írtam, hanem mikor nem érdekli a nagyszìlőt az unoka egyáltalan, akkor mrg ilyen nincs is nyilvan, hogy vigyázzon rá.

tegnap 16:06
 25/52 anonim ***** válasza:
71%

Régen az 50-es korú nők már nyugdíjban voltak, a kellemes kis válllaton belüli munkanélküliség borzalmas terheit pihengetve.

Ma egy 50-es nő már evtizedek óta agyon van hajszolva ésmég dolgozhat 10-15 évet, ha megéri egyáltalán.

Régen a háztartási, kerti munkán kívül milyen "kikapcsolódási" lehetősége volt egy nyugdíjasnak?

Ma saját pénzen utazgatnak, nyugger klubbokba járnak, ott nem tudom kinek a pénzen de szintén, utazgatnak, esznek, isznak, mulatnak.

Ismerkednek, hobbiznak mindenfélét.

Hova fér ide egy nyűgös, dackorszakos kisgyerek?

tegnap 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim válasza:
56%
Nagyszülő vagyok. imádom az unokámat, de nem akarom és nem is tudom nevelni. Az a szülei dolga. Főleg, hogy úgysem jó nekik, amit én csinálok, mert ne egyen cukrosat, ne nézze a TV-t, ne fogdossa a puskát, ne vigyem a kocsmába, ne üljön elöl,...
tegnap 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
62%

De miért nem élhet az a kibaxott nagyszülő?

Miért KELL neki unokáznia?

Miért olyan rohadtul nehéz elképzelni, hogy szívesebben tévézik otthon nyugiban minthogy a kisunokát dédelgesse, futkozzon utána stb?

Lehet pénze sincsen unokázni, sütni-főzni neki. Nem szeret utazni se/nincs hozzá ereje, kedve.

Hagyjátok már élni a nagyszülőt. Ne az legyen már az egész élete hogy kölyközik a haláláig.

tegnap 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

"De miért nem élhet az a kibaxott nagyszülő?


Miért KELL neki unokáznia"


Tehát ha 2-3 hetente, vagy havonta egyszer látogatóba mennek hozzá a gyerekei unokástól, és ott a nagyszülők foglalkoznak, beszélgetnek pár órát az unokájukkal, netalántán 2-3 hetente egyszer ők is meglátogatják az unokát, akkor már nincs életük? A hónap maradék 30 napjában nincs ideje tévézni, pihenni?


Miért ilyen vegletekről beszéltek, hogy folyton unokázni kell, mintha en erről írtam volna?


De ha a gyereke rá se nyitná az ajtót soha, mert inkább hadd pihengessen és tévézzen, hisz fáradt, akkor meg az lenne a baj, hogy 1 ebe nem láttam a gyerekem, miért nem jön...

tegnap 17:07
 29/52 anonim ***** válasza:
72%
nem hinném, hogy baj lenne.
tegnap 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
73%
Ha azt simán elfogadjuk, hogy nem mindenki akar gyereket vállalni (pedig a szülők szeretnének nagyszülők lenni, de tiszteletben tartják gyerekük döntését), akkor a gyerekek is fogadják el, hogy nem mindenki akar nagyszülővé válni. Ennyi.
tegnap 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!